Автор Тема: С какво се сдобихте досега? - 2019г.  (Прочетена 33615 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mamun

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 963
  • Пол: Мъж
    • Васил Шулев
  • Набор: 1976
Re: С какво се сдобихте досега? - 2019г.
« Отговор #30 -: 06, Март, 2019, 09:29:02 am »
Много бързо и лесно става плащането ако имаш холандска банкова сметка. Доставката в рамките на страната е безплатна, така че добре се получи.

Ами остава да почнеш да правиш внос от холандски bricklink магазини. Повечето са с много приятни цени на части ;)

Неактивен kikoleppard

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 192
  • Пол: Мъж
    • Кирил Неделчев
  • Набор: 1978
Re: С какво се сдобихте досега? - 2019г.
« Отговор #31 -: 06, Март, 2019, 09:32:50 am »
Ами остава да почнеш да правиш внос от холандски bricklink магазини. Повечето са с много приятни цени на части ;)

Да, да има си хас! Само това ми липсва!?  ;D

Добре, че поне жената е в България иначе да ме е изгонила досега заради харчовете за Лего.  :D

Неактивен vasilam

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 565
  • Пол: Мъж
    • Васил Маджаров
  • Набор: 1976
Re: С какво се сдобихте досега? - 2019г.
« Отговор #32 -: 06, Март, 2019, 04:22:38 pm »
Много е яко това летище, жалко че като правих моя град и нещо не прецених къде да го сложа и за момента си е в кутията. Аз събирам Лего Town до 1994, е с малки иключения, доста по ми допада от новите, но може и да е просто носталгия. И да не е съвсем спам, една моя нова придобивка, жалко само, че кутията пострада при транспорта...

Поздравления колега! Благородно ти завиждам! Аз също събирам, даже още по-стари неща - до 90-та година. От къде се сдоби с този прекрасен вагон?

Неактивен SGB

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 124
  • Набор: '86
Re: С какво се сдобихте досега? - 2019г.
« Отговор #33 -: 07, Март, 2019, 11:20:17 am »
Кире, има добри нови сетове, има и калпави такива. На мен новите ми изглеждат в пъти по завършени, но да не забравяме че са и достатъчно по големи, като брой на части

А тези отпреди 2000г са за Old School феновете, начело с Васко... той знае за кого говоря

Като цяло съм съгласен. Новите тухли са доста по-добри от старите като разнообразие и качество. Това, което не ми харесва в новите CITY е, че използват много големи панели/чести в самолети, сгради, влакове и т.н. Това определено ги прави по-реалистични, но някак си губи от чара на Лего (с който аз съм израстнал). Ако сега почвах от нулата определено бих избрал Creator серията.

При мен, както казах, по-скоро е носталгия. Града съм го почнал когато бях дете и с 10-15 годишна пауза реших да го продължа. За всеки валк си има пътници :).

@vasilam - Мерси колега, вагона е от UK, за съжеление Габко го бяха така опаковали с една моя друга поръчка, че кутията претърпя малко поръжения.

Благой Миланов
My Sets - http://brickset.com/search/?ownedBy=SGB

Неактивен opellego

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 1089
  • Пол: Мъж
  • Стефан
Re: С какво се сдобихте досега? - 2019г.
« Отговор #34 -: 07, Март, 2019, 02:04:36 pm »
Уикенда един приятел ме помоли за помощ да разчистим малко тавана му ( дълга и широка за какво ще го ползва ).
Резултата е че освен мръсотията намазах и няколко сета. ( тоест след като ги измия ще разбера колко точно % от тия сетове е налично :))
Едно е сигурно, че почти ги разгадах кой кой е.

