Автор Тема: Конкурс "Историческо събитие"  (Прочетена 4331 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Конкурс "Историческо събитие"
« -: 16, Април, 2013, 07:36:29 am »
Обявявам началото на конкурс "ИСТОРИЧЕСКО СЪБИТИЕ"!!!

Както разбирате от името на конкурса - "Историческо събитие", това е едно състезание, в което трябва да сглобите творение, като пресъздадете някакво паметно събитие. Тематиката е доста обширна и може да включи почти всяка една Лего тема - Замъци, Пирати, Град, Космос и други. Използвайте фантазията си, творете и участвайте!

Както всяко състезание, така и този конкурс си има своите правила и награди!

I. Правила

1. Използвайте само Лего части.
Творението ви трябва да е изработено само и единствено от оригинални Лего части. Не се допуска използването на части от конструктори имитация на Лего, както и Лего части с направени от вас промени по тях (отрязани, счупени, пробити, боядисани, нарисувани... и др.).

2. Всеки потребител може да участва само с едно творение.
Няма значение от кога сте потребител на БрикМания БГ, може току-що да сте се регистрирали - може да вземете участие в конкурса, но само с едно творение.

3. Творението, с което участвате, не трябва да е публикувано другаде в Интернет.
Снимките на творението ви не трябва да са публикувани в други форуми, сайтове, галерии или др.

4. За да участвате в конкурса, трябва да публикувате снимки и кратко описание на творението си в нова тема, в раздел Конкурс "Историческо събитие", заглавието й трябва да започва с MOC:, последвано от името на творението ви. Снимките трябва да са публикувани най-късно до 23:59 ч. на 06.05.2013г. За ориентация се приема часовникът на сървъра, който е възможно да не е с 100% точност.

5. Напишете ника си на бележка до творението.
За да покажете, че творението е ваше - напишете на едно листче ника си (с който членувате в БрикМания БГ) и го снимайте заедно с творението.

6. Победителите ще бъдат определени след гласуване.
Гласуването ще започне след 07.05.2013г. Допълнителна информация за гласуването ще бъде публикувана в по-късен етап.

II. Награди

Наградите ще бъдат осигурени от БрикСтор България!



1-во място - Lego City 60016 - Цистерна
2-ро място - Collectable Minifigures 71000 Серия 9 - 3 случайни минифигурки.


Успех в конкурса! Приятно строене на всички!

БрикМания БГ си запазва правото да променя правилата и/или сроковете!


За допълнителна информация и въпроси - използвай тази тема. Ако имате затруднения с качването на снимките си, може да ги изпратите на e-mail: forum@brickmania-bg.com.

Допълнение 07.05.2013г.:
Откривам гласуването за най-добро творение в конкурс "Историческо събитие"! - ЛИНК -

Важно!
1. Гласуването ще приключи на 14.05.2013г. в 23:59 ч. (за ориентация се приема часовникът на сървъра, който е възможно да не е с 100% точност).
2. В гласуването могат да участват регистрирани потребители на форума с активирана регистрация преди 07.05.2013г. Всеки има право на 1 глас, без право на промяна на вота си. При постъпване на вот от нов потребител (регистриран след 06.05.2013г., ще публикувам тази информация тук и съответно ще се отнема съответният глас.
3. Кратък списък с творенията за конкурса може да видите по-долу в тази тема. Всички снимки на творенията може да разгледате в раздел Конкурс "Историческо събитие".
4. За въпроси използвайте темата Конкурс "Историческо събитие".

Успех на всички участници!
Конкурс "Историческо събитие" - ГЛАСУВАНЕ!
« Последна редакция: 12, Септември, 2013, 09:31:16 pm от vladoniki »

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Конкурс "Историческо събитие"
« Отговор #1 -: 19, Април, 2013, 09:21:43 am »
Всеки чака друг да пусне 1-вото творение за конкурса! :)

Бъдете спокойни, преди 06.05 всеки може да направи повече от 1 творение, а в последствие да реши кое от всичките да участва в гласуването.
Разбира се, преди края на строежите (06.05) всеки може да внася промени по творението си.

