Автор Тема: LDD - нужна ми е малко помощ  (Прочетена 12170 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Emperor

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 140
  • Пол: Мъж
  • Incredible mastery of the Dark Side of the Force!
    • Борислав Илиев
  • Набор: 1989
Re: LDD - нужна ми е малко помощ
« Отговор #15 -: 31, Януари, 2013, 11:44:39 am »
Благодаря отново!Ще пробвам и по твоя начин и по начина на Владо.
По-късно ще споделя резултата. :)
LEGO Star Wars collector!

"The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be unnatural."
―Supreme Chancellor Palpatine

"Why, Master Yoda, what a delightful surprise! Welcome! Let me be the first to wish you Happy Empire Day!"
―Palpatine, to Yoda

Неактивен Emperor

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 140
  • Пол: Мъж
  • Incredible mastery of the Dark Side of the Force!
    • Борислав Илиев
  • Набор: 1989
Re: LDD - нужна ми е малко помощ
« Отговор #16 -: 01, Февруари, 2013, 11:53:12 am »
Така,значи резултата е следния:
Първо реших да послушам съвета на Петър и го оставих цял ден да си генерира билдинг гайд-а.След като достигне горе-долу 1/3 от зареждането,отново синия индикатор се връща в изходна позиция и така тази цяла процедура се повтори около 4-5 пъти,без да се стигне до някакъв напредък в зареждането.В смисъл индикатора си стига до определен процент след което се връщо отново в началото,после отново до същата позиция,без да има някакъв напредък и пак отначало...
После послушах съвета на Владо и деинсталнах LDD-то и изтрих всичко свързано с Лего Дигитал Дизайнера в регистрите.Резултата беше същия...

Някой да има идея как да се справя с проблема?
« Последна редакция: 01, Февруари, 2013, 12:02:45 pm от Emperor »
LEGO Star Wars collector!

"The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be unnatural."
―Supreme Chancellor Palpatine

"Why, Master Yoda, what a delightful surprise! Welcome! Let me be the first to wish you Happy Empire Day!"
―Palpatine, to Yoda

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: LDD - нужна ми е малко помощ
« Отговор #17 -: 01, Февруари, 2013, 12:19:37 pm »
Дай да видим файла.

Неактивен Emperor

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 140
  • Пол: Мъж
  • Incredible mastery of the Dark Side of the Force!
    • Борислав Илиев
  • Набор: 1989
Re: LDD - нужна ми е малко помощ
« Отговор #18 -: 01, Февруари, 2013, 12:25:33 pm »
Това е файла.
LEGO Star Wars collector!

"The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be unnatural."
―Supreme Chancellor Palpatine

"Why, Master Yoda, what a delightful surprise! Welcome! Let me be the first to wish you Happy Empire Day!"
―Palpatine, to Yoda

Неактивен cyclop

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 141
  • Пол: Мъж
    • Петър Ненов
  • Набор: 1976
Re: LDD - нужна ми е малко помощ
« Отговор #19 -: 01, Февруари, 2013, 12:45:58 pm »
Аз не бях разбрал, че ти се рестартират сметките... В този случай явно има проблем някъде.
Довечера ще пробвам да го пусна на работната станция, да видим ще се справи ли.

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: LDD - нужна ми е малко помощ
« Отговор #20 -: 01, Февруари, 2013, 05:05:31 pm »
Вариантите са 2 - или моделът е прекалено голям и му трябва много време или просто някъде , някоя част е на грешно място и не може да създаде инструкцията.

Иначе е съвсем нормално да се пълни и връща - пробва различни начини на сглобяване докато не стигне до нещо, което е невъзможно за напасване и после започва отначало, докато не открие правилният начин.

При мен като пуснах да прави инструкция 1-во започна, стигна до някъде и спря да се опива повече - заби програмата. А компът не е бавен. Пробвай друг файл, нещо по-просто, за да видиш резултата.

Неактивен Боби

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 653
  • Пол: Мъж
    • Борислав Николов
  • Набор: 1975
Re: LDD - нужна ми е малко помощ
« Отговор #21 -: 01, Февруари, 2013, 05:37:10 pm »
При мен 62 части ги прави за около 5-6 сек  :D
Искам да попитам при импорт на фаил в LDD от MLCAD изчезват доста неща. Частите ли са с други означения? Някой да има представа?

Неактивен cyclop

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 141
  • Пол: Мъж
    • Петър Ненов
  • Набор: 1976
Re: LDD - нужна ми е малко помощ
« Отговор #22 -: 01, Февруари, 2013, 05:52:15 pm »
Сега пускам да се смята... 7200 части си е сериозна задача  ;D Предполагам, има конфликт някъде и там запъва и рестартира. засега върви добре, ще видим след час-два  :) Като го гледам, ползва само едно ядро на процесора, така че ще се почака.

