Автор Тема: Техник Стойка  (Прочетена 1620 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен alex

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 301
  • Пол: Мъж
    • Александър
  • Набор: 1989
Техник Стойка
« -: 22, Април, 2013, 10:15:29 pm »
Здравейте колеги. ОТварям темата понеже търся малко по сложна Technic стойка.
Става въпрос за стойка за лазерна показалка ... модела е tylaser 303 с размери Ф_23  х 150мм .... тежи колкото обикновен телефон (120 гр) доре долу.
Общо взето показалката има въртяща се глава, която излиза на 1 см пред самото тяло и се върти наляво или надясно като създава ефектно осветление.

Идеята ми е .... възможно ли е да се направи някаква стойка, която да върти автоматично само главата отпред .... продвах в LDD с гуми и подобни но някак си не става (Въртенето на гавата не е особенно свободно но не е и трудно, поради тази причина 3 гуми разположени на равни растояния около лазера, биха били най-добрия вариант, но все пак техник никак не ми е сила и за това ще помоля за помощ)

Също така има ли някакъв вид цилиндър който да се разтяга и прибира (целта му - да натиска от вреем на време копчето)

П.С. Замислям се дори вариант с дистанционно които да контролира тези неща ама първо нещо обикновенно.

Ето и снимка на самата джаджа. Отпред (долу в ляво) на набраздената час виждате и главата за която говоря ... понеже е такава, ще има добро сцепление)


Освидетелстван Lego маниак - http://www.brickset.com/search/?ownedBy=alezzi1

Неактивен iorun

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 521
  • Пол: Мъж
    • Ивайло Дамянов
Re: Техник Стойка
« Отговор #1 -: 23, Април, 2013, 12:26:01 pm »
Това е най-простият вариант.
белите части са палчето за бутона (има една част-действа като съединител на кола) и отпред върхът трябва си ластик - по възможност като лента.

л-мотор + серво мотор

Неактивен alex

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 301
  • Пол: Мъж
    • Александър
  • Набор: 1989
Re: Техник Стойка
« Отговор #2 -: 25, Април, 2013, 01:38:30 am »
Ммм супер е, мисля че ще ми свърщи перфектна работа ....така като гледам обаче със части и срокове, ще трябва да мисля друго за конкурса :D Но това остава като бъдещ мок :)
Освидетелстван Lego маниак - http://www.brickset.com/search/?ownedBy=alezzi1

Неактивен iorun

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 521
  • Пол: Мъж
    • Ивайло Дамянов
Re: Техник Стойка
« Отговор #3 -: 25, Април, 2013, 07:50:20 am »
Имай 1 на ум - това са скъпи моторчета(сервото най-вече), цялото не е тествано.
Дори и да не се получи има кой да купи вложението - това е със сигурност.

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: Техник Стойка
« Отговор #3 -: 25, Април, 2013, 07:50:20 am »