Автор Тема: Brickerhill  (Прочетена 2267 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ender

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 338
  • Пол: Мъж
    • Владимир Йосифов
    • brickset
  • Набор: 86
Brickerhill
« -: 06, Август, 2020, 12:56:39 pm »
Да си направя и аз една тема - хем да те ме мислите, жив съм, хем да ме ръчка да напредвам... Стария град (ще гледам да кача снимки някой ден) замина, време е за ново начало...

Неактивен mnachevg

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 366
  • Пол: Мъж
Re: Brickerhill
« Отговор #1 -: 09, Август, 2020, 03:25:58 pm »
Успех с новото начинание.
Ще следя  :)

Неактивен vladunov

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 235
  • Пол: Мъж
    • Владимир Николов
  • Набор: 1987
Re: Brickerhill
« Отговор #2 -: 10, Август, 2020, 08:22:30 am »
Ехе, супер! Началото е поставено доста впечатляващо!
Дай малко повече инфо, какво планираш? Колко голяме, имаш ли проект кое къде ще е и т.н.

И аз ще следя с инетерес прогреса.

Неактивен Боби

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 653
  • Пол: Мъж
    • Борислав Николов
  • Набор: 1975
Re: Brickerhill
« Отговор #3 -: 10, Август, 2020, 04:59:20 pm »
Кефи ме рулетката!

оттам се почва...после да няма не ми стига 8)

Неактивен neelton

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 138
  • Пол: Мъж
    • Орлин
  • Набор: 88
Re: Brickerhill
« Отговор #4 -: 11, Август, 2020, 12:19:40 am »
Много успехи с начинанието.

Да не стане само следващият ъпдейт да има вдигнати и наредени 15 сгради, път, влакова композиция, пристанище и летище в процес на изграждане. :D

Неактивен ender

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 338
  • Пол: Мъж
    • Владимир Йосифов
    • brickset
  • Набор: 86
Re: Brickerhill
« Отговор #5 -: 11, Август, 2020, 01:00:17 pm »
Много успехи с начинанието.

Да не стане само следващият ъпдейт да има вдигнати и наредени 15 сгради, път, влакова композиция, пристанище и летище в процес на изграждане. :D
Натам върви... Преди беше така, но хич не бях доволен... Няколко снимки има тук:
https://www.instagram.com/vladsbrickcastle/

Иначе "планът" е в ексел, което сигурно звучи странно, но смятам че върши работа... пък и ако ми надникне някой в екрана - работя, бе! работя!
https://prnt.sc/txnzyf

Празната маса от първата снимка се пада вляво, при водата. Съкращенията са имената на разни модулни сгради, hh e haunted house (старата), горе по-дебелата черта е на по-високо ниво...

Абе планове да искате! Само изпълнението липсва още...

Неактивен danny

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 330
  • Пол: Мъж
    • Йордан
  • Набор: 1985
Re: Brickerhill
« Отговор #6 -: 11, Август, 2020, 04:36:16 pm »
Абе планове да искате! Само изпълнението липсва още...

Много сериозни планове! С интерес чакам частта с "weird stuff"  :D :D
Няма по-подходящо място за тях от гърба на HQ-то

Неактивен ender

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 338
  • Пол: Мъж
    • Владимир Йосифов
    • brickset
  • Набор: 86
Re: Brickerhill
« Отговор #7 -: 19, Август, 2020, 08:49:09 pm »
https://www.bricktastic.nl/lego-harry-potter/dit-is-lego-harry-potter-75978-diagon-alley/ - 4х 32х16 фасади

Планът има заделено място в горния десен край за 4х 32х16 фасади... СЛОЧАЕНОС, драги съфорумци???

Неактивен ender

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 338
  • Пол: Мъж
    • Владимир Йосифов
    • brickset
  • Набор: 86
Re: Brickerhill
« Отговор #8 -: 28, Юли, 2023, 12:25:30 pm »
Много сериозни планове! С интерес чакам частта с "weird stuff"  :D :D
Няма по-подходящо място за тях от гърба на HQ-то

