Анкета

Каква е оценката ви за този сет?

Слаб 2
1 (12.5%)
Среден 3
1 (12.5%)
Добър 4
2 (25%)
Мн. Добър 5
3 (37.5%)
Отличен 6
1 (12.5%)

Общ брой гласове: 8

Автор Тема: REVIEW: Lego Technic 42037 - Formula Off-Roader  (Прочетена 3232 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
REVIEW: Lego Technic 42037 - Formula Off-Roader
« -: 21, Декември, 2014, 04:10:33 pm »
Lego Technic 42037 - Formula Off-Roader
Година: 2015
Части: 494
Цена: около 118 лв.
Съотношение цена/части: 0,24 лв./бр.

Един интересен за сглобяване сет, прекрасна визия, чудесни функции и не на последно място - богат набор от полезни и ценни части.

Кутията отпред.


Кутията отзад. Явно новите сетове от 2015г. са с доста опростена от към дизайн кутия - вижда се само Б моделът.


В кутията - торбички с части, 2 книжни с инструкции за основния и допълнителния модел, стикери, 4 гуми.


Сортираните части.


Някои от новите части - светло зелени (лимонено зелено) джанти, светло сини панели и новото пинче от 2014г. Светло синьо + лимонено = отвратителна шарения. В последствие комбинацията изглежда като излязла от някое анимационно филмче и в крайна сметка хич не е лоша, допада ми.


Частите за окачването - носачи, главини, карета, амове - ценни и полезни части.


Тук не съм сигурен, че успях да разбера всичко написано, или по-скоро "изрисувано".  :D


Предното окачване. Сглобяването е много интересно, а конструкцията е функционална и здрава. окачването на цялото бъги е с 4 независими колела.


По грешка обърнах единия амортисиьор.


Задното окачване. Ходът на задното окачване е силно ограничен, заради каретата, които към главините и дифа имат доста ограничен ъгъл, под който могат да функционират. Това е и един от минусите на новите главини.




Екстра частите.


Готово, бъгито е сглобено. На пръв поглед изглежда малко по-шарено от нужното, но като цяло е много добре, а и голямо.


Клетката се отваря.


Формата е добра и реалистична.


Тук се вижда още една от полезните части - диференциалът.


Седалка и волан в клетката. Акцентът на сета, освен окачването, е и 4-цилиндровия редови мотор. Да - редови мотор, омръзнаха ми V-образните, масово сетовете са с V-образни. Всъщност ми се иска да видя и някой нов сет с боксер - сещам се за 8860 - Car Chassis, при него има боксер двигател (май е и единствения, за които се сещам).


Надявам се да ви е било интересно. Коментари, оценки и въпроси са добре дошли. :)

Неактивен vasilam

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 565
  • Пол: Мъж
    • Васил Маджаров
  • Набор: 1976
Re: REVIEW: Lego Technic 42037 - Formula Off-Roader
« Отговор #1 -: 22, Декември, 2014, 01:43:47 pm »
Поздравления и честито за придобивката! Интересно бъги, макар на мен този модел да не ми допада. Има хубави части и сета е добра основа за бъдещи оф-роуд коли. То частите на окачването не са ли като на 42029? Аз мисля, че са еднакви, както и гумите или бъркам? Ако се замислиш може би щеше да го направиш и с наличния чаркакък, който имаш. Иначе редови двигател има и Унимога, веднага се сетих за него. Кой е следващия Техник, който си набелязъл?

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: REVIEW: Lego Technic 42037 - Formula Off-Roader
« Отговор #2 -: 22, Декември, 2014, 02:26:02 pm »
Поздравления и честито за придобивката! Интересно бъги, макар на мен този модел да не ми допада. Има хубави части и сета е добра основа за бъдещи оф-роуд коли. То частите на окачването не са ли като на 42029? Аз мисля, че са еднакви, както и гумите или бъркам? Ако се замислиш може би щеше да го направиш и с наличния чаркакък, който имаш. Иначе редови двигател има и Унимога, веднага се сетих за него. Кой е следващия Техник, който си набелязъл?

Мерси! Окачването е точно като при 42029 и гумите са същите. Взех го по скоро за части.

С редови мотор е и Волвото - 42030.  ;)

Събрах на части 8265 и трябва следващите дни да го сглобя, друго не съм набелязал засега.  :)

Неактивен ender

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 338
  • Пол: Мъж
    • Владимир Йосифов
    • brickset
  • Набор: 86
Re: REVIEW: Lego Technic 42037 - Formula Off-Roader
« Отговор #3 -: 17, Май, 2015, 07:43:52 pm »
да похваля и аз сетчето - първия Technic, който и половинката хареса :)

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: REVIEW: Lego Technic 42037 - Formula Off-Roader
« Отговор #3 -: 17, Май, 2015, 07:43:52 pm »