Анкета

Oбща поръчка

Oбща поръчка
3 (100%)
Oбща поръчка
0 (0%)

Общ брой гласове: 3

Гласуването приключено: 12, Август, 2016, 01:23:10 am

Автор Тема: Oбща поръчка  (Прочетена 3400 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен cardif

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 260
  • Пол: Мъж
    • Милен Димитров
  • Набор: 1980
Oбща поръчка
« -: 23, Юли, 2016, 01:23:10 am »
Няма ли да има някоя обща поръчка някъде?

Неактивен vladislav

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 105
    • Владислав
  • Набор: 1995
Re: Oбща поръчка
« Отговор #1 -: 27, Юли, 2016, 01:04:22 pm »
И аз това се питам :/ Колеги, кога някой ще пуска?

Активен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Oбща поръчка
« Отговор #2 -: 27, Юли, 2016, 01:20:04 pm »
Хич не се чудете - http://www.brickmania-bg.com/index.php?topic=1949.msg32294#msg32294. В тази ситуация едва ли ще има някой навит да въвежда хиляди части 1 по 1. :)

Неактивен mamun

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 963
  • Пол: Мъж
    • Васил Шулев
  • Набор: 1976
Re: Oбща поръчка
« Отговор #3 -: 27, Юли, 2016, 01:58:55 pm »
Хич не се чудете - http://www.brickmania-bg.com/index.php?topic=1949.msg32294#msg32294. В тази ситуация едва ли ще има някой навит да въвежда хиляди части 1 по 1. :)

Явно всеки ще се спасява по отделно, но незнам дали не е добра идея всеки който има желание да си публикува магазините в които прави поръчки и поне ако на някой му трябват някои специфични рядки части да се възползва. Става въпрос за единични части.
Давам пример :  Един колега от форума си намери някаква рядка част от магазин в Швеция. Доставката до 50 гр. беше 1,5 евро. Възползвах се и поръчах и аз 2 части, които отдавна търся.
Хем не минахме 50 гр, хем за 2 части не го натоварих кой знае колко, хем ще може да си разделим разходите

Неактивен Stormfury

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 605
  • Пол: Мъж
    • Деан Драганов
  • Набор: 1986
Re: Oбща поръчка
« Отговор #4 -: 27, Юли, 2016, 02:25:35 pm »
В тази ситуация едва ли ще има някой навит да въвежда хиляди части 1 по 1. :)

При желание винаги има начин :)

Неактивен Боби

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 653
  • Пол: Мъж
    • Борислав Николов
  • Набор: 1975
Re: Oбща поръчка
« Отговор #5 -: 27, Юли, 2016, 06:15:08 pm »
Явно всеки ще се спасява по отделно, но незнам дали не е добра идея всеки който има желание да си публикува магазините в които прави поръчки и поне ако на някой му трябват някои специфични рядки части да се възползва. Става въпрос за единични части.
Давам пример :  Един колега от форума си намери някаква рядка част от магазин в Швеция. Доставката до 50 гр. беше 1,5 евро. Възползвах се и поръчах и аз 2 части, които отдавна търся.
Хем не минахме 50 гр, хем за 2 части не го натоварих кой знае колко, хем ще може да си разделим разходите

Да, това е вариант за малко части или лотове. При голям обем, просто става .... :o

Неактивен Lego_valka

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 339
  • Пол: Мъж
    • Валери Великов
  • Набор: 1989
Re: Oбща поръчка
« Отговор #6 -: 28, Юли, 2016, 01:43:59 am »
Значи, като най-удачен вариант остават поръчките от Fantasy Land в Румъния.

Неактивен MorphyD

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 256
  • Пол: Мъж
    • Васил Асенов
  • Набор: 1983
Re: Oбща поръчка
« Отговор #7 -: 28, Юли, 2016, 11:31:46 am »
Здравейте.
Имам две идеи как може да се разреши проблемът:
- първата е дъвкана доста време - да се плаща на човека, който прави поръчката, но примерно по строго определена скала - например до 10 части без пари, между 10 и 50 части 1 лв., между 51 и 100 2 лв. или нещо от сорта. Да е ясно още при поръчката. Пак ще е по-евтино, отколкото всеки сам да си прави самостоятелни поръчки.
- втората идея е по интересна и не съм сигурен доколко е осъществима. Създава се нов акаунт в Бриклинк на името на форума. Всички или само доказани членове (това е трудно да се докаже) имат достъп до юзър и парола. Към акаунта се линкват профили на главни купувачи с техни карти за плащане. Само главните купувачи обаче си знаят паролите за извършване на плащане през пей-пал.  Главният купувач преговаря с магазина за поръчката, отваря я, всички влизат с общ юзър и пас и си въвеждат частите. След това оттам нататък главният купувач довършва поръчката, а ние превеждаме парите на него. За този вариант обаче трябва желязна дисциплина.

Чакам вашите коментари :)

Неактивен Stormfury

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 605
  • Пол: Мъж
    • Деан Драганов
  • Набор: 1986
Re: Oбща поръчка
« Отговор #8 -: 28, Юли, 2016, 02:42:59 pm »
Здравейте.
Имам две идеи как може да се разреши проблемът:
- първата е дъвкана доста време - да се плаща на човека, който прави поръчката, но примерно по строго определена скала - например до 10 части без пари, между 10 и 50 части 1 лв., между 51 и 100 2 лв. или нещо от сорта. Да е ясно още при поръчката. Пак ще е по-евтино, отколкото всеки сам да си прави самостоятелни поръчки.
- втората идея е по интересна и не съм сигурен доколко е осъществима. Създава се нов акаунт в Бриклинк на името на форума. Всички или само доказани членове (това е трудно да се докаже) имат достъп до юзър и парола. Към акаунта се линкват профили на главни купувачи с техни карти за плащане. Само главните купувачи обаче си знаят паролите за извършване на плащане през пей-пал.  Главният купувач преговаря с магазина за поръчката, отваря я, всички влизат с общ юзър и пас и си въвеждат частите. След това оттам нататък главният купувач довършва поръчката, а ние превеждаме парите на него. За този вариант обаче трябва желязна дисциплина.

Чакам вашите коментари :)

Втората идея няма никакъв начин да се случи ;)

Неактивен MorphyD

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 256
  • Пол: Мъж
    • Васил Асенов
  • Набор: 1983
Re: Oбща поръчка
« Отговор #9 -: 28, Юли, 2016, 05:48:29 pm »
Възможно е, доста отдавна си правих акаунт в Бриклинк и въобще не помня стъпките, които съм следвал.  :-\

Неактивен Craigy

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 187
  • Пол: Мъж
    • Стоян Витеков
  • Набор: 1979
Re: Oбща поръчка
« Отговор #10 -: 28, Юли, 2016, 10:02:17 pm »
Добре де, някой чел ли е по форумите какво се случва. едва ли ние сме единствените хора поръчвали по този начин.
А и може да се зададе официален въпрос някъде из Бриклинка с казуса.
Принципно бих се разровил, но следващите няколко месеца ми е невъзможно почти да пипам компютър.

Неактивен 6tukara

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 99
  • Пол: Мъж
    • Валентин Стефанов
  • Набор: 1976
Re: Oбща поръчка
« Отговор #11 -: 01, Август, 2016, 09:25:00 am »
Здравейте много се надявам по някакъв начин да се реши проблема, че ще го закъсам с любимото си хоби.

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: Oбща поръчка
« Отговор #11 -: 01, Август, 2016, 09:25:00 am »