Сериозните планове бяха прекъснати от новодошлата минифигурка вкъщи... Отне ми "само" 3 години да се съвзема, но градът най-накрая се преражда, и плановете са трижди по-сериозни. Основата е същата, то вече всичко е вдигнато над масата, с план за две гари. Половината градче вече е оформено на "груб строеж". Цялата идея дойде от липса на място, комбинирана с желание за функциониращ влак, както и по-добра видимост. В стария план улиците бяха успоредни на ръба на масата, което обръща половината сгради с гръб към зрителя. Доскоро нямах решение на това как да ги обърна към прозореца, поради разликата в нивата при перваза, а повдигането на колони не беше идеално решение за baseplate конструкции. Решението дойде неочаквано от Art серията, по-точно големите 16х16х1 1/3 плочи, които се оказаха чудесен заместител. Висящ проблем е липсата на цветове, които са от голямо значение за мола и киното, например, но... едно по едно :) Докато стигна до тяхното преустройство, Лего може и да се смилят над мен и да пуснат тен и червено, не се знае.
Релсите (и градчето) приключват по средата на наличната маса, понеже ми свършиха и релсите, и 32х32 основите, и дупло тухлите, почти едновременно
Друга пречка е липсата на време, което значи че имаме и огромен списък от непостроени модулни, но пак - едно по едно, Рим не е построен за ден, дето викат. Стига съм бърборил, ето ви снимки! За плана - дебелите линии са за смяна на нивото, а десния горен ъгъл се очертава най-интересен, затова и най-късно ще се случи...


План


Хаос


Разлика в нивата между Нинджаго частта и "нормалния" град. Рибарският магазин ще е на долното ниво



Резултатът дотук

Неактивен OneOfAll

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 162
  • Пол: Мъж
  • I AM ME
    • Александър Мищенков
    • BricksLog
  • Набор: 1987
Re: Brickerhill
« Отговор #9 -: 28, Юли, 2023, 01:11:59 pm »
Три три :) важното е, че не си се отказал и си постигнал много добър град. Браво.
It's a new era. No rules, no destiny. Just utter and complete freedom.


Неактивен ender

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 338
  • Пол: Мъж
    • Владимир Йосифов
    • brickset
  • Набор: 86
Re: Brickerhill
« Отговор #10 -: 28, Юли, 2023, 01:36:28 pm »
Ако на някой друг му се струва интересна подмяната на основите с дебели плочи - силно препоръчвам! Доста по-евтин вариант от MILS и разни други, а дават изключителна стабилност. Всички модулни, с изключение на Assembly Square, Town Hall и двете Ninjago City могат да се вдигат с една ръка, без огъване. Никакво повдигане в ъгълчетата под тротоара, (почти) никакво скърцане при местене... Единствен минус е голямата разлика в нивата, ако има път в съседство, или къща на стара плочка, но разликата е точно една тухличка (заедно с пъпките), та сравнително лесно може да се повдигне съседната плоча, дори и просто върху свободно нахвърляни тухли.
Подмяната работи само за кратни на 16х16, разбира се, и само където цветът на плочата няма значение (за момента има само черно, бяло, Lavender и Olive Green)

Неактивен OneOfAll

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 162
  • Пол: Мъж
  • I AM ME
    • Александър Мищенков
    • BricksLog
  • Набор: 1987
Re: Brickerhill
« Отговор #11 -: 28, Юли, 2023, 02:09:56 pm »
Ако на някой друг му се струва интересна подмяната на основите с дебели плочи - силно препоръчвам! Доста по-евтин вариант от MILS и разни други, а дават изключителна стабилност. Всички модулни, с изключение на Assembly Square, Town Hall и двете Ninjago City могат да се вдигат с една ръка, без огъване. Никакво повдигане в ъгълчетата под тротоара, (почти) никакво скърцане при местене... Единствен минус е голямата разлика в нивата, ако има път в съседство, или къща на стара плочка, но разликата е точно една тухличка (заедно с пъпките), та сравнително лесно може да се повдигне съседната плоча, дори и просто върху свободно нахвърляни тухли.
Подмяната работи само за кратни на 16х16, разбира се, и само където цветът на плочата няма значение (за момента има само черно, бяло, Lavender и Olive Green)

MILS обаче си е MILS, за кабели, готини теренчета, низини, рекички, но пък излиза по-скъпо.
It's a new era. No rules, no destiny. Just utter and complete freedom.


Неактивен ender

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 338
  • Пол: Мъж
    • Владимир Йосифов
    • brickset
  • Набор: 86
Re: Brickerhill
« Отговор #12 -: 28, Юли, 2023, 02:27:59 pm »
Ако има човек бюджет, и строи терени - супер! Но за сравнително плосък град определено са overkill.
Колкото до кабелите, надявам се някой ден и до осветяване да стигна. В моя случай ще е сравнително лесно, понеже под града е дупка, и няма да се свеня да пробия няколко плочки, за да прекарам кабели до къщите. Но дори и директно върху масата, пак има място за кабелчета през техник дупките :)

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: Brickerhill
« Отговор #12 -: 28, Юли, 2023, 02:27:59 pm »