Автор Тема: MOC: Venator Class Star Destroyer (UCS)  (Прочетена 4714 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Боби

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 653
  • Пол: Мъж
    • Борислав Николов
  • Набор: 1975
MOC: Venator Class Star Destroyer (UCS)
« -: 02, Януари, 2016, 04:45:40 pm »
Здравейте,
Честита Нова Година на всички!!! Нека тя ви донесе щастие, късмет, здраве и още повече усмивки!

Преди около 3-4г започнах този неясен проект. В интерес на истината си мислех, че никога няма да бъде построен  :D

Корабът е базиран върху модела на Anio, засега само съм променил захващането на долните крила, с цел избягване на убийствено скъпите магнити и основно държачите им. Цената там достига до около 30лв за бройка, а за модела са необходими 16 бр в оригиналния му вариант. За закрепването на долните крила в момента съм използвал техник части, предстои и оптимизиране на структурата, както и смяна на части, основно на стари такива, трудни за намиране. Моделът е детайлен, но има възможност за допълнителни корекции

Размерите са: 112 см дължина и 54 широчина. Моделът се състои от около 5400 части и тежи около 6-7кг. Достатъчно е устойчив като цяло

Качеството на снимките е с телефон и е покъртително...
« Последна редакция: 02, Януари, 2016, 04:57:31 pm от vladoniki »

Неактивен Боби

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 653
  • Пол: Мъж
    • Борислав Николов
  • Набор: 1975
Re: Venator Class Star Destroyer (UCS)
« Отговор #1 -: 02, Януари, 2016, 04:46:25 pm »
Още малко снимки...

Неактивен Vasi

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 153
  • Пол: Мъж
    • Васил Пейчев
  • Набор: 1991
Re: MOC: Venator Class Star Destroyer (UCS)
« Отговор #2 -: 02, Януари, 2016, 08:45:42 pm »
Браво за търпението и усилията за събиране на подобно нещо на части! :)

Явно си е струвало! ;)

Активен IRadev

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 912
  • Пол: Мъж
    • Ивайло Радев
  • Набор: 86
Re: MOC: Venator Class Star Destroyer (UCS)
« Отговор #3 -: 02, Януари, 2016, 10:04:52 pm »
Мандибулата ми се удари в пода.  :-X

Поздравления за отданеността, която влагаш в хобито, Боби. Този е от най-любимите ми кораби от всички във филма. И на мен ми се е искало много пъти да си имам един такъв, но съм на ясно, че нямам възможност за нещо толкова мащабно. Да му се падваш като за цял форум.

п.с. на следващата сБирка на форума го донеси да го пипнем  ;)
Фен на всякакви Lego замъци и Star Wars Clone Wars
Колекция - Brickset
Снимки Flickr
SPACESHIP!!!

Неактивен Боби

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 653
  • Пол: Мъж
    • Борислав Николов
  • Набор: 1975
Re: MOC: Venator Class Star Destroyer (UCS)
« Отговор #4 -: 03, Януари, 2016, 11:44:02 am »
Благодаря!

Би могло а го донеса, но има опасност да се откачат долните крила :D Но всъщност се монтират за няма и 2-3 мин

Принципно цената му излиза около 3 сета от по 200лв всеки. Половината части за са за по 3-7ст всяка. Скъпите части са не повече от 300 бр по около 35-50 ст и има 20-тина по 1,5-2 лв. Отделно има възможност за използване на всякакви цветове по скритите места ;)

На мен също ми е един от любимите кораби и затова се захванах с тази неясна идея в началото. Сега съм доволен. Идва етапа на подобряване на детаилите и структурата ;)

Неактивен mamun

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 963
  • Пол: Мъж
    • Васил Шулев
  • Набор: 1976
Re: MOC: Venator Class Star Destroyer (UCS)
« Отговор #5 -: 03, Януари, 2016, 12:01:09 pm »
Благодаря!

Би могло а го донеса, но има опасност да се откачат долните крила :D Но всъщност се монтират за няма и 2-3 мин

Принципно цената му излиза около 3 сета от по 200лв всеки. Половината части за са за по 3-7ст всяка. Скъпите части са не повече от 300 бр по около 35-50 ст и има 20-тина по 1,5-2 лв. Отделно има възможност за използване на всякакви цветове по скритите места ;)

На мен също ми е един от любимите кораби и затова се захванах с тази неясна идея в началото. Сега съм доволен. Идва етапа на подобряване на детаилите и структурата ;)

А инструкции как намери ?

Неактивен Боби

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 653
  • Пол: Мъж
    • Борислав Николов
  • Набор: 1975
Re: MOC: Venator Class Star Destroyer (UCS)
« Отговор #6 -: 03, Януари, 2016, 01:00:27 pm »
Няма инструкции, само файлове на MlCad. LDD-то не ги отваря правилно, изхвърля половината части, трудничко беше ;)


Неактивен mamun

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 963
  • Пол: Мъж
    • Васил Шулев
  • Набор: 1976
Re: MOC: Venator Class Star Destroyer (UCS)
« Отговор #7 -: 03, Януари, 2016, 06:01:02 pm »
Няма инструкции, само файлове на MlCad. LDD-то не ги отваря правилно, изхвърля половината части, трудничко беше ;)

Ужас ...

Неактивен DMitar

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 676
  • Пол: Мъж
    • Димитър Иванов
  • Набор: 1980
Re: MOC: Venator Class Star Destroyer (UCS)
« Отговор #8 -: 13, Февруари, 2016, 12:30:10 pm »
Благодаря!

Би могло а го донеса, но има опасност да се откачат долните крила :D Но всъщност се монтират за няма и 2-3 мин

Принципно цената му излиза около 3 сета от по 200лв всеки. Половината части за са за по 3-7ст всяка. Скъпите части са не повече от 300 бр по около 35-50 ст и има 20-тина по 1,5-2 лв. Отделно има възможност за използване на всякакви цветове по скритите места ;)

На мен също ми е един от любимите кораби и затова се захванах с тази неясна идея в началото. Сега съм доволен. Идва етапа на подобряване на детаилите и структурата ;)

Това е интересна статистика  ;), добре е хората да знаят какво означава да събереш такъв сет реално.

А иначе, има ли шанс за отваряне и създаване на интериор вътре?
Димитър Иванов, София
Фен на Лего Стар Уорс!
http://brickset.com/search/?ownedBy=DMitar

Yoda: Stopped they must be; on this all depends. Only a fully trained Jedi Knight, with the Force as his ally, will conquer Vader and his Emperor.

Неактивен Боби

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 653
  • Пол: Мъж
    • Борислав Николов
  • Набор: 1975
Re: MOC: Venator Class Star Destroyer (UCS)
« Отговор #9 -: 13, Февруари, 2016, 04:45:52 pm »
Няма начин при сегашната конструкция това да стане. Принципно има възможност, но трябва да се преработи самата рамка на кораба :D
« Последна редакция: 13, Февруари, 2016, 04:48:24 pm от Боби »

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: MOC: Venator Class Star Destroyer (UCS)
« Отговор #9 -: 13, Февруари, 2016, 04:45:52 pm »