Автор Тема: Review: Lego 70815 Super Secret Police Dropship  (Прочетена 4055 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен DeMonica

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 593
  • Пол: Мъж
  • Набор: 1982
Review: Lego 70815 Super Secret Police Dropship
« -: 02, Юли, 2014, 09:36:46 pm »


Dropship, dropship....DROPSHIP!!!

Има две неща, които искам да ви споделя преди да започна. Първото е, че не съм гледал филма, така че можете да приемете, че това е обикновено ревю на един лего сет. Второто - НИЩО обикновено няма в този сет! Това е СЕТЪТ!!!

А сега малко по-практично. Да си призная, откакто знам, че ще излиза филм по темата не съм се интересувал много от сетовете към него. Защото нямаше и капка съмнение, че Lego ще направят всичко по силите си да оползотворят напълно този франчайз. Не че има нещо лошо в това, но съм се нагледал на сетове от Хобит пълни с дървета и разни стени (да ме прощават феновете им), които (поне за мен) не блестят с кой знае каква оригиналност.
Но всичко това остана в миналото, когато ми предложиха да направя ревю за Lego 70815 Super Secret Police Dropship. Наложи се да погледна в google какво, за бога, е това. И там беше той... Черен ( с бяло), голям (масивен), зъл (нетипичен), обещаващ... стотици часове и огромни възможности. Отговорът на моите молби и надежди, че Lego могат да създадат и нещо за по-милитаристично настроените от нас (Clone Wars не се брои, не започвайте и вие!). Защото първото нещо, което изникна в замъгления ми от неподправен детски възторг мозък беше: "Специален доклад"! И "Зов за завръщане". И "Аз, роботът". И... е, схванахте идеята. Ще си довърша мисълта после.

И така, с неоценимото и любезно съдействие на българския LUG Lebgo и на личният ми Ангел хранител, ви представям: Lego 70815 Super Secret Police Dropship.
Характеристики:
Части: 854
Минифигурки: 8 !!!
Подходящ за: 9 - 14 години (и по-дърти)
Цена: 69,99 лири / 79,99 долара / ? лева (спокойно, ще има поне 70-80% надценка)
Излиза на: началото на Юни по света, у нас - Август.

Да започнем по реда на нещата:

Кутията. Голяма и учудващо доволно изпълнена с интересни неща :).


Отзад.


Фигурките:


А какво си намерихме вътре? 6 плика с части, две големички книги с инструкции и прегънат на две лист със стикери :(


Това последното малко ме натъжи, но предполагам, че се случва. Имаше и един страхотен кристално-прозрачен панел за пилотската кабина.

Инструкциите и произволна страница от тях. За съжаление пак са оформени като за слабоумни.


Стикерите. Учудващо малко за такъв голям сет, но несъмнено красиви. Малко неприятно е обаче, че има такива, които заместват иначе добре принтираните компютърни конзоли.


И нека веселбата да започне. Първи плик:


Към сета има и онзи специален инструмент за упорити части в предизвикателно оранжево. Тук са и фигурките на Батман и Емет. Нашия протагонист е екипиран с парче от Съпротивата (това го прочетох, нямаше как да знам като не съм гледал проклетия филм) декорирано в червено. Има и проследяващо устройство. Батман пък има бумеранги в черно (или може би много, много тъмно сиво?).




Тук се сглобява една от екстрите на сета - въртящите се двигатели на кораба. Това е основния механизъм. За мое леко разочарование, при приключването му се получава лек луфт между предните и задните оси, резултата от който е, че двигателите не се въртят равномерно. Макар и мъничък, той е достатъчен за да ви направи неприятно впечатление. Възможно е обаче и проблема да е причинен от мен при сглобяването, така че не се плашете, надежда има.


Във втория плик има нещо интересно. Това парче е принтирано, и то релефно, със специален код. Като оставим настрана, че той е уникален за всеки един сет, което както и да го погледнеш кефи много, този код може да се използва в играта по филма, за да се отключи някакво бонус съдържание. Аз не съм го използвал, така че който желае може да заповяда. Но това са дребни неща. По важното е (пак ще повторя): уникално, единствено по рода си, лично ваше, неповторимо...


То стои там:


Малко снимки на различни етапи от строежа:






Друга от екстрите на кораба е механизъма за спускане и вдигане на десантчици (пет пари не давам, че се водят полицаи, за мен са десантчици!!!). Има си и протектор против размотаване, механизъма, де.


