Автор Тема: Лека консултация  (Прочетена 7718 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен cachist

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 112
  • Пол: Мъж
    • Цачо Цачев
  • Набор: 1989
Re: Лека консултация
« Отговор #15 -: 21, Ноември, 2012, 10:59:06 am »
Отпада и варианта с плексиглас-а ... от фирмата, на която писах и която се занимава с изработка на неща от плексиглас, имам отговор, който не се ангажира с цена, но казаха, че щом цената на дърво, пдч и стъкло не ме устройва и тази няма да ми хареса, понеже цената на плексигласа значително надвишавала, тази на стъклото ...

с други думи - ГРЕДА ...

нищо - ще мисля и други варианти...
'93 Lego

Неактивен DMitar

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 676
  • Пол: Мъж
    • Димитър Иванов
  • Набор: 1980
Re: Лека консултация
« Отговор #16 -: 21, Ноември, 2012, 03:34:53 pm »
Цачо, малко бързаш без да се замисляш. Всичко зависи от дебелината на стъклото/плексигласа/ПДЧ и от подпорите под тях, за да не се огъват. Естествено, че като сложиш някакви подходящо подпори на подходящи разстояния няма да имаш проблем ако ще и 10 метра да ти е дълъг шкафа. Аз ти казах - най евтино и най здраво е ПДЧ рафтове, което закриваш с плексиглас огънати.
Димитър Иванов, София
Фен на Лего Стар Уорс!
http://brickset.com/search/?ownedBy=DMitar

Yoda: Stopped they must be; on this all depends. Only a fully trained Jedi Knight, with the Force as his ally, will conquer Vader and his Emperor.

Неактивен cachist

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 112
  • Пол: Мъж
    • Цачо Цачев
  • Набор: 1989
Re: Лека консултация
« Отговор #17 -: 21, Ноември, 2012, 06:11:09 pm »
ПДЧ рафтове с покрит плексиглас не ми върши работа - как да си разположа МОК-овете на 30 см дълбочина, като само полочка 25,5 мога да събера... и предположих, че като могат да направят една плоскост, могат да направят и цяла секция... само че се оказа, че излиза много по-скъпо... това е

'93 Lego

Неактивен DMitar

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 676
  • Пол: Мъж
    • Димитър Иванов
  • Набор: 1980
Re: Лека консултация
« Отговор #18 -: 21, Ноември, 2012, 09:45:03 pm »
Направи си колкото искаш дълбоки ПДЧ плоскостите, какво те спира не разбирам...
Димитър Иванов, София
Фен на Лего Стар Уорс!
http://brickset.com/search/?ownedBy=DMitar

Yoda: Stopped they must be; on this all depends. Only a fully trained Jedi Knight, with the Force as his ally, will conquer Vader and his Emperor.

Неактивен cachist

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 112
  • Пол: Мъж
    • Цачо Цачев
  • Набор: 1989
Re: Лека консултация
« Отговор #19 -: 22, Ноември, 2012, 10:26:38 pm »
Здравейте,

имам още едно питане... ако си направя "витрината" със стъкло само от пред, а не както исках от ляво и от дясно ... остава да се реши само проблема с тъмнината, защото при дълбочина 70 см, това, което е от зад няма шанс да се види... Ако сложа лунички, пури или там каквото и да е - искам да попитам дали ще има негативен ефект върху легото. Знам, че белите части побеляват от слънцето, но не знам как реагират частите при изкуствена светлина ... Също бих се радвал някой ако има осветлено лего по този начин да качи снимка и да каже дали е доволен от ефекта или не ..

Поздрави,
Цачо
'93 Lego

Неактивен DMitar

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 676
  • Пол: Мъж
    • Димитър Иванов
  • Набор: 1980
Re: Лека консултация
« Отговор #20 -: 23, Ноември, 2012, 09:39:01 am »
Най-добре лепящи ЛЕД лентички - евтини, вечни, с не силна, но достатъчна светлина. За да има негативен ефект трябва да минат няколко години и да е под почти постоянна силна светлина - слънчева най-вече, но ако сложиш и нещо мощно като 100W нажежаема жичка и стои нон-стоп включено за 1-2 години пак може да се променят цветовете на частите.

Според мен си остави от страни стъклени примерно 5-6мм, но те да не поемат основната тежест. Основната тежест да я поеме задната основа или подпорите.
Димитър Иванов, София
Фен на Лего Стар Уорс!
http://brickset.com/search/?ownedBy=DMitar

Yoda: Stopped they must be; on this all depends. Only a fully trained Jedi Knight, with the Force as his ally, will conquer Vader and his Emperor.

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Лека консултация
« Отговор #21 -: 23, Ноември, 2012, 02:53:18 pm »
Здравейте,

имам още едно питане... ако си направя "витрината" със стъкло само от пред, а не както исках от ляво и от дясно ... остава да се реши само проблема с тъмнината, защото при дълбочина 70 см, това, което е от зад няма шанс да се види... Ако сложа лунички, пури или там каквото и да е - искам да попитам дали ще има негативен ефект върху легото. Знам, че белите части побеляват от слънцето, но не знам как реагират частите при изкуствена светлина ... Също бих се радвал някой ако има осветлено лего по този начин да качи снимка и да каже дали е доволен от ефекта или не ..

