Автор Тема: MOD: 8070 - Super Car  (Прочетена 1665 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
MOD: 8070 - Super Car
« -: 23, Юли, 2015, 05:07:10 pm »
Последните месеци не ми остава много време за Лего, но все пак между другото, сглобих и една доста успешна модификация на 8070 - Super Car.

Основното, което не ми допада в сета е странната скоростна кутия, която отваря вратите и капаците - влизаш в колата, включваш 1-ва предавка, а вместо колата да тръгне, ти се отваря врата... кофти!

Промених изцяло функционалността на колата и сега вместо измислената "скоростна кутия", сложих напълно функционираща 4-степенна скоростна кутия. Дизайнът на колата е 1:1 с оригиналния сет.





Предният капак и вратите се отварят ръчно. Вратите имат специален механизъм с пружина, който държи вратата отворена или затворена - вратата постоянно е под напрежение и не може да се отвори или затвори сама. Отварянето и затварянето е много интересно на живо. Задното крило се изважда посредством механизъм, който успях да поместя зад дясната седалка.
Във видеото по-долу има повече детайли по отварянето на вратите.






Този панел е почти единствената промяна във външния вид на колата. Колата няма кутия за батерии и затова трябваше да измисля капак, който да покрива мястото й.


Механизмът за вратите.




Освен всичко друго, промених и волана - воланът в купето вече е напълно функционален, за разлика от оригиналния сет.


Взех 2-3 идеи от нета за скоростната кутия, направих някаква комбинация от тях и се получи изключително проста и компактна, но отлично функционираща скорост кутия с 4 предавки. Жълтата ос е входът на кутията, а червената - изходът.
Ето и предавателните числа:
1-ва - 5:1
2-ра - 3:1
3-та - 1,67:1
4-та - 1:1








Във видеото ще видите и какъв моторизиран стенд сътворих на бързо, за да покажа цялата функционалност на скоростната кутия и двигателя.


Това е! Надявам се да ви е било интересно. :)
« Последна редакция: 23, Юли, 2015, 05:09:41 pm от vladoniki »

Неактивен vasilam

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 565
  • Пол: Мъж
    • Васил Маджаров
  • Набор: 1976
Re: MOD: 8070 - Super Car
« Отговор #1 -: 24, Юли, 2015, 10:55:43 am »
Еййй супер. Това със скоростната кутия си го измислил добре. И на мен много не ми допадаха оригиналните функции. Виждам, че почти си я събрал. Май са ти останали само най-скъпите чаркове за допълване.

Неактивен Akeyzerr

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 163
  • Пол: Мъж
    • Ангел Топорчев
Re: MOD: 8070 - Super Car
« Отговор #2 -: 25, Юли, 2015, 02:23:56 pm »
Един от най-любимите ми сетове. Браво за модифицирането :) Сега я моторизирай!

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: MOD: 8070 - Super Car
« Отговор #2 -: 25, Юли, 2015, 02:23:56 pm »