Автор Тема: Мои MOC-ове  (Прочетена 13884 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Pac

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 76
  • Пол: Мъж
    • Станислав Пац
  • Набор: 1984
Re: Мои MOC-ове
« Отговор #15 -: 22, Юни, 2018, 09:27:34 pm »
Прогрес по кабината. Не мисля, че е финална версия, но съм близо до това, което искам. Остава да направя интериора, както и разните джаджи за прикачване на плугове и подобни зад кабината.
Междувременно шасито е допълнително стабилизирано и модулността на дизайна подобрена. Батерията се закачва за шасито с 2 пина. Кабината се закачва към шасито с 4 пина. Задната част на кабината където е приемника за дистанционното се откача от останала ѝ част с 2 пина, последното позволява да отделиш кабината без да ти се влачат кабели.

Неактивен Shifta

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 234
  • Пол: Мъж
    • Стефан Граматиков
  • Набор: 1983
Re: Мои MOC-ове
« Отговор #16 -: 23, Юни, 2018, 08:59:19 am »
Много добре,направи един клип как се движи машината или ще е когато я завършиш напълно  :)

Неактивен Pac

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 76
  • Пол: Мъж
    • Станислав Пац
  • Набор: 1984
Re: Мои MOC-ове
« Отговор #17 -: 23, Юни, 2018, 02:06:17 pm »
Мислех да е като я завърша.

Неактивен Ilianski

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 94
  • Пол: Мъж
  • LEGO Technic
    • Илиян Николов
  • Набор: 1998
Re: Мои MOC-ове
« Отговор #18 -: 18, Юли, 2018, 11:45:30 am »
Супер е трактора! От доста време се опитвам и аз да направя подобен механизъм, но все не ми се получаваше. Сега ме вдъхнови и направо ще изкопирам механиката ако нямаш против. Доста добре напредваш, поздрави!

Изпратено от моят ASUS_X00DD с помощта на Tapatalk

Илиян Николов

Неактивен Pac

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 76
  • Пол: Мъж
    • Станислав Пац
  • Набор: 1984
Re: Мои MOC-ове
« Отговор #19 -: 18, Юли, 2018, 01:39:21 pm »
Няма какво против да имам, то да не е мое изобретение. :)

Между другото работата по трактора е във финалната си фаза, кабината мина няколко итерации на преработка, вече има интериор. Предницата също претърпя няколко малки ъпгрейда (подобрени комини, сгъстена предна решетка, фарове, които не се въртят свободно, а стоят винаги в правилната позиция). Смених пружините на окачването с по-меки и сега е доста по-фукнционално. Отзад направих ръчно контролиран механизъм за повдигане и сваляне на плуг с червячна предавка и врътка за задвижването ѝ, сигурно 10 пъти променях нещата, докато ги наглася, както ми харесват. Нощес в 2:30 приключих първата и твърде вероятно финална версия на плуг (специални благодарности на Питагор, чиято теорема използвах на 3-4 пъти в процеса). Единствното по плуга, което не ми харесва са цветовете - черно и тъмно сиво като самите острита са dark azure. Давам си сметка обаче, че ще е практически невзможно използваният набор от части да се намери в други цветове. Ако мога да избирам, бих направил конструкцията зелена, а остриетата светло сиви. Реално въпросът с цвета остава отворен, но е твърде вероятно да остане на сегашното положение, това имайки предвид, че считам плуга за допълнителен, до голяма степен илюстративен елемент. Тракторът може да бъде разглеждан и самостоятелно, а и би могъл да ползва всякакви други приставки с аналогично закачване.
Реално към момента ми трябват още 3 бели части, за да изглежда кабината по най-добрият възможен начин със сегашната си конструкция. 2 от частите чакам да дойдат с един малък сет (42047), който поръчах днес от Ozone. А третата част стискам палци да ми я намери Владо.

Не мисля, че мога да направя точна сметка на инвестираното време (и пари). Но хвърлих много усилия в този проект. Иска ми се да направя някакво качествено клипче с представяне на завършения модел, но нямам много знания по видео монтаж. Явно ще сядам да разучавам някакъв такъв софтуер тепърва, което ще генерира някакво забавяне.
« Последна редакция: 18, Юли, 2018, 01:41:06 pm от Pac »

Неактивен Ilianski

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 94
  • Пол: Мъж
  • LEGO Technic
    • Илиян Николов
  • Набор: 1998
Re: Мои MOC-ове
« Отговор #20 -: 18, Юли, 2018, 02:38:10 pm »
Аз мисля нещо такова да захвана.
Искам да може да се катери, да носи товар и да тегли ремарке.

