Анкета

Каква е оценката ви за този сет?

Слаб 2
0 (0%)
Среден 3
0 (0%)
Добър 4
0 (0%)
Мн. Добър 5
1 (25%)
Отличен 6
3 (75%)

Общ брой гласове: 4

Автор Тема: REVIEW: Monster Fighrters 10228 - Haunted House  (Прочетена 3821 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
REVIEW: Monster Fighrters 10228 - Haunted House
« -: 15, Ноември, 2012, 04:58:38 pm »
Monster Fighrters 10228 - Haunted House
Година: 2012
Части: 2064
Минифигурки: 6
Цена: около  360 лв.

Нямам търпение, затова започвам със снимките!

Предната и задна страна на кутията. Типичното за Monster Fighters зловещо излъчване - пълнолуние, прилепи... изключително подобна на кутиите на останалите сетове от серията.




В кутия има доста пликове с части. Не съм броил точно колко плика има, но са разделени на серии от 1 до 5.


Интересното тук е, че инструкциите за сглобяване са поставени в отделен плик, на чийто гръб има картон, който предпазва книжките от смачкване.


3 инструкции и стикери.




Частите от торбичките от серия 1. Веднага прави впечатление наличието на новия разделител за тухлички.


Някои от по-интересните части. Голямата тенджера е много готина.


Цели 6 минифигурки - супер! Най-много се радвам на 2-та призрака. Духовете приличат на старите, но всъщност са малко по-различни.




Останалото, което се сглобява с частите от серия 1 е предимно интериор - шкаф, легло, маси, портрети, грамофон ...


Освен грамофонът, тук изключително интересен е стъкленият буркан с капачка. Сглобява се от 1 прозрачна "глава" и 1 гладка, кръгла плочка 1х1.


Торбички серия 2 - 8 броя.


Една от най-интересните части тук е бутилка с нарисуван кораб - идеята е да изглежда все едно корабът е вътре в бутилката.




Гладка плочка 1х4 с декорация - НЕ Е лепенка, а е отпечатано върху частта.


С частите от торбички N2 се сглобява първият етаж на къщата.


Торбички серия 3.


Стандартни части, нищо особено.


Вторият етаж на къщата е готов. Конструкцията е стандартна. Интересни са използваните различен цвят части, с който се постига ефекта на паднала мазилка от къщата.


Торбички серия 4 - 6 броя.


Сортираните части. Тук открих, че много по-лесно и много по малко място заемат дребните части, като са сложени в някаква малка кутия. В случая съм използвал пластмасови купички.


Един от най-интересните и оригинални елементи е сгъваемата стълба, по която вампирите и призраците могат да се качат до таванския етаж.


Стълбата стои сгъната на таванския етаж. Направен е механизъм с Техник ос, която като бъде издърпана, стълбата пада от тавана на втория етаж и може да бъде разгъната за използване. Разбира се, след това се сгъва и се качва отново на тавана.


Долната част на покрива изглежда страхотно. Детайлите са толкова много, че би ми било трудно да изброя всичките. Всичко се вижда на снимките, а и по-долу ще има и по-детайлни снимки на завършената къща.




Торбичка номер 5.


Сравнително малко части.


След сглобяването на цялата къща останаха 25 екстра части.


Призрачната къща е готова.


Размерът й е внушителен, дизайнът - поразяващо красив.


Детайлите са от всичките страни на къщата - както отпред, така и от двете й страни, дори и отзад.






Тук-там по прозорците са останали стари вече скъсани пердета.


Обитаващите къщата призраци се виждат дори по сред бял ден.


Намирам за изключително интересен начинът, по който къщата се отваря и може да бъде разгледан интериорът - къщата има панти и се отваря на две крила по вертикала.


Три етажа, повече от богат интериор, достатъчно фигурки... Къщата по нищо не отстъпва на нито една от модулните сгради от едноименната серия на Лего.






Стълбата към тавана. Така изглежда в сгънато положение


, а така - в разгънато. Функционалността е пълна.


Мисля, че снимките в голяма степен показват изключителните детайли на сета.
В заключени - Страхотна къща, отрупана с безброй детайли, хубави фигурки, много, много и то все хубави и полезни части.

Недостатъци: Не открих! Единствено оградата и портата към двора можеше да бъдат закрепени към основната плоча на къщата, а не да блуждаят някъде в пространството, все едно не са част от къщата.
« Последна редакция: 11, Януари, 2014, 06:38:04 pm от vladoniki »

Неактивен Lego_valka

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 339
  • Пол: Мъж
    • Валери Великов
  • Набор: 1989
Re: REVIEW: Monster Fighrters 10228 - Haunted House
« Отговор #1 -: 15, Ноември, 2012, 06:10:46 pm »
Леле супер, и ти бързо прогресираш с ревюто ;D

Неактивен minichamps

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 286
  • Пол: Мъж
    • Георги Колев
Re: REVIEW: Monster Fighrters 10228 - Haunted House
« Отговор #2 -: 15, Ноември, 2012, 08:06:02 pm »
стахотен сет да ти е честит има много интересни часни а къщата с малко подобрения може да стане страхотна къща градската тематика  ;)

Неактивен mrcastle

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 863
  • Пол: Мъж
    • Михаил Стаменов
    • The Site Of Fire
  • Набор: 1996
Re: REVIEW: Monster Fighrters 10228 - Haunted House
« Отговор #3 -: 16, Ноември, 2012, 12:25:59 am »
стахотен сет да ти е честит има много интересни часни а къщата с малко подобрения може да стане страхотна къща градската тематика  ;)
И аз така мисля тук там да закърпиш някоя дупка. ;D Имам същата тенджера и две бутилки с кораб от Карибските Пирати. ;)

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: REVIEW: Monster Fighrters 10228 - Haunted House
« Отговор #3 -: 16, Ноември, 2012, 12:25:59 am »