Автор Тема: toywiz  (Прочетена 2476 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Росен

  • Нов потребител
  • Публикации: 4
  • Пол: Мъж
    • Росен
  • Набор: 1988
toywiz
« -: 21, Декември, 2017, 12:26:35 pm »
Здравейте обръщам се към вас с следния въпрос понеже забелязах че в сайта ToyWiz има много интерсни комплекти лего само не разбрах доставят ли до бъллгария ако някой от вас е поръчвал от там моля да ми каже

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: toywiz
« Отговор #1 -: 21, Декември, 2017, 02:31:55 pm »
Колко еднакви теми ти трябват? Ще напишеш ли една с правилен правопис и пунктуация? На мен ми става обидно да видя България и Лего написани с малка буква.

Неактивен Росен

  • Нов потребител
  • Публикации: 4
  • Пол: Мъж
    • Росен
  • Набор: 1988
Re: toywiz
« Отговор #2 -: 21, Декември, 2017, 11:36:53 pm »
Моля  извинение за моя правопис и пунктоация но като за човек от две години и половина в България мисли че добре пишел.

Неактивен Боби

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 653
  • Пол: Мъж
    • Борислав Николов
  • Набор: 1975
Re: toywiz
« Отговор #3 -: 22, Декември, 2017, 11:59:38 am »
Бих те посъветвал да не купуваш от там. Дори и да доставят, първо ще е скъпа доставката, след това имаш 20% ДДС върху цената и транспорта. Такси около 15 лв и .... по добре си вземи нещо от Европа. Има достатъчно магазини

Неактивен vladislav

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 105
    • Владислав
  • Набор: 1995
Re: toywiz
« Отговор #4 -: 22, Декември, 2017, 01:17:26 pm »
vladoniki изключително грозно е от твоя страна, да се заяждаш така на човека. На всичкото отгоре той е нов във форума и сигурно също има готини идеи, които да сподели с нас  и да ни зарадва, а ти го отблъскваш! Това как ще пише си е негов избор, той не пише ЛИС, а пише във форум...
« Последна редакция: 22, Декември, 2017, 01:19:55 pm от vladislav »

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: toywiz
« Отговор #5 -: 22, Декември, 2017, 02:51:33 pm »
vladoniki изключително грозно е от твоя страна, да се заяждаш така на човека. На всичкото отгоре той е нов във форума и сигурно също има готини идеи, които да сподели с нас  и да ни зарадва, а ти го отблъскваш! Това как ще пише си е негов избор, той не пише ЛИС, а пише във форум...

Писането грамотно е задължително, вписъл съм го и в правилата. Има логика да се спазва! Ако имаш проблем с мненията ми, подминавай ги.

Неактивен vvass

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 406
  • Пол: Мъж
    • Васко Василев
    • Ice Bricks
  • Набор: 1968
Re: toywiz
« Отговор #6 -: 22, Декември, 2017, 07:52:30 pm »
vladoniki изключително грозно е от твоя страна, да се заяждаш така на човека. На всичкото отгоре той е нов във форума и сигурно също има готини идеи, които да сподели с нас  и да ни зарадва, а ти го отблъскваш! Това как ще пише си е негов избор, той не пише ЛИС, а пише във форум...
Принципно не влизам в полемики, но България се пише с главна буква и на Марс...

Незнам на кое от коментара на Владо е заяждане... :-X
"Always two there are, no more, no less. A master and an apprentice" Yoda about the Sith.

https://store.bricklink.com/vaskatavass#/terms
https://brickset.com/sets/ownedby-vaskatavass

Неактивен materhorn

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 167
  • Пол: Мъж
    • Стойко Димов
  • Набор: 1976
Re: toywiz
« Отговор #7 -: 23, Декември, 2017, 09:20:26 am »
Здравейте.
Прииска ми се да Ви споделя едни мои чусвтва по темата. Във фирмата, където работя, наш клиент от Франция ни праща писмо, с което обяснява, че изделие, което му произвеждаме го купува от "Poland" за опеделена цена, а в "bulguria" - му било скъпо.  >:(
Та купил съм му една карта на България и го чакам да ни посети.  :D

ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ !
 ;)

Неактивен opellego

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 1089
  • Пол: Мъж
  • Стефан
Re: toywiz
« Отговор #8 -: 23, Декември, 2017, 11:45:00 am »
Значи да напише България с малка буква - как и да е, но лего с малка буква - това вече е за бой :)

Неактивен Росен

  • Нов потребител
  • Публикации: 4
  • Пол: Мъж
    • Росен
  • Набор: 1988
Re: toywiz
« Отговор #9 -: 12, Януари, 2018, 10:58:37 pm »
Благодари ви за помощта на всякъде по света БЪЛГАРИТЕ сте известни с гостоприемство си оказаха се прави!!!!!

Неактивен materhorn

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 167
  • Пол: Мъж
    • Стойко Димов
  • Набор: 1976
Re: toywiz
« Отговор #10 -: 13, Януари, 2018, 07:10:01 am »
Моля. (Тъй като няма "!" знак след "моля" - разбирай те го като любезен отговор на изказаната благодарност). Понеже имах оценка "Среден 3" по Български език в средното училище, ще си позволя един синтактичен анализ на изречението. Също така ще си позволя да спомена и някои психологически изводи, които могат да се направят, четейки между редовете.

Сигурен съм, че когато човек си попълва данните в профила си в сайтове като "gepime" или "facebook" ще напише името на столицата, в която живее, правилно с главна буква, тъй като в противен случай ще си помислят за него, че живее някъде на село.

В написаното изречение обръщението към всички е поставено правилно в началото на изречението, но "Ви" вече се пише с главна буква независимо дали се използва е динствено или в множествено число. Браво за поставеното "т" в думата "помощта", но след цитираната дума трябва да има точка - съответно следващото изречение да започне с главна буква. Тъй като само по себе си използваното изречение е сложно би било правилно фрагмента "оказаха се прави" да бъде отделен със запетайка или точка. Дори да го отделим със точка пак не става ясно кой се оказа прав, тъй като в това просто изречение няма подлог, който да се подразбира дори и в предишното изречение. И накрая - приетия правопис за крайна форма на възклицание и учудване е с три "!!!" знака.

От използването на личното местоимение в 3л. мн.ч. "сте", разбирам, че лицето, написало го, не се идентифицира с Български произход, а използването само на главни букви в думата "БЪЛГАРИТЕ" в комбинация с цитираното лично местоимение, говори за крайна омраза към споменатата нация.
Съветът ми към Вас Росен е да опитате по същия начин да съставите изречение към нацията населяваща държавата, в която се подвизавате, за да се уверите, че те ще реагират по същия начин. А в мой личен план се моля когато нашите сънародници решат да се завърнат в България, Вие да не сте сред тях защото вашият "ноу-хау" не ми е необходим.

П.П. ,,,....,..,.,.,.,!!???...,,.,
Ако съм пропуснал някои препинателни знаци - "Марш по местата си!"
 :-\

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: toywiz
« Отговор #11 -: 13, Януари, 2018, 08:10:28 am »
Казва се Росен, написано на кирилица - после Българите сме му били виновни! На крива ракета, космосът й е крив са казали хората!

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: toywiz
« Отговор #11 -: 13, Януари, 2018, 08:10:28 am »