В петия плик се крият и останалите фигурки. Първо добрите: някаква нинджа и един грозен мексиканец, пардон - каубой. Ама като му завъртиш шапката е като роден брат на Панчо Виля, ffs!




И тук са те! Едни от най-уникалните, за мен, минифигурки след тези от Blacktron. Evil SWAT robots!!! Четири броя.


Торсовете и краката им са напълно еднакви, за справка този най-отдясно. Имат два вида глави и три вида украса са тях. За мен тук Lego са сътворили четири малко шедьовъра. Само вида на бронежилетките им ме накара да цвиля от кеф. Изглеждат точно както трябва и не остава никакво съмнение какво представляват. Имат си малки принтове отпред (емблемата на отряда) и отзад (името му). Шлемовете им също са много сполучливи, особено този, който прилича на екипировка за борба с безредиците. Ако имаха и щитове...


Двама от тях имат и възможност да се закачат на маханизъма за спускане на десантчици :P

И неусетно стигнахме до финала. Ето го:













Нарочно си мълчах досега, не исках да развалям снимките са дърдорене. Ето малко от интересните неща:
Корабът е екипиран е две устройства за изстрелване на ракети, скрити в задната му част. Те са с пружини и са доста мощни, както жена ми се убеди наскоро :)


Отгоре има ръчно управляема установка с оръдие, както и малък склад за оръжие и бинокли :)




Задната част е заета от затворническа кабина, изпълнена в стил Space Police, което ме накара да заобичам Lego още повече.


Тя може да се вади.




Двойка автоматични оръдия на носа на кораба с завиден радиус на въртене. Както и контролните уреди.


В пилотската кабина има място за двама, разположени почти един под друг. Изпълнението е безупречно. Предния панел ляга перфектно, без досадни луфтове и т.н. Единствения минус е, че е проектиран да се маха изцяло, няма механизъм, който да го държи когато е отворен.




Едно от нещата, които най-много ме зарадваха беше страхотния начин, по който страничните врати се плъзгат нагоре. Всичко е плавно, изящно, направено просто, но с много акъл. Вътре има място за доста народ. Много е хубаво, че можеш да побереш всичките осем фигурки в кораба, ако пожелаеш.




Има и стойки за още оръжия. Абе, евалата Lego!


От там излиза въжето за десантчиците, пък!


Този къде се запиля?


Една последна снимчица.



Неусетно дойде време да приключваме. Вярвате или не, да напиша това ми достави почти толкова голямо удоволствие, колкото и самото сглобяване. Така си припомних страхотните мигове, които изживях докато се занимавах с него. Самият факт, че в момента сета стои до мен и мога да се протегна, да го пипна и да му се порадвам ме изпълва с благодарност към Lego, за това че сбъднаха едно мое желание. Самото сглобяване ми отне близо 4 часа, заедно със снимките, дебненето на детето, което постоянно крадеше частите и честите прекъсвания за прехласване по фигурките. Това бяха 4 часа, през които не съм скучал нито за миг. За разлика от доста нови сетове (големи) чието сглобяване е било донякъде скучновато и повтаряемо (сещам се за новия X-Wing с четирите му еднакви крила) при този сет почти няма как да се отегчите. Като цяло не е кой знае колко сложен и можете да поверите процеса на детето си.

Крайният резултат надхвърли очакванията ми. Макар и в началото конструкцията да не изглежда много внушително, в края ще разполагате с един уникален сет. Монолитен, без излишни екстравагантности, без падащи при всяко докосване части. Сет, с който можете да пърпорите из хола без да се притеснявате, че пилеете части по килима. Трудно ми е да опиша точно впечатлението, което той остави у мен, но ако трябва да използвам една дума, тя ще е - завършен. Нищо не е излишно, нищо не е спестено. Получавате първокласен продукт за парите си и много часове, в които можете просто да го съзерцавате и да си казвате: Не, просто няма какво да се подобри повече...

70815 ме впечатли и с това, че е удивително пропорционален. Спрямо минифигурките и самия себе си. Корабът е голям, има достатъчно място за хората, които се предполага, че пренася. Пилотската кабина му приляга много добре и също изглежда точно на място като пропорции и разположение на пилотите. Отделението за затворници не изглежда като да е боднато там просто за да го има. Всичко в този сет е на мястото си, има някакви реални и интересни функции и като цяло Lego са успели да избегнат каквито и да е нереалистични (е, говорим за боен кораб с гравитационни двигатели, все пак) неща в модела.