Тука съм пуснал линка от бриксет, дано да се отваря правилно.
5 сета трябва да са.

https://brickset.com/sets/wantedby-opellego

Неактивен mnachevg

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 366
  • Пол: Мъж
Re: С какво се сдобихте досега? - 2019г.
« Отговор #35 -: 07, Март, 2019, 05:17:58 pm »
Уикенда един приятел ме помоли за помощ да разчистим малко тавана му ( дълга и широка за какво ще го ползва ).
Резултата е че освен мръсотията намазах и няколко сета. ( тоест след като ги измия ще разбера колко точно % от тия сетове е налично :))
Едно е сигурно, че почти ги разгадах кой кой е.

Тука съм пуснал линка от бриксет, дано да се отваря правилно.
5 сета трябва да са.

https://brickset.com/sets/wantedby-opellego

Stable-а май най-много си заслужава. Къде все ги намирате тези приятели с тавани с Лега  :o . Вече за 3-ти такъв случай разбирам.

P.S. за следващия приятел с таван да ни свиркаш и на нас ;) . Честита придобивка!

Неактивен opellego

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 1089
  • Пол: Мъж
  • Стефан
Re: С какво се сдобихте досега? - 2019г.
« Отговор #36 -: 07, Март, 2019, 05:39:39 pm »
Мерси

Поне двама трима мои приятели през годините се местеха от апартамент в нов и нов. Съответно това което беше по тавани и мазета отиде на боклука. Като бяхме деца живеех на Стамболийски до метрото където е сега. Тези които живееха в къщи трупаха всичко по мазета и бараки. 10-15 години по-късно на повечето им предложиха да им бутнат къщите и да вдигнат блокове ( взеха по 2-3ап. )  и повечето вещи  заминаха за кофите, от там към мангалите.
Сега се сетих точно, ама точно на време (имайки в предвид, че винаги съм не разбрал:))

Sent from my EML-L29 using Tapatalk


Неактивен JoaoNY

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 448
  • Пол: Мъж
    • Георги Борисов
  • Набор: 78
Re: С какво се сдобихте досега? - 2019г.
« Отговор #37 -: 07, Март, 2019, 08:02:25 pm »
Мерси

Поне двама трима мои приятели през годините се местеха от апартамент в нов и нов. Съответно това което беше по тавани и мазета отиде на боклука. Като бяхме деца живеех на Стамболийски до метрото където е сега. Тези които живееха в къщи трупаха всичко по мазета и бараки. 10-15 години по-късно на повечето им предложиха да им бутнат къщите и да вдигнат блокове ( взеха по 2-3ап. )  и повечето вещи  заминаха за кофите, от там към мангалите.
Сега се сетих точно, ама точно на време (имайки в предвид, че винаги съм не разбрал:))

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Ха, колега че и аз живеех доста близо до мястото, за което говориш ти. Даже редовно играехме на строежа на метрото! Значи може и да се знаеме :)

Неактивен opellego

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 1089
  • Пол: Мъж
  • Стефан
Re: С какво се сдобихте досега? - 2019г.
« Отговор #38 -: 07, Март, 2019, 08:12:09 pm »
Аз бях на Стамболийски 96  между Осогово и Брегалница. Значи като почнеш това каре от Осогово, Стамболийски, Инж. Иван Иванов , Т. Александров и пак до Осогово, всички кукувци ми бяха приятели :)

Неактивен vasilam

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 565
  • Пол: Мъж
    • Васил Маджаров
  • Набор: 1976
Re: С какво се сдобихте досега? - 2019г.
« Отговор #39 -: 08, Март, 2019, 04:58:34 pm »
          Аз от такива разчиствания се сдобих с летището и това: 6349 Holiday Villa от 1988г. Вярно, че след това докупих 90% от чарковете, но се сдобих с нов за мен сет. Винаги ми е харесвала тази къща.



Неактивен evgenikd

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 38
  • Пол: Мъж
    • Евгени Димитров
  • Набор: 1982
Re: С какво се сдобихте досега? - 2019г.
« Отговор #40 -: 09, Март, 2019, 10:54:03 pm »
Разписвам се с този сет.

