Автор Тема: Legoland Windsor 2018 & 2019  (Прочетена 3563 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен opellego

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 1089
  • Пол: Мъж
  • Стефан
Legoland Windsor 2018 & 2019
« -: 04, Септември, 2018, 11:39:50 pm »
Миналата седмица направих една разходка до UK.
Не бях ходил повече от 10 години.
Реших да посетя тамошния Леголенд. Освен с такси може да се ползва автобус, който е редовен и не толкова скъп. Има линия от Лондон. С влак до Windsor - от 12 до 20 паунда и след това автобус за 4 паунда. Или автобуса директно от Лондон до Леголенд. Автобуси 702 и 703 от Лондон. Като прикачен файл има инфо за цените им.
Леголенд е разположен сравнително близо до Уиндзор, супер зелено и свежо е около него.
Времето беше супер. 40 мин преди да отвори имаше според мен над 100 човека пред ''вратите''
Преди входа има една шатра където ти поглеждат багажа какво носиш.
Парка отвори 09:30 а ''влакчетата'' отварят в 10:00
Платих за ден в ''силен сезон'' поръчан по интернет предишния ден - 52 паунда.
Вътре цените на яденето и пиенето са нормални за там. Горещ шоколад близо 5 паунда, сандвич с Фанта 12 кинта.
Има няколко магазина + The Big Shop, взех си това онова.
Има магазин за детски дрехи.
Има 3 хотела, Legoland Hotel, Legoland Castle, Legoland Resort Hotel.
Има самостоятелна зала на Star Wars, допадна ми.
Ще дописвам каквото се сетя.
Ето линка със снимките:

https://ibb.co/album/i96TYv?sort=date_asc&page=2&params_hidden%5Blist%5D=images&params_hidden%5Bfrom%5D=album&params_hidden%5Balbumid%5D=i96TYv
« Последна редакция: 22, Август, 2019, 06:29:29 am от vladoniki »

Неактивен Ванка

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 110
  • Пол: Мъж
    • Иван Йорданов
  • Набор: 1999
Re: Legoland Windsor 2018
« Отговор #1 -: 05, Септември, 2018, 12:31:40 am »
Супер е, честито за хубавата разходка!  :)
Единствен минус, от това, което виждам на снимките е, че моделите са занемарени... Поне на мен ми се виждат доста прашни, а водата е зеленясала, което малко ме натъжава и ядосва.

Неактивен opellego

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 1089
  • Пол: Мъж
  • Стефан
Re: Legoland Windsor 2018
« Отговор #2 -: 05, Септември, 2018, 09:25:04 am »
Значи това исках да го спестя, но наистина, на 90% това което е изложено навън е захабено.
Единствено имаше един кът където е Русия, Индия и Китай ( има ги на снимките ), където тухличките бяха абсолютно чисто нови. Предполагам че много наскоро са ги изложили.

EDIT:
Докато бях в UK се оглеждах във всеки магазин за минифигурките. Надявах се да видя нови и пълни кутии от 18-та серия за да докопам полицая. За жалост сигурно на 10 места намерих , но само пълни кутии с Хари Потър серията :) 3 паунда беше пликчето на повечето места.
« Последна редакция: 05, Септември, 2018, 11:01:35 am от opellego »

Неактивен penkoyordanov

  • Нов потребител
  • Публикации: 6
  • Пол: Мъж
    • Пенко Йорданов
  • Набор: 1985
Re: Legoland Windsor 2018
« Отговор #3 -: 11, Октомври, 2018, 03:26:44 pm »
Ние посетихме въпросния парк началото на юни тази година. Впечатлени бяхме от фигурките на характерни забележителности от различните държави.
Относно транспорта, ние позвахме такси от хотел който не беше в ризорта а в близост до Хийтроу Т5 (тъй като другия транспорт беше с няколко прикачвания), цената на таксито в посока е 15GBP, което за 3ма е по-изгоден вариант. Първия ден беше петък и беше добр от към хора и можеше да се добереш сраавнително бързо до атракционите, но събота положението беше трагично, опашки от над 1 час...
Често има театри на откирити сцени на различните тематики на лего. Магазина на лего на входа е доста зареден и с цени по-добри от тези на българския пазар.

Неактивен opellego

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 1089
  • Пол: Мъж
  • Стефан
Re: Legoland Windsor 2018
« Отговор #4 -: 11, Октомври, 2018, 03:59:00 pm »
Това 15 паунда за таксито, на човек или  за цялото такси?