Неактивен Боби

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 653
  • Пол: Мъж
    • Борислав Николов
  • Набор: 1975
Re: LDD - нужна ми е малко помощ
« Отговор #23 -: 01, Февруари, 2013, 05:53:49 pm »
И аз го пуснах, седи на края първата пъпка от вече 3-4 мин :D Ако се ползва само едното ядро е мега зле, а аз се чудех дали и видеото не може да помага... ::)

П.С. И при мен ползва едното ядро от четирите или всичките, но сумарно 100% от едно  ::)
« Последна редакция: 01, Февруари, 2013, 05:56:47 pm от Боби »

Неактивен cyclop

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 141
  • Пол: Мъж
    • Петър Ненов
  • Набор: 1976
Re: LDD - нужна ми е малко помощ
« Отговор #24 -: 01, Февруари, 2013, 06:07:24 pm »
Начинът при такива файлове е - разделяне. Даже някой ако си няма работа, може да пробва. Изтрива се всичко, освен платната, сейвва се като отделен файл "платно" и се прави гайд за него. кораба също се дели на няколко групи - примерно обшивката отделно от вътрешния скелет, или както дойде логично, не съм разгледал още конструкцията. Като се направят 4-5 файла с поредни стъпки от сглобяването и по 1000-1500 части всеки, ще стане песен.

ПП. после ако направиш промени по някой от етапите, можеш да отвориш първия файл и да импортнеш останалите един по един и да ги сглобиш - за да има финалния дизайн отново като цяло. Добра идея е всеки модул да се групира -мисля в ЕДИТ менюто. Пиша това за тези, които евентуално не знаят тези неща :)
« Последна редакция: 01, Февруари, 2013, 06:12:33 pm от cyclop »

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: LDD - нужна ми е малко помощ
« Отговор #25 -: 01, Февруари, 2013, 06:09:35 pm »
Сега пускам да се смята... 7200 части си е сериозна задача  ;D Предполагам, има конфликт някъде и там запъва и рестартира. засега върви добре, ще видим след час-два  :) Като го гледам, ползва само едно ядро на процесора, така че ще се почака.

7200... доста са. Преди няколко дни пробвах с 1200 части - отне около 5-6 минути.

Неактивен alex

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 301
  • Пол: Мъж
    • Александър
  • Набор: 1989
Re: LDD - нужна ми е малко помощ
« Отговор #26 -: 01, Февруари, 2013, 06:14:20 pm »
Явно ЛДД нe ползва пълния капацитет на компютъра ... при мен файл с 2000 части товари рамта на 30%, видеото си е ок, харда също 50%, но 1'вото ядро е на 100% .... поогледах програмата иии после потърсих помощ от чичко гоогле ....

Writing programs for multiple processors isn't always easy or even beneficial.  Reading/Writing files is going to be bound by your drive - the processor is already faster than you can read and write from your drive, so multiprocessing doesn't help disk speed.

Rendering could be helped, but it depends on how it's already being rendered.  For most people, using hardware acceleration instead of a software based library would be the most helpful as far as speed goes, but then you have other issues.  I don't know what LDD uses, but if they use Direct3D for rendering, then you'll never see this app on a Mac or any other OS.  A lot of people could benefit if they used OpenGL, though.

Multi-processing is really only useful for heavy computations.  Games can take advantage because they can process physics, sound effects and music on different processors... programs like photoshop benefit because you can usually apply algorithms simultaneously to many subdivisions of an image.  I'm not seeing where you'd see a huge benefit with LDD.

I'm not suggesting LDD wouldn't be better with multi processor support (as far as a program is concerned, multi-core = multi-processor), but I don't think you'd see the benefits you seem to assume you'd get.

Moreover, you could keep doubling your cores and even general purpose programs written for multiple processors aren't going to get much faster... there's only so much work you can distribute, most work needs to be done serially.


Общо взето сслед всичките философии по форумите ... ЛДД не е скалъпен добре :/ .... проблема не е само във вашия телевизор :D
Освидетелстван Lego маниак - http://www.brickset.com/search/?ownedBy=alezzi1

Неактивен Боби

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 653
  • Пол: Мъж
    • Борислав Николов
  • Набор: 1975
Re: LDD - нужна ми е малко помощ
« Отговор #27 -: 01, Февруари, 2013, 06:36:21 pm »
Не съм сигурен. Програма да не е оптимизирана 2012-2013г за многоядрени е скръб. А този дето пише че няма да има евентуална разлика с едно или четири(осем) ядра направо нямам думи  :o
П.С. Налични опции за ползването на видеото не виждам ::)
П.С. Вече се появява втората пъпка :D
« Последна редакция: 01, Февруари, 2013, 07:15:52 pm от Боби »

Неактивен cyclop

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 141
  • Пол: Мъж
    • Петър Ненов
  • Набор: 1976
Re: LDD - нужна ми е малко помощ
« Отговор #28 -: 01, Февруари, 2013, 06:41:04 pm »
Не забравяйте, че това е малка безплатна програма, която е екстра към конструктора Лего  :) Вероятно се прави от малък екип с малък бюджет. Самите й цели са по-скоро да улесни потребителите, които си правят корабчета и къщи от по 200-300 части, едва ли някога ще изникне необходимост да се оптимизира за малкия брой екстремни фенове с проекти по 5000+ тухли  :)


ПП. Няма да мине тоя проект през билд-гайда. Ще пробвам да го разделя на 5-6 модула, да видим. Най-малкото се надявам, че ще се разбере в коя част на кораба е проблема.
« Последна редакция: 01, Февруари, 2013, 09:00:44 pm от cyclop »

Неактивен Боби

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 653
  • Пол: Мъж
    • Борислав Николов
  • Набор: 1975
Re: LDD - нужна ми е малко помощ
« Отговор #29 -: 01, Февруари, 2013, 09:06:34 pm »
При мен стигна до 3-та пъпка

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: LDD - нужна ми е малко помощ
« Отговор #29 -: 01, Февруари, 2013, 09:06:34 pm »