Автор Тема: Как да купуваме през Bricklink?  (Прочетена 38338 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4914
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Как да купуваме през Bricklink?
« Отговор #90 -: 14, Март, 2014, 10:03:39 am »
Мерси а РЦ какво значи?

Разпределителен център на БГ пощи, там където сортират кое писмо за къде е и съответно го препращат към получателя (пощенския му клон).  ;)

Неактивен mamun

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 963
  • Пол: Мъж
    • Васил Шулев
  • Набор: 1976
Re: Как да купуваме през Bricklink?
« Отговор #91 -: 15, Април, 2014, 05:40:39 pm »
Да питам и аз тук. Направих една дребна поръчка от Холандия на 24 Март с три четири частички и една инструкция за 2-3 лири. Трябва да пътува с TNT Пост.
В локалната поща ли трябва да я чакам ? Сиреч ще получа ли съобщение, че е там или трябва с куриер да дойде ?

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4914
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Как да купуваме през Bricklink?
« Отговор #92 -: 15, Април, 2014, 06:09:13 pm »
Да питам и аз тук. Направих една дребна поръчка от Холандия на 24 Март с три четири частички и една инструкция за 2-3 лири. Трябва да пътува с TNT Пост.
В локалната поща ли трябва да я чакам ? Сиреч ще получа ли съобщение, че е там или трябва с куриер да дойде ?

В Спийди. Задължително им се обади, освен, ако на пакета нямаш телефон.  :)

Неактивен mamun

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 963
  • Пол: Мъж
    • Васил Шулев
  • Набор: 1976
Re: Как да купуваме през Bricklink?
« Отговор #93 -: 16, Април, 2014, 10:01:07 am »
Да ама не както се казва.
Днес се обадих в Спиди, а ходих и до Еконт. И на двете места казаха че по принцип работят с DPD.
От Спиди бяха много любезни. Казаха ми че даже и да няма телефон, правят 2 опита за предаване на такива пратки до адрес, преди да ги върнат
Провериха по име, защото когато няма тракинг номер това било единствения начин за проверка. Пратка за мен нямало
Казаха че има голяма вероятност да дойде с Български Пощи.
Това ме подсети че съм имал още една пратка някога от Холандия, която дойде в пощенския клон до нас.
Проверих търговеца и се оказа че и той праща с ТНТ Пост.
Т.е. явно такива малки пратки без тракинг номер си минават през български пощи. А там какво се случва - божа работа :(
« Последна редакция: 16, Април, 2014, 10:03:09 am от mamun »

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4914
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Как да купуваме през Bricklink?
« Отговор #94 -: 16, Април, 2014, 10:14:01 am »
Да ама не както се казва.
Днес се обадих в Спиди, а ходих и до Еконт. И на двете места казаха че по принцип работят с DPD.
От Спиди бяха много любезни. Казаха ми че даже и да няма телефон, правят 2 опита за предаване на такива пратки до адрес, преди да ги върнат
Провериха по име, защото когато няма тракинг номер това било единствения начин за проверка. Пратка за мен нямало
Казаха че има голяма вероятност да дойде с Български Пощи.
Това ме подсети че съм имал още една пратка някога от Холандия, която дойде в пощенския клон до нас.
Проверих търговеца и се оказа че и той праща с ТНТ Пост.
Т.е. явно такива малки пратки без тракинг номер си минават през български пощи. А там какво се случва - божа работа :(

Спийди разнасят пратките на DPD. Няколко дни след шипинга, трябва да изискаш международен тракинг номер от ТНТ Пост - той се назначава служебно, след като от ТНТ пост предадат пратката на ДПД. Тоест по тракинга на ТНТ няма как да разбереш нищо..., за съжаление.

Все пак е възможно да пристигне и в пощенския клон, което е по-добрият вариант, според мен. :)
Говорил съм 2 пъти с техни куриери - ако няма телефон, не опитват да правят разнос, а само я возят в буса, за да пишат, че са опитали разнос...

Неактивен skapula

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 146
  • Пол: Мъж
    • Еди Мензилджиян
  • Набор: 74
Re: Как да купуваме през Bricklink?
« Отговор #95 -: 16, Април, 2014, 10:16:32 am »
Ако е през български пощи, ще получиш известие-нали си дал адрес? Ще идеш до пощенския клон, където ще те посрещне една не-любезна дебела леличка, която ще те гледа с поглед- " Ти пък, какво ми разваляш спокойствието" и ......бъди по- лаконичен. Говори с кратки изречения и нищо друго освен това, което те питат. Носи си личната карта и известието. Да си любезен не помага.  ;)

Неактивен mamun

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 963
  • Пол: Мъж
    • Васил Шулев
  • Набор: 1976
Re: Как да купуваме през Bricklink?
« Отговор #96 -: 16, Април, 2014, 10:22:40 am »
това го играх с предишната пратка от Холандия ;)
Само че не трябваше ли вече да е дошло съобщение. Все пак на 24 март е пусната  ???