Неактивен mnachevg

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 366
  • Пол: Мъж
Re: С какво се сдобихте досега? - 2019г.
« Отговор #41 -: 11, Март, 2019, 03:50:54 pm »
          Аз от такива разчиствания се сдобих с летището и това: 6349 Holiday Villa от 1988г. Вярно, че след това докупих 90% от чарковете, но се сдобих с нов за мен сет. Винаги ми е харесвала тази къща.




Къщата е върха! Липсва ми времето, когато сетовете ги правеха върху бейсплейт...

Неактивен vasilam

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 565
  • Пол: Мъж
    • Васил Маджаров
  • Набор: 1976
Re: С какво се сдобихте досега? - 2019г.
« Отговор #42 -: 11, Март, 2019, 05:18:40 pm »
Къщата е върха! Липсва ми времето, когато сетовете ги правеха върху бейсплейт...

         Наистина е върха. Скоро пак се рових в Лего каталозите от онези години. След издаването й в продължение на 2-3 години е част от общите снимки на Лего града. Базовата плоча е много хубава и рядка. Има я само в още един сет. А пък най-интересното е, че тази къща не се е продавала в Америка през онези години. И причината е в една малка част. И коя е тя - чашата за вино. Смятало се, че не е била подходяща за хамериканските деца. Това прочетох по форумите. Важи и за още няколко сета от онова време. Дали е 100 % истина не мога да кажа. Единтвеното, което липсва на къщата са стикерите на прозорците на спалнята. В брика има стъкла със стикери и можех да поръчам, но не знам в какво състояние биха били и не ми се рискуваше.

Неактивен kikoleppard

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 192
  • Пол: Мъж
    • Кирил Неделчев
  • Набор: 1978
Re: С какво се сдобихте досега? - 2019г.
« Отговор #43 -: 15, Март, 2019, 01:19:14 am »
Още една интересна покупка този път от Brickshop.nl






Този път не ми се чакаше за някакви промоции. Просто сетът 40198 го исках, че често играем "Не се сърди човече" и какво по-подходящо от него? Цената бе с 5.00€ над RRP т.е. 49,99€, но този сет не се намира чак толкова лесно. Няма го по специализираните вериги за играчки. Това бе емоционална, а не рационална покупка.  :D





Бях разгледал в сайта други неща и реших да допълня разни сетчета. Тях съм ги предвидил за "Калабалъка" в Града. Добавих и малко части, за да се съберат 100.00€ като по този начин доставката ставаше безплатна. При онлайн поръчки над определени суми автоматично се добавят каталози, брошури и плакати. Знам, че има фенове на "Арктическата City" серия и ако някой иска ще му запазя плаката на снимката. Като се върна в Б-я ще го изпратя.






Иначе на малките сетчета се изкефих, защото имаше някои доста изгодни предложения за по 1,99€ - 2,99€ - минифигурка с още нещо ценно, което си бе оферта.





А от частите се изненадах приятно за следните неща:


- Counter Weight Black, Black   1   Black   System   73843   Counter Weight Black

Само тази част ми липсваше от крана в сета 7905 като се бях отчаял, че ще я намеря изобщо някъде.

Оказа се, че Брикшоп имат налични няколко хиляди бройки -  :o

Частта тежи значително и според мен вътре има капсулована тежест, оловна може би?


- Пантографът и той си бе труден за намиране


- Компютърните екрани ми трябваха за един MOC - Транспортна болница и Терминал за въздушна поща








« Последна редакция: 15, Март, 2019, 01:21:38 am от kikoleppard »

Неактивен opellego

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 1089
  • Пол: Мъж
  • Стефан
Re: С какво се сдобихте досега? - 2019г.
« Отговор #44 -: 15, Март, 2019, 09:56:32 pm »
Аз пък реших да отворя Мак-а да видя  какво става в кутията.
Не е като да няма части. То са пликове , пликченца, кутия в кутията и дебело упътване.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk


БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: С какво се сдобихте досега? - 2019г.
« Отговор #44 -: 15, Март, 2019, 09:56:32 pm »