Неактивен alex

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 301
  • Пол: Мъж
    • Александър
  • Набор: 1989
Re: Конкурс "Историческо събитие"
« Отговор #2 -: 19, Април, 2013, 06:41:32 pm »
Oooo веднъж да измисля идеята и няма проблем ... въпроса е, че частите ми не са много и са специфични (Сити предимно) и идеята не мога да я измисля.
Мислих си "Опълченците на Шипка" ... но уви нямам достатъчно части за планиата, подобни минифигурки (все пак плажен спасител да крещи "топчето ке пукне" с модерна пушка пиратски топ и усмивка на лицето не става някак си :D )

За това аз съм на stand by докато измисля идея ... ако някой има идеи i'm here.
Освидетелстван Lego маниак - http://www.brickset.com/search/?ownedBy=alezzi1

Неактивен iorun

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 521
  • Пол: Мъж
    • Ивайло Дамянов
Re: Конкурс "Историческо събитие"
« Отговор #3 -: 19, Април, 2013, 10:10:43 pm »
same here, Hooky killed me  :D

Неактивен alex

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 301
  • Пол: Мъж
    • Александър
  • Набор: 1989
Re: Конкурс "Историческо събитие"
« Отговор #4 -: 05, Май, 2013, 03:56:46 pm »
Имам странно предчувствие, че на 6'ти ще се задръсти темата от мокове. Всеки чака края :D
Освидетелстван Lego маниак - http://www.brickset.com/search/?ownedBy=alezzi1

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Конкурс "Историческо събитие"
« Отговор #5 -: 15, Май, 2013, 07:27:08 am »
Благодаря на всички взели участие в конкурса! Всяко едно от показаните творенията в конкурса е достойно за 1-вото място!

Победителите:

1-во място: Ники (hooky) - "Джордано Бруно срещу Инквизицията"
2-ро място: Сашко и Цвети (lamqtacufi) - "Цирк"

Честито!





Моля, да се свържете с мен, за да уточним как ще е  удобно да получите наградите!  :)

Неактивен Lego_valka

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 339
  • Пол: Мъж
    • Валери Великов
  • Набор: 1989
Re: Конкурс "Историческо събитие"
« Отговор #6 -: 15, Май, 2013, 02:35:18 pm »
Честито на печелившите и браво и на останалите участници. Готино се получи, следващия път дано с повече ентусиасти. :)

Неактивен alex

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 301
  • Пол: Мъж
    • Александър
  • Набор: 1989
Re: Конкурс "Историческо събитие"
« Отговор #7 -: 15, Май, 2013, 03:58:42 pm »
Дано, аз съм отново за. Иначе честито на Ники, заслужна победа с много детайли и идеи, а за Сашко и Цвети браво, страхотен дизайн и някак си уж разхвърляно ама пък е перфектно :D
Чакаме следващия, и без награди да е, забавлението е по-важно :)
Освидетелстван Lego маниак - http://www.brickset.com/search/?ownedBy=alezzi1

Неактивен hooky

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 324
  • Пол: Мъж
    • Николай Алексиев
  • Набор: 88
Re: Конкурс "Историческо събитие"
« Отговор #8 -: 19, Май, 2013, 12:19:47 pm »
Благодаря на всички, които гласуваха, както и на тези, които участваха с МОК-ове. Не на последно място благодарности и на организатора Владо!

Иска ми се все пак да изразя частичното си разочарование от факта, че участваха твърде малко хора. Възможността дадено творение да се впише в темата на конкурса беше огромна, а както се видя от някои произведения дори не беше нужно да отговарят особено много на изискванията, за да бъдат включени в надпреварата. Това, че нямаше ограничения относно големина и брой части на творението също беше голямо предимство. Затова аз нямам обяснение за малкия брой творения. Не ми се иска да мисля колко души щяха да вземат участие ако темата и изискванията бяха по-специализирани... Както и да е, надявам се тези резултати да не убият ентусиазма за подобни надпревари и в бъдеще и скоро отново да има подобно състезание.

Поздрави отново на организатора и всички участници в конкурса и в последвалото гласуване, и дано следващия път има по-голям интерес - от това печелят всички. ;)
Николай Алексиев
Brickset колекция

Неактивен lamqtacufi

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 137
  • Пол: Жена
    • Цветелина Щадлер
Re: Конкурс "Историческо събитие"
« Отговор #9 -: 22, Май, 2013, 12:26:09 am »
Уникално изживяване...баткото е много доволен от участието си и най-вече от резултата  :D Това е първото му участие в конкурс въобще (все пак е на 5 години) и е много горд от себе си...проекта му достави огромна радост...и не само на него...малкият ми син участваше активно, но той само в разглобяването.... :P  Конструкторът Лего събира и забавлява цялото ни семейство...за нас той е като религия...Ще чакаме с нетърпение поредната инициатива....и Владо, паднаха ни се два рицаря даже...имало е ефект от стискането на палците... :D  Благодаря на всички, които участваха и на всички, които гласуваха...Дано следващия път конкуренцията е по-мощна и забавлението още по-голямо!  ;)

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: Конкурс "Историческо събитие"
« Отговор #9 -: 22, Май, 2013, 12:26:09 am »