Автор Тема: Нов съм в Лего  (Прочетена 4552 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Rizar

  • Нов потребител
  • Публикации: 7
  • Пол: Мъж
Нов съм в Лего
« -: 31, Октомври, 2014, 02:37:13 pm »
Здравейте!
От тези дни започнах да имам интерес към лего конструкторите и по специално искам да е с историческа насока- замъци, рицари и тн.
Като по малък си взех няколко неща от колекцията на Cobi римляни и варвари. Имам жп макет, правил съм дървени кораби... искам ново предизвикателство. Многото части не са ми проблем, а искам точно такива комплекти с които да се занимавам по-дълго време.
Моля препоръчайте ми някаква лего серия с историческа тематика.
Благодаря! :)

Неактивен mnachevg

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 366
  • Пол: Мъж
Re: Нов съм в Лего
« Отговор #1 -: 31, Октомври, 2014, 02:57:34 pm »
Lego Castle
Lego Pirates
Lego Kingdoms

Неактивен Rizar

  • Нов потребител
  • Публикации: 7
  • Пол: Мъж
Re: Нов съм в Лего
« Отговор #2 -: 31, Октомври, 2014, 03:05:08 pm »
Lego Kingdoms от кой български сайт мога да си купя?

Неактивен 1616

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 98
  • Пол: Мъж
    • Сашо
Re: Нов съм в Лего
« Отговор #3 -: 31, Октомври, 2014, 03:17:44 pm »
хобит и властелина ако ти допадат имаш голям избор.. даже има актуални обяви тук ако погледнеш  ;)
« Последна редакция: 31, Октомври, 2014, 03:19:57 pm от 1616 »

Неактивен Rizar

  • Нов потребител
  • Публикации: 7
  • Пол: Мъж
Re: Нов съм в Лего
« Отговор #4 -: 31, Октомври, 2014, 03:21:46 pm »
Не ми допадат. Обичам по-реалистичните неща.
Харесва ми тази крепост от серията Castle

Но ми се струва лесна, вие какво мислите за трудността?

Неактивен 1616

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 98
  • Пол: Мъж
    • Сашо
Re: Нов съм в Лего
« Отговор #5 -: 31, Октомври, 2014, 03:29:33 pm »
не е зле, хубавото на лего е че винаги може да надграждаш

Неактивен Rizar

  • Нов потребител
  • Публикации: 7
  • Пол: Мъж
Re: Нов съм в Лего
« Отговор #6 -: 31, Октомври, 2014, 03:34:30 pm »
Да, това ме радва, че не си ограничен и можеш да вложиш и своето въображение. :)

Неактивен mnachevg

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 366
  • Пол: Мъж
Re: Нов съм в Лего
« Отговор #7 -: 31, Октомври, 2014, 04:11:14 pm »
крепостта е екстра, както и цената и  :D

Неактивен Flankerivo

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 40
  • Пол: Мъж
    • Иво Банчев
  • Набор: 1981
Re: Нов съм в Лего
« Отговор #8 -: 31, Октомври, 2014, 04:22:31 pm »
За лесно... всички сетове са лесни, все пак са създадени за деца и няма да намериш трудни сетове. Например моята стратегия е да притежавам някои т.нар. "култови" сетове на пиратите от началото на 90-те като Eldorado Fortress (за съжаление хубавите сетове, непреходни през времето, се броят на пръстите на двете ръце), а останалото собствени проекти.

Иначе няма по-голямо лего удоволствие от това да трупаш части от bricklink-а и да изготвяш голям проект. Аз например съм по споменатите пирати и като за начало направих 80 сантиметров 12-оръдеен кафяво-черно-син двумачтов кораб с интересна визия на кърмата и над 1000 части в него, който спокойно може да бъде сериен сет заради нормалното разпределение на цветовата гама. Всеки от нас има такива проекти, които могат да претендират за серийност при равни други условия. Големите размери и реалистичността, които търсиш, лего сет няма как да ти го предложи, защото Лего е играчка, така че дай газ на bricklink-а и общите поръчки. Друга мания по пиратската част е създаване на остров и природата по него - въображение и части преди всичко, нищо друго не ти трябва.

