Автор Тема: LEPIN 22001 Imperial Flagship  (Прочетена 5720 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен javor

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 153
  • Пол: Мъж
    • Явор Шиков
  • Набор: 1982
LEPIN 22001 Imperial Flagship
« -: 08, Януари, 2017, 12:05:34 pm »
Отдавна си мечтая за огромния Imperial Flagship на Lego, но цената му винаги ме е спирала, затова се реших да пробвам имитацията на Lepin. За около 115 лева с доставката с DHL съм направо очарован от качеството. Всички части налични, инструкциите са перфектни. Няма разминавания на цветове, хлабавини и прочие дефекти. Трудно различимо от Лего качество на пластмасата. Не съм снимал процеса на сглобяване, но крайният резултат е ето това :

« Последна редакция: 08, Януари, 2017, 12:09:15 pm от javor »
Явор Шиков, гр. Ямбол
http://brickset.com/search/?OwnedBy=jshikov

Неактивен HarryTO

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 179
  • Пол: Мъж
    • Християн Иванов
  • Набор: 1984
Re: LEPIN 22001 Imperial Flagship
« Отговор #1 -: 08, Януари, 2017, 04:16:57 pm »
От доста време му се чудя и аз, глем го в алито, въртях няколко пъти клипчета в youtube, обаче не мога да се пречупя да дам 70 долара за имитация .... била тя и много добра. Оригинала 2010 да си призная ми се досвидя да купя, 5 години по-късно като премислих го събрах на части от брика, останаха само съпортите за мачтите, който за съжаление в червеникаво кафяво ги няма никъде другаде и държат цена от 70лева за брой, а са 6 по дяволите  :'(.  Следя с надежда да се появят в някой от новите сетове.

Неактивен JoaoNY

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 448
  • Пол: Мъж
    • Георги Борисов
  • Набор: 78
Re: LEPIN 22001 Imperial Flagship
« Отговор #2 -: 10, Януари, 2017, 12:58:38 pm »
Оф, нещо не мога да се пречупя и да си взема тая класика като реплика....
Добре изглежда кораба, ама нещо не ми дава да си го поръчам...

Неактивен Ludia

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 112
  • Пол: Мъж
    • Владимир Василев
  • Набор: 1985
Re: LEPIN 22001 Imperial Flagship
« Отговор #3 -: 21, Февруари, 2017, 11:16:12 pm »
От доста време му се чудя и аз, глем го в алито, въртях няколко пъти клипчета в youtube, обаче не мога да се пречупя да дам 70 долара за имитация .... била тя и много добра. Оригинала 2010 да си призная ми се досвидя да купя, 5 години по-късно като премислих го събрах на части от брика, останаха само съпортите за мачтите, който за съжаление в червеникаво кафяво ги няма никъде другаде и държат цена от 70лева за брой, а са 6 по дяволите  :'(.  Следя с надежда да се появят в някой от новите сетове.
Можеш ли да споделиш колко ти излезе цената на частите?
И към колегата който е купил имитацията от Али - може ли да дадеш линк към търговеца от който си го купил, може и на лично..

Неактивен DMitar

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 676
  • Пол: Мъж
    • Димитър Иванов
  • Набор: 1980
Re: LEPIN 22001 Imperial Flagship
« Отговор #4 -: 22, Февруари, 2017, 05:49:22 pm »
Можеш ли да споделиш колко ти излезе цената на частите?
И към колегата който е купил имитацията от Али - може ли да дадеш линк към търговеца от който си го купил, може и на лично..

Имай в предвид, че тук не става дума само за цена на самите части - а за транспорт, застраховка, събиране от много поръчки, не само един магазин и не на последно място - усилия и време.

Между другото на някои хора това да събират сетове на части им харесва, на други им е скучно - ти трябва сам за себе се да си прецениш  ;)

Мнението ми е принципно - дали става дума за този или друг сет, няма значение.
Димитър Иванов, София
Фен на Лего Стар Уорс!
http://brickset.com/search/?ownedBy=DMitar

Yoda: Stopped they must be; on this all depends. Only a fully trained Jedi Knight, with the Force as his ally, will conquer Vader and his Emperor.

