Автор Тема: MOD: 8258  (Прочетена 1901 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен vasilam

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 565
  • Пол: Мъж
    • Васил Маджаров
  • Набор: 1976
MOD: 8258
« -: 24, Декември, 2014, 05:17:56 pm »
    Привет отново.
    Представям Ви една модификация на Crane Truck-а 8258 от 2009-та година. Трябваше ми голям самосвал и след доста ровене в нета попаднах на едно видео от някакво Лего изложение, на което видях модифициран 8258. От там ми дойде идеята да си направя нещо подобно. Опитах се да спазя някаква цветова схема, мо мисля че се получи добре. Горе-долу успях да докарам и легена. За съжаление ми свършиха панелите и дъното се наложи да го правя с греди. Чудех се на вариант с нещо като решетка, но накрая реших да е плътно. Голяма играчка падна. Самия леген реших да го повдигам с пневматика. Предвид масата му се налага малко повече помпане. Около месец си играх докато напасна пневматичните бутала в оптимално положение. За съжаление хода им е по-къс и поради тази причина легена не се издига високо. Все пак товара, с който тествах си пада. Помпата е от далечния 8044 от моето детство, но съм много доволен, че влезна в употреба. Като цяло, до средата камиона си е чист 8258, но след това е тотално променен. Липсва скоростната кутия, която се намира между 2-ри и 3-ти мост. Запознатите с модела ще се сетят за какво иде реч. Сега там е кухо и има само един серво мотор. Задните два моста са с по четири гуми на мост, за повече реализъм. Някъде там е XL-мотора, който задвижва само третия мост. Отказах се да връзвам и четвъртия мост, тъй като и така си върви добре. Така или иначе ще то търкалям само по мокет или паркет. В крайна сметка се получи една внушителна по размери машина. Но стига приказки, ето малко снимки:








Тук се виждат въпросните греди:





Доста маркуч глътна:






Надявам се да Ви е харесало! Приемам идеи и критики. Видео скоро.

Поздрави!





Неактивен bbeettaa00

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 307
    • Наско Стоянов
  • Набор: 1981
Re: MOD: 8258
« Отговор #1 -: 24, Декември, 2014, 07:20:43 pm »
Харесва ми, много реалистично..., ние пробвахме да направим 9397-2, но излезе някакъв леко шарен МОД..., това с пневматиката ми харесва, аз и за това отворих тема тези които имат пневматика и някакви впечатления да ги споделят, но за сега никой не се е отзовал..., надявам се ще дадеш по-детайлни снимки и от долу...

Активен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: MOD: 8258
« Отговор #2 -: 24, Декември, 2014, 10:53:46 pm »
Много красив камион. Много панели, много нещо. :)

Ако не бъркам, при оригиналния сет отново 3-тият мост беше задвижващ. А скоростната кутия си е голяма плетеница от зъбаци - някак функциите му бяха прекалено сложно съчетани.

Неактивен vasilam

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 565
  • Пол: Мъж
    • Васил Маджаров
  • Набор: 1976
Re: MOD: 8258
« Отговор #3 -: 27, Декември, 2014, 02:25:45 pm »
    Привет,
    За пневматиката не знам какво точно да кажа. Като цяло имам само 2 сета с маркучи и помпи. Единият е от далечната 1989 година и му ползвах помпата. Имам и една по-малка от Унимога, но тя не е удобна за помпане на ръка. Преди много години ми мина и 8843 през ръцете. Той е още по-стар. Там буталото бе с по-дълъг ход от тези на 8044 и 8110. Помпата като че ли също бе с по-дълъг ход. Не помня вече. Нямаше обаче такава добра опора за пръста, с който се помпа.
    Иначе ето снимка на камиона от долу:




Както и при оригинала 3-тия мост е задвижващ. Влади, панелите са много, но ако имах и 42029 щях да го направя само в червено.

Ето и кратко видео с участието на камиона:




БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: MOD: 8258
« Отговор #3 -: 27, Декември, 2014, 02:25:45 pm »