Неактивен Боби

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 653
  • Пол: Мъж
    • Борислав Николов
  • Набор: 1975
Re: Как да купуваме през Bricklink?
« Отговор #97 -: 16, Април, 2014, 03:35:11 pm »
Провери в пощата все пак, че аз така си чаках една пратка от Холандия. Дори продавача ми прати и рефънд след около 5 дни разправии. Пратката се оказа, че е седяла близо 20 дни в пощата и щеше да се върне за една бройка. Известие така и не бях получил ;)
« Последна редакция: 16, Април, 2014, 03:36:47 pm от Боби »

Неактивен JoaoNY

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 448
  • Пол: Мъж
    • Георги Борисов
  • Набор: 78
Re: Как да купуваме през Bricklink?
« Отговор #98 -: 16, Април, 2014, 06:31:30 pm »
Приятели, някой дали може да каже къде трябва да си търся пратка, изпратена по Poczta Polska
Polish Post Office???
Тя е преди една поръчка от Германия, която си взех днес, а тази още я няма никаква???


Неактивен Боби

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 653
  • Пол: Мъж
    • Борислав Николов
  • Набор: 1975
Re: Как да купуваме през Bricklink?
« Отговор #99 -: 16, Април, 2014, 06:45:54 pm »
В пощата ;)

Неактивен Боби

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 653
  • Пол: Мъж
    • Борислав Николов
  • Набор: 1975
Re: Как да купуваме през Bricklink?
« Отговор #100 -: 19, Октомври, 2014, 02:28:44 pm »
Спийди разнасят пратките на DPD. Няколко дни след шипинга, трябва да изискаш международен тракинг номер от ТНТ Пост - той се назначава служебно, след като от ТНТ пост предадат пратката на ДПД. Тоест по тракинга на ТНТ няма как да разбереш нищо..., за съжаление.

Все пак е възможно да пристигне и в пощенския клон, което е по-добрият вариант, според мен. :)
Говорил съм 2 пъти с техни куриери - ако няма телефон, не опитват да правят разнос, а само я возят в буса, за да пишат, че са опитали разнос...

Имам същия проблем. Дадох си телефона на продавача, но не го е добавил. Сега от тракинга изписва, че е направен опит за доставка, но несполучлив. Вчера, пък съм си бил в къщи по това време, големи са смешници тези. Как да действам нататък, да отида направо в офиса им на Самоковско шосе или...?

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4914
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Как да купуваме през Bricklink?
« Отговор #101 -: 19, Октомври, 2014, 02:31:58 pm »
Здравей, офиса им е в базата на Сомат. Преди това звъни на спийди фона, виж го в нета, кажи им за пратката искаш даа я оставят в офиса им, за да си я вземеш от тях, вместо да я дават на куриер. Успех! Чакам да кажеш как се развиват нещата. Поздрави!

Неактивен Боби

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 653
  • Пол: Мъж
    • Борислав Николов
  • Набор: 1975
Re: Как да купуваме през Bricklink?
« Отговор #102 -: 19, Октомври, 2014, 02:43:49 pm »
Благодаря за бързия отговор! Току що им писах меил, утре ще им звънна. Ще пиша по нататък как са се развили нещата... ;)

Неактивен MorphyD

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 256
  • Пол: Мъж
    • Васил Асенов
  • Набор: 1983
Re: Как да купуваме през Bricklink?
« Отговор #103 -: 24, Октомври, 2014, 09:44:50 am »
Някаква идея това дали пристига в пощата или на адрес:  http://www.colissimo.fr/particuliers/Track_a_parcel/FAQ_delivery.jsp
Мерси предварително ;)

Неактивен Боби

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 653
  • Пол: Мъж
    • Борислав Николов
  • Набор: 1975
Re: Как да купуваме през Bricklink?
« Отговор #104 -: 24, Октомври, 2014, 08:12:07 pm »
Да опиша моите драми...

Първо да почна с това, че Спиди откровено са супер скапани куриери, да не използвам и по силни думи, че ми е неудобно. След като им писах, в понеделник получих меил, че без техния 14-цифрен код не могат да ми дадат никаква конкретна информация. Това при положение, че им бях дал номера за проследяване, даден ми от продавача. Намерих техния 14-цифрен номер малко случайно, отгоре върху отговора от тракинг сървъра.  :o
Тези от Спиди интересно как не го знаят, дори им бях дал и име, пък и при търсенето излиза адреса за доставка. Както и да е...
Писах им меил с този номер. След около 1-2 часа ми звънна някаква мома. Отначало разговора протичаше нормално, но след известно време момето нещо почна да се изнервя и да ми отговаря троснато. Това всичко при положение, че се опитвах да ги улесня максимално.  Предлагах да отида на място да си го получа, но тя ме уверяваше, че ще го доставят, нямало проблем. В крайна сметка го доставиха, но на друг адрес, понеже на шофьора му е трудно да ми звънне 15 мин преди да пристигне, за да се прибера, понеже няма никой през деня на адреса за доставка...
В крайна сметка платих 21 лв за доставка, пакета се мота 5 дни в Спиди, за по малко дойде от Холандия и трябваше да изтърпя леко пренебрежителното отношение на момата

Смотаняци ....

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: Как да купуваме през Bricklink?
« Отговор #104 -: 24, Октомври, 2014, 08:12:07 pm »