Неактивен javor

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 153
  • Пол: Мъж
    • Явор Шиков
  • Набор: 1982
Re: LEPIN 22001 Imperial Flagship
« Отговор #5 -: 22, Февруари, 2017, 08:55:32 pm »
И към колегата който е купил имитацията от Али - може ли да дадеш линк към търговеца от който си го купил, може и на лично..
От ето този магазин го взех:
https://www.aliexpress.com/store/product/LEPIN-22001-Pirates-series-The-Imperial-Flagship-model-Building-Blocks-set-Compatible-10210-Classic-Pirate-Ship/1964116_32779190325.html
Явор Шиков, гр. Ямбол
http://brickset.com/search/?OwnedBy=jshikov

Неактивен HarryTO

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 179
  • Пол: Мъж
    • Християн Иванов
  • Набор: 1984
Re: LEPIN 22001 Imperial Flagship
« Отговор #6 -: 22, Февруари, 2017, 11:25:11 pm »
Можеш ли да споделиш колко ти излезе цената на частите?
И към колегата който е купил имитацията от Али - може ли да дадеш линк към търговеца от който си го купил, може и на лично..

Пазарувах частите в продължение на около година, общо инвестицията ми стъпи на 580 лева. Поръчките обаче много рядко съм правил индивидулно, минаваха много с общи, заедно с останалите колеги и транспорта не е завишил безкрайно цената. В калкулацията влизат и две загубени пратки, който така и не стигнаха до мен. Пак в тези пари влизат и втори комплект моряци о удвоена огнева мощ  :D.  Въпросните съпорти 2х2х11 във всеки друг цвят освен reddish brown вървят до 1-2 евро. Много се надявах в новия кораб да се появят, но не би  :D

Не съм пазарувал инструкция, ако държиш да я притежаваш на хартия е необходимо да си заделиш 80 лева поне допълнително.


Неактивен Ludia

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 112
  • Пол: Мъж
    • Владимир Василев
  • Набор: 1985
Re: LEPIN 22001 Imperial Flagship
« Отговор #7 -: 24, Февруари, 2017, 01:39:17 pm »
Пазарувах частите в продължение на около година, общо инвестицията ми стъпи на 580 лева. Поръчките обаче много рядко съм правил индивидулно, минаваха много с общи, заедно с останалите колеги и транспорта не е завишил безкрайно цената. В калкулацията влизат и две загубени пратки, който така и не стигнаха до мен. Пак в тези пари влизат и втори комплект моряци о удвоена огнева мощ  :D.  Въпросните съпорти 2х2х11 във всеки друг цвят освен reddish brown вървят до 1-2 евро. Много се надявах в новия кораб да се появят, но не би  :D

Не съм пазарувал инструкция, ако държиш да я притежаваш на хартия е необходимо да си заделиш 80 лева поне допълнително.
Много благодаря за изчерпателния отговор! Мисля да поръчам една реплика от Али а след време ще поръчам частите оригинални.

Неактивен Ludia

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 112
  • Пол: Мъж
    • Владимир Василев
  • Набор: 1985
Re: LEPIN 22001 Imperial Flagship
« Отговор #8 -: 09, Март, 2017, 10:39:19 pm »
Да се похваля и аз - дойде вече, 6часа сглобяване, без липсваща част. Впечатлен съм много!

Неактивен Kill-op

  • Нов потребител
  • Публикации: 1
  • Пол: Мъж
    • Кардам Янев
  • Набор: 1980
Re: LEPIN 22001 Imperial Flagship
« Отговор #9 -: 09, Април, 2017, 04:48:44 pm »
Пратката мина ли през митница и плати ли ДДС?

Неактивен Ludia

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 112
  • Пол: Мъж
    • Владимир Василев
  • Набор: 1985
Re: LEPIN 22001 Imperial Flagship
« Отговор #10 -: 10, Април, 2017, 09:55:14 am »
Не съм плащал нищо допълнително, продавача прати с DHL, без оригиналната кутия за да не се плаща мито. Частите бяха пакетирани фабрично в 5-6 плика подобни на Лего,  и след това в кашон.

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: LEPIN 22001 Imperial Flagship
« Отговор #10 -: 10, Април, 2017, 09:55:14 am »