Автор Тема: STUD.IO  (Прочетена 2273 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alkoholiker

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 293
  • Пол: Мъж
    • Стефан Стефанов
  • Набор: 1985
STUD.IO
« -: 14, Декември, 2016, 04:05:59 pm »
Здравейте,

Днес попаднах на алтернатива на LDD - Stud.io и исках да попитам дали някоя я е ползвал и дали може да даде някакъв коментар. То всъщност днес са обявили отворената бета версия, но идеята ми е дали някой е успял преди това да я пробва/тества. Като гледам има интеграция с BrickLink, което би било удобно, ако програмката върши същата работа като LDD-то.
« Последна редакция: 14, Декември, 2016, 04:11:03 pm от Alkoholiker »

sslavov93

  • Гост
Re: STUD.IO
« Отговор #1 -: 20, Декември, 2016, 09:23:21 am »
Здравейте,

Днес попаднах на алтернатива на LDD - Stud.io и исках да попитам дали някоя я е ползвал и дали може да даде някакъв коментар. То всъщност днес са обявили отворената бета версия, но идеята ми е дали някой е успял преди това да я пробва/тества. Като гледам има интеграция с BrickLink, което би било удобно, ако програмката върши същата работа като LDD-то.
Също, от това, което прочетох, може да се закачат и повече от двама и да моделират заедно. Доколкото знам, това май е правено от community-то на BrickLink, и да, поддържа интеграция също така и с LDraw i LegoDigitalDesigner project файловете.

Неактивен mnachevg

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 366
  • Пол: Мъж
Re: STUD.IO
« Отговор #2 -: 20, Декември, 2016, 09:33:21 am »
Ето подробности за нея.  ;) (наскоро точно издирвах информацията)

http://brickset.com/article/24920/building-with-stud-io
« Последна редакция: 20, Декември, 2016, 02:42:46 pm от mnachevg »

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: STUD.IO
« Отговор #3 -: 07, Февруари, 2017, 11:13:01 am »
Днес най-накрая и аз свалих програмата. Все още трудно се ориентирам и ми е трудно (да не кажа невъзможно) да строя с нея.
Открих, че може да отворя нещо сглобено с LDD и да виждам цените на отделните части, както и да кача целия списък в Бриклинк, а от там в Wanted list-ата - полезно.

Активен Stormfury

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 605
  • Пол: Мъж
    • Деан Драганов
  • Набор: 1986
Re: STUD.IO
« Отговор #4 -: 07, Февруари, 2017, 11:50:54 am »
Днес най-накрая и аз свалих програмата. Все още трудно се ориентирам и ми е трудно (да не кажа невъзможно) да строя с нея.
Открих, че може да отворя нещо сглобено с LDD и да виждам цените на отделните части, както и да кача целия списък в Бриклинк, а от там в Wanted list-ата - полезно.

Има доста полезни неща, освен тези които си изброил. Можеш да импортнеш някой сет и ако искаш да си го сглобиш там, можеш да строиш заедно с приятели.

Само трябва време и нерви до като свикнеш с начина на работа, ако до преди това си ползвал ldd, защото според мен от към местене на камерата ldd-то е по-добре измислено.

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: STUD.IO
« Отговор #4 -: 07, Февруари, 2017, 11:50:54 am »