Sent from my EML-L29 using Tapatalk


Неактивен penkoyordanov

  • Нов потребител
  • Публикации: 6
  • Пол: Мъж
    • Пенко Йорданов
  • Набор: 1985
Re: Legoland Windsor 2018
« Отговор #5 -: 11, Октомври, 2018, 05:53:08 pm »
Това 15 паунда за таксито, на човек или  за цялото такси?

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

За цялото такси. Бяха бели автомобили, от хотела ни ги викаха, без апарат, на твърда тарифа :) Като единия ден в обратна посока имаше голямо задръстване, човека обиколи и пак ни таксува 15 паунда.

Неактивен opellego

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 1089
  • Пол: Мъж
  • Стефан
Re: Legoland Windsor 2018
« Отговор #6 -: 11, Октомври, 2018, 06:47:25 pm »
Бих казал че това е далавера.
Принципно твоята цена х3 излиза от централен Лондон До Хитроу.
Ако хванеш черните класически от улицата даже може още малко да се набуташ х4.

Неактивен opellego

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 1089
  • Пол: Мъж
  • Стефан
Re: Legoland Windsor 2018
« Отговор #7 -: 16, Август, 2019, 06:36:27 pm »
Искам - не искам пак ме доведоха в Леголенд Уиндзор и през 2019 :)
Миналата година не бях видял ако е имало де - Бугати Широн в голям мащаб.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk


Неактивен opellego

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 1089
  • Пол: Мъж
  • Стефан
Re: Legoland Windsor 2018
« Отговор #8 -: 18, Август, 2019, 01:05:30 am »
Още нещо интересно:

Sent from my EML-L29 using Tapatalk


Неактивен mamun

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 963
  • Пол: Мъж
    • Васил Шулев
  • Набор: 1976
Re: Legoland Windsor 2018
« Отговор #9 -: 18, Август, 2019, 10:09:01 am »
Преди 2 седмици го гледах в Билунд, ама ми беше много голям за самолетен багаж :(
А Бугатито преди месец е било в къщата на лего, но за съжаление го изпуснах :(

Неактивен opellego

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 1089
  • Пол: Мъж
  • Стефан
Re: Legoland Windsor 2019
« Отговор #10 -: 21, Август, 2019, 11:27:45 pm »
Сега се сетих да разкажа малко за неща които миналата година пропуснах.
Например как седи въпроса с храната. Миналата година бях закусвал и пих само кафета, но сега бях със семейството и по някое време огладняхме масово.
Та, топлите напитки в Коста кафе според мен бяха на нормалните за Европа цени - лате 3-4 паунда, горещ шоколад 3-4 паунда, сандвичи 4-5-6 паунда. По-интересно беше в пица и паста бюфета където се набутахме - 39 паунда за трима ни. Включва 3 празнии чинии и 3 чашки и можеш да се освинваш колкото искаш с ядене. Асортимента не беше много голям, мисля че бяха 4 вида пица, 1 паста, няколко салати, сосчета, задушени/варени зеленчуци, ''пърленки с чесън'' . Мисля че имаше супа също така. Напитките бяха слаба работа, 2 вида диетична кола, спрайт и фанта. Нямаше нормална кола :) Вода, вода с лайм и вода с портокал.
Като цяло спаси положението , но мисля че пиците бяха най-добри от всичко. Извиваше се голяма опашка за яденето за да пълниш чинии. Голяма шумотевица и разляти манджорляци по пода :).
Доста хора си носеха храна от вкъщи и си ядяха по пейките ( времето беше ужасно :))

Билетите ни бяха онлайн купи един за 60 получи втори без пари + добавка на допълнителен (трети билет ) за 36 - та тотал 96 кинта за тримата.
Тази година отвориха врати преди 10:00 което ме зарадва.
Пробвахме няколко влакчета - беше емоция.
4Д киното също беше забавно.
Леголенд експреса който за 5-10 мин обикаля целия парк.
Atlantis Submarine Voyage - същото като в парка в Дубай, като там беше доста по-чиста водата
На всичко имаше супер дълги опашки , но решихме да пробваме най-новата атракция от 2019г. - Haunted House Monster Party. Според мен над 30 мин висяхме, а самата атракция беше готина, децата пищяха вътре :)

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: Legoland Windsor 2019
« Отговор #10 -: 21, Август, 2019, 11:27:45 pm »