Така че в твоя случай започваш да събираш части и планираш изграждането на голяма и задължително висока крепост и след една година ще си доволен от резултата.

Неактивен 1616

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 98
  • Пол: Мъж
    • Сашо
Re: Нов съм в Лего
« Отговор #9 -: 31, Октомври, 2014, 04:40:02 pm »
...направих 80 сантиметров 12-оръдеен кафяво-черно-син двумачтов кораб с интересна визия на кърмата....

 :o това звучи доста интересно, би ли споделил някое фото..

Неактивен Rizar

  • Нов потребител
  • Публикации: 7
  • Пол: Мъж
Re: Нов съм в Лего
« Отговор #10 -: 31, Октомври, 2014, 04:49:25 pm »
Flankerivo благодаря много за мнението!
Само не ми е ясно все още, като направя план на крепостта например как да разбера колко кубчета ми трябват и какъв точно тип... Вие как си изчислявате колко и какви?
Ето този замисъл ми харесва много
П.П. Само, че моята идея ще бъде по-скоро затворен замък :)
« Последна редакция: 31, Октомври, 2014, 04:52:51 pm от Rizar »

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Нов съм в Лего
« Отговор #11 -: 31, Октомври, 2014, 04:55:58 pm »
Само не ми е ясно все още, като направя план на крепостта например как да разбера колко кубчета ми трябват и какъв точно тип... Вие как си изчислявате колко и какви?

Един вариант от мен - ЛДД. И теми за ЛДД - връзка.
Като сглобиш нещо, ще се ориентираш какви части влизат в творението, а и има начин да изкараш точния списък на частите (номер, цвят, бройки...).


направих 80 сантиметров 12-оръдеен кафяво-черно-син двумачтов кораб с интересна визия на кърмата и над 1000 части в него

И на мен ще ми е интересно да видя снимки! :) Както някой бе казал назад във времето... - трупаме части от общите поръчки, а никой не показва къде отиват тез чарколяци. :)

Неактивен Flankerivo

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 40
  • Пол: Мъж
    • Иво Банчев
  • Набор: 1981
Re: Нов съм в Лего
« Отговор #12 -: 31, Октомври, 2014, 04:58:00 pm »
Този лего кингдъм в огромен вариант от клипчето не ми харесва поради еднообразието на цветове. Абе направо си е един цвят. Инак отговорът на въпроса ти е: избираш лего сет, събираш частите за него, а след това започваш да го upgrade-ваш, да го надграждаш и да увеличаваш мащабите му. Особено при крепостите, това е голямо улеснение.

Неактивен Flankerivo

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 40
  • Пол: Мъж
    • Иво Банчев
  • Набор: 1981
Re: Нов съм в Лего
« Отговор #13 -: 31, Октомври, 2014, 05:03:18 pm »
Принципно не исках да показвам кораба, но хайде, ще се посрамя, от мен да мине. Имам оправдание: първи проект ми е. Планирам втори, по-голям, тримачтов, но все още не събирам части. Липса на вдъхновение. А и ме хвана яд, че не мога да му взема едни кирляви 300 лв., при положение че като части струва около толкова. Поне ще си го запазя и ще боря прахта с четка за рисуване и чашка вода...  :(

P.S. Не ме хулете за мачтите и пластмасовия такелаж. На довършване и преоформяне подлежат те, както и предницата. Там трябва да направя едни извивки, едни криви, едни чудесии, за да заприлича на кораб от епохата на Великите географски открития и да му става на окото на човек като го погледне. Но и това после, че малко ми поомръзна. Нали сме хора и всяко чудо е за три дни. Сега ще увеличавам скалата и природния пейзаж.
« Последна редакция: 31, Октомври, 2014, 05:07:20 pm от Flankerivo »

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Нов съм в Лего
« Отговор #14 -: 31, Октомври, 2014, 05:05:38 pm »
Иво, корабът е уникално як, много ме радва! Жестоко!  ;)

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: Нов съм в Лего
« Отговор #14 -: 31, Октомври, 2014, 05:05:38 pm »