Поздрави,
Цачо

Виж тази идея - http://www.brickmania-bg.com/index.php?topic=109.msg10390#msg10390

Неактивен cachist

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 112
  • Пол: Мъж
    • Цачо Цачев
  • Набор: 1989
Re: Лека консултация
« Отговор #22 -: 23, Ноември, 2012, 05:49:35 pm »
Това много добре се е получило. Обмислям варианта да се лиша от стъкло от ляво и от дясно заради цената и ако си заслужава "намалението" сигурно ще се възползвам.

Колко пари ти излезе на теб това осветление?

п.с. някакъв негативен ефект върху легото предполагам няма ?

'93 Lego

Неактивен Martini

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 217
  • Пол: Мъж
    • Мартин Спасов
  • Набор: 1991
Re: Лека консултация
« Отговор #23 -: 23, Ноември, 2012, 06:06:04 pm »
Аз това си го взех от Икея и съм много доволен не е толкова широко, но смея да твърдя, че има доста Лего вътре.... (не казвайте, че не е подредено... ползвам го за склад в момента)
на тази снимка плочата е опряна в гърда и остават 11.4/5см...
едното ниво съм го направил със стъкло и седи много добре...
« Последна редакция: 23, Ноември, 2012, 06:08:41 pm от Martini »

Неактивен cachist

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 112
  • Пол: Мъж
    • Цачо Цачев
  • Набор: 1989
Re: Лека консултация
« Отговор #24 -: 23, Ноември, 2012, 06:18:51 pm »
Перфектно е ... аз искам нещо подобно, нооо малко по-голямо .. иначе и аз бях в Икеа - не останах особено очарован - ти помниш ли името на това, което си купил и цената съответно ?
'93 Lego

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Лека консултация
« Отговор #25 -: 23, Ноември, 2012, 06:21:31 pm »
Негативен ефект от "светлината" всъщност се получава само от UV лъчите. Светлината в каквото и да е количество не повлиява по никакъв начин на частите. От UV лъчите пластмасата старее - изгаря. Като говорим за осветление, имай предвид, че лампите не трябва да нагряват - температурата също скапва пластмасата - при прекалено много топлина (над 40 градуса) има вероятност частите да се деформират.

Ровни в Гъгъл, има доста магазини за подобно осветление - ЛЕД осветление търси.
http://www.powerled-bg.com/index.php?route=product/category&path=35
http://www.bgled.com/category/1/gavkavi-svetodiodni-lenti.html

P.S.
Малко извън темата, но все пак по темата - UV лъчите се разпространяват с дневната светлина, дори като слънцето не пече директно, а и при облачно време. Поради тази причина вкъщи съм със специални стъкла, които спират над 80% от UV лъчите. Далеч съм от мисълта, че така Легото ще издържи по-дълго, ама все пак...  ;D ;D ;D Недостатъкът в случая е, че вкъщи растения не виреят - UV лъчите са им нужни за фотосинтезата, без тях те не се "хранят" и бързо дават фира.  ;D ;D ;D
« Последна редакция: 23, Ноември, 2012, 06:33:40 pm от vladoniki »

Неактивен Martini

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 217
  • Пол: Мъж
    • Мартин Спасов
  • Набор: 1991
Re: Лека консултация
« Отговор #26 -: 23, Ноември, 2012, 06:37:37 pm »
Перфектно е ... аз искам нещо подобно, нооо малко по-голямо .. иначе и аз бях в Икеа - не останах особено очарован - ти помниш ли името на това, което си купил и цената съответно ?
Ами самият шкаф беше около 100лв. а вратите около 60лв./бр. като цяло да речем 250лв. Сега им разгледах сайта и мисля, че това което най-много се доближава до него е BESTA...

Неактивен cachist

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 112
  • Пол: Мъж
    • Цачо Цачев
  • Набор: 1989
Re: Лека консултация
« Отговор #27 -: 23, Ноември, 2012, 07:52:25 pm »
Благодаря за отговорите...

относно осветлението - то най-вероятно ще се пуска нощем за по 30-40 мин да им се порадвам, докато през деня едва ли ще е пуснато - то у нас не е музей ... но все пак да се искам да се вижда понякога какво има вътре ... та, в понеделник като ида да видя какво можем да отбием от цената, може да се спра и на осветление ... че при дълбочина 70 см .... ще стане тъмно в края...

относно Икеа - сега ще ги видим и тях, аз си харесах там една единствена секция и се оказа, че я няма в по-големи размери, а изложените бяха нещо от сорта на 40х40х100 :D
'93 Lego

Неактивен Martini

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 217
  • Пол: Мъж
    • Мартин Спасов
  • Набор: 1991
Re: Лека консултация
« Отговор #28 -: 23, Ноември, 2012, 08:43:46 pm »

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Лека консултация
« Отговор #29 -: 23, Ноември, 2012, 09:10:34 pm »
Ето това е твоя шкаф http://www.ikea.bg/DefaultM.aspx?page=productview&iID=17905

Вратите отделно се продават готови на този размер в Икеа и ти си ги монтираш, така ли е?

« Последна редакция: 24, Ноември, 2012, 01:42:18 pm от vladoniki »

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: Лека консултация
« Отговор #29 -: 23, Ноември, 2012, 09:10:34 pm »