Изпратено от моят ASUS_X00DD с помощта на Tapatalk

Илиян Николов

Неактивен Pac

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 76
  • Пол: Мъж
    • Станислав Пац
  • Набор: 1984
Re: Мои MOC-ове
« Отговор #21 -: 18, Юли, 2018, 02:51:28 pm »
Давай! :) Аз не знам как се спрях на точно този трактор, разглеждах разни верижни машини, той ми се стори доволно ръбат за да не е прекалено труден за оформяне, реших да пробвам да направя окачването му, без да съм сигурен дали ще го направя целия и така... Тези дето си показал също ми се виждат постижими. На първата машина не виждам много къде ще ѝ събереш задвижване, батерия и т.н. Долу между двете вериги като гледам е предимно празно простванство, а да ги качваш нагоре е зле за центъра на масата. Помисли върху това. Другите ми се виждат по-лесни.

Неактивен Ilianski

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 94
  • Пол: Мъж
  • LEGO Technic
    • Илиян Николов
  • Набор: 1998
Re: Мои MOC-ове
« Отговор #22 -: 18, Юли, 2018, 02:58:03 pm »
Съгласен съм, мястото е малко. А поради факта, че мисля да ползвам по-малките вериги, май въобще няма да има място. И все пак ще пробвам, може би първо на компютъра. За батерия мисля да ползвам обикновена 9v + прикачен кабел.

Изпратено от моят ASUS_X00DD с помощта на Tapatalk

Илиян Николов

Неактивен Pac

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 76
  • Пол: Мъж
    • Станислав Пац
  • Набор: 1984
Re: Мои MOC-ове
« Отговор #23 -: 20, Юли, 2018, 11:38:50 pm »
Броя трактора за завършен. Преди да се потя с правенето на подробно видео, показвам малко снимки:

LEGO MOC - HTZ T150 by Stanislaw Pac, on Flickr
LEGO MOC - HTZ T150 by Stanislaw Pac, on Flickr
LEGO MOC - HTZ T150 by Stanislaw Pac, on Flickr
LEGO MOC - HTZ T150 by Stanislaw Pac, on Flickr
LEGO MOC - HTZ T150 by Stanislaw Pac, on Flickr
LEGO MOC - HTZ T150 by Stanislaw Pac, on Flickr

Плугът:
LEGO MOC - HTZ T150 by Stanislaw Pac, on Flickr
LEGO MOC - HTZ T150 by Stanislaw Pac, on Flickr
LEGO MOC - HTZ T150 by Stanislaw Pac, on Flickr
LEGO MOC - HTZ T150 by Stanislaw Pac, on Flickr

Окачването:
LEGO MOC - HTZ T150 by Stanislaw Pac, on Flickr
LEGO MOC - HTZ T150 by Stanislaw Pac, on Flickr



По-големи и малко повече снимки тук: https://flic.kr/s/aHsmju1tTA

Неактивен Shifta

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 234
  • Пол: Мъж
    • Стефан Граматиков
  • Набор: 1983
Re: Мои MOC-ове
« Отговор #24 -: 21, Юли, 2018, 12:07:24 am »
Много ми харесва! качи го в сайта на Лего като идея.

Неактивен Technic_fen

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 135
  • Пол: Мъж
    • Росен Кирилов
  • Набор: 1981
Re: Мои MOC-ове
« Отговор #25 -: 21, Юли, 2018, 03:52:35 am »
Супер е! Браво  :)

Неактивен Ilianski

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 94
  • Пол: Мъж
  • LEGO Technic
    • Илиян Николов
  • Набор: 1998
Re: Мои MOC-ове
« Отговор #26 -: 21, Юли, 2018, 10:44:50 am »
Супер е! Много реалистичен! Единствено фаровете ми изглеждат доста големи, пробвай с 1х1 кръгла плочка.

Изпратено от моят ASUS_X00DD с помощта на Tapatalk

Илиян Николов

Неактивен Pac

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 76
  • Пол: Мъж
    • Станислав Пац
  • Набор: 1984
Re: Мои MOC-ове
« Отговор #27 -: 21, Юли, 2018, 01:41:55 pm »
Благодаря за добрите думи!

Фаровете първо бяха големи, после малки, накрая пак големи, нещо не мога да реша как е по-добре, но ще направя още една ревизия на въпроса.

Иначе забравих да благодаря на Владо. Без частите, които взех от него нямаше да се справя. Мерси, Владо!

Неактивен Pac

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 76
  • Пол: Мъж
    • Станислав Пац
  • Набор: 1984
Re: Мои MOC-ове
« Отговор #28 -: 23, Юли, 2018, 11:45:40 am »
В крайна сметка смалих фаровете. Както предните, така и тези отзад на кабината, сега е по-реалистично. Намирах известен чар в по-големиете, някак по изразителна е "физиономията" на машината, но е отдалечаване от точната реплика. Очаквайте скоро нови снимки и видео, само време да намеря.

Неактивен vasilam

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 565
  • Пол: Мъж
    • Васил Маджаров
  • Набор: 1976
Re: Мои MOC-ове
« Отговор #29 -: 23, Юли, 2018, 04:24:02 pm »
Поздравления, страхотен е!

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: Мои MOC-ове
« Отговор #29 -: 23, Юли, 2018, 04:24:02 pm »