Ще пропусна обичайните плюсове и минуси. Ако досега не сте разбрали, че за мен той няма минуси, то не сте чели внимателно. А ако досега не сте разбрали и дали този сет е за вас, то разгледайте пак снимките и марш към магазина! Че ще изпратя супер тайните десантчици!


By DeMonica

П.П. Очаквайте скоро и ревю на 70814 (жълтия самоходен бетоновоз на Емет)  :)
Атанас Каприев, гр. София

http://brickset.com/sets/ownedby-DeMonica

Неактивен Craigy

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 187
  • Пол: Мъж
    • Стоян Витеков
  • Набор: 1979
Re: Review: Lego 70815 Super Secret Police Dropship
« Отговор #1 -: 03, Юли, 2014, 12:13:01 am »
Супер ревю, Наско:)
Винаги се радвам когато някой остане супер доволен от продукта, който е купил.
Но трябва да гледаш филма, според мен си струва и то много.
Поздравление за сета. Чакаме и бетоновоза:)

Неактивен Vasi

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 153
  • Пол: Мъж
    • Васил Пейчев
  • Набор: 1991
Re: Review: Lego 70815 Super Secret Police Dropship
« Отговор #2 -: 03, Юли, 2014, 11:19:50 am »
Много хубаво и изчерпателно ревю... Бих се радвал на още такива от теб! :)

Неактивен BloodyStupidViktor

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 71
  • Пол: Мъж
    • Виктор Карагяуров
  • Набор: 1989
Re: Review: Lego 70815 Super Secret Police Dropship
« Отговор #3 -: 04, Юли, 2014, 12:02:56 am »
Супер ревю за супер сет! Не ме влекат много стандартните ЛЕГО серии, но тематиката (и изпълнението) на този сет доста ме блазнят :D
Аз? Луд? Хаха, доста вероятно.
My Brickset Profile

Неактивен DeMonica

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 593
  • Пол: Мъж
  • Набор: 1982
Re: Review: Lego 70815 Super Secret Police Dropship
« Отговор #4 -: 05, Юли, 2014, 10:59:36 am »
Радвам се, че ви харесва. Препоръчвам го с две ръце на всеки фен на Space и научната фантастика.
Атанас Каприев, гр. София

http://brickset.com/sets/ownedby-DeMonica

Неактивен PecataD

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 632
  • Пол: Мъж
    • Петьо Димитров
    • The Site Of Fire
  • Набор: '97
Re: Review: Lego 70815 Super Secret Police Dropship
« Отговор #5 -: 06, Юли, 2014, 01:38:40 pm »
Много добро ревю! Супер изчерпателно. Поздравления! :]
Петьо П.Д.
MY BRICKSETTM

Неактивен IRadev

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 912
  • Пол: Мъж
    • Ивайло Радев
  • Набор: 86
Re: Review: Lego 70815 Super Secret Police Dropship
« Отговор #6 -: 07, Юли, 2014, 09:19:42 am »
Добре написано, усеща се, че е било емоционално. Наистина все по-рядко се случва новопридобит сет на Лего да предизвиква такива приятни ( и носталгични) чувства. Кара ме да се замисля кога или дали Лего ще поспрат с лицензите и ще се върнат към оригиналните дизайнерски модели на Space от края на 80-те и началото на 90-те.
« Последна редакция: 07, Юли, 2014, 08:23:05 pm от IRadev »
Фен на всякакви Lego замъци и Star Wars Clone Wars
Колекция - Brickset
Снимки Flickr
SPACESHIP!!!

Неактивен Akeyzerr

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 163
  • Пол: Мъж
    • Ангел Топорчев
Re: Review: Lego 70815 Super Secret Police Dropship
« Отговор #7 -: 07, Юли, 2014, 10:28:22 pm »
...Кара ме да се замисля кога или дали Лего ще поспрат с лицензите и ще се върнат към оригиналните дизайнерски модели на Space от края на 80-те и началото на 90-те.

По-добре недей. И да се замисляш, и да не се замисляш, отговорът е стремглаво насочен към "надали", но това не е задължително да е нещо лошо. На мен по-скоро ми се ще да понамалят да бълват невиждани количества нови елементи и цветове, но и това е в сферата на ненаучната фантастика.

P.S. Да го има и "черно на бяло" - евалата за ревюто ;)

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: Review: Lego 70815 Super Secret Police Dropship
« Отговор #7 -: 07, Юли, 2014, 10:28:22 pm »