Анкета

Какво е състоянието на частите ви?

Отлично
Много добро
Що годе бива
Критично
Друго (кажете какво)

Автор Тема: В какво състояние се намира вашата Лего колекция  (Прочетена 3177 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен highster11

  • Нов потребител
  • Публикации: 5
В какво състояние са частите ви?
« Последна редакция: 05, Август, 2010, 01:38:10 pm от vladoniki »

Неактивен Plamen1466

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 289
  • Пол: Мъж
Точното качество не мога да кажа аз, а и предполагам повечето от нас. Всеки има и нове сетове и стари сетове. Повечето ми сетове са нови и много добре запазени. Нямам почти липсващи части. Най-много към 20 от всичките нови сетове взети заедно, но имам подарени и купени стари части, които не са в много добро качество.
« Последна редакция: 28, Март, 2010, 08:05:09 pm от Plamen1466 »
Пламен Диков

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Отлично, кофти частите не ги обичам. :) Имах 3-4 спукани части, от като съм бил малък - не знам какво съм ги правил, но ги изхвърлих. :)
Сетовете и частите, които взимам сега (2-ра употреба), гледам да са в добро състояние. Малко части имам в лошо състояние (в момента се сещам за едно малко старо сетче с 4-5 кофти части). :)

П.С. Поправете ме, ако не съм разбрал правилно въпроса - аз говоря за поддръжката и евентуални захабени и увредени части, а не за ново поколение и старо поколение части (преди 2000г и след нея). :)
Иначе нови/стари - и сега поръчвам нови части.
« Последна редакция: 28, Март, 2010, 06:27:26 pm от vladoniki »

Неактивен shoker

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 181
Aз слагам много добро защото дори и да нямам 1 счупена или изгубена част в сетовете които съм взел пълни то те са позлвани. Отлично бих поставил само на сетове които са сглобени 1 път и са поставени във витрина. Аз такива сетове нямам  ;D така че не мога да кажа че имам и колекция в отлично състояние  ;D

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Отлично бих поставил само на сетове които са сглобени 1 път и са поставени във витрина.
Прав си, коригирах гласа си към Много добро. :)

Неактивен mirbg

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 184
  • Пол: Мъж
    • Иван К.
Аз всичко си пазя  ново и непокътнато, състоянието им е отлично. Малко маниак си падам и ме дразнят дори малките драскотини.

Неактивен hooky

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 324
  • Пол: Мъж
    • Николай Алексиев
  • Набор: 88
Състоянието на всички (да чукна на дърво) е много добро, човечетата от някои от по-старите комплекти са с разхлабени ръце/крака (от много игра предполагам), има няколко с леко пукнати тела, но нищо по-сериозно. Имам няколко счупени държача и само 1 загубена част - пожарникарска брадва. Също така белите плочки от най-старите сетове са леко пожълтели. :)
Николай Алексиев
Brickset колекция

Неактивен legoboss

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 277
  • Пол: Мъж
На повечето ми сетове (90%) състоянието им е отлично,а останалите 10% са в горе долу добро(имат драскотини и някои липси) , но имам и части които сам взимал втора ръка в отвратително състояние(незнам какво ги правят тия хора!) тях съм ги отделил за резерви в много краен случаи  ;)

Неактивен mirbg

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 184
  • Пол: Мъж
    • Иван К.
И аз съм се чудил какво ги правят и отговорът е само един- това са части на малки деца, играли си с тях в продължение на години и в някакъв момент възрастните им роднини решават, че може и да изкарат някой друг лев и да ги продадат.

БрикМания БГ - Лего обществото на България