Автор Тема: Гласувайте за LEGO Moments in Space  (Прочетена 4298 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен danny

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 330
  • Пол: Мъж
    • Йордан
  • Набор: 1985
Гласувайте за LEGO Moments in Space
« -: 09, Февруари, 2018, 01:10:28 pm »
Здравейте фенове и маниаци,

пиша с молба да ударите по едно рамо и да помогнете на това проектче да се класира в конкурса на ЛЕГО "LEGO Moments in Space". Сетът, който спечели ще се предоставя като подарък при покупки в магазините на ЛЕГО, Леголенд и в сайта.

Повече за проекта - като начало реших, че ще е интересно да направя сет, който да включва максимално много разнообразни части, както различни цветове, така и по вид. Тук дойде и проблемът, как да направя нещо, което хем да има много цветове, хем да прилича на нещо. Взех предвид и темата, която е "ЛЕГО Моменти в Космоса" и така след няколко неуспешни хрумвания се роди идеята да съчетая тези цветове в няколко извънземни.

След това си помислих, а защо да няма и един космонавт, който да се включи от наша страна (човешката раса :D ) и да запознае извънземните с най-любимата на всички нас играчка. В първоначалната идея бях сложил два сета, които космонавтът вече е сглобил и показал на извънземните как става, но от ЛЕГО отхвърлиха идеята, т.к. бях написал кои са сетовете, а те явно не искат да има препратки към други такива (или поне тези, които бях описал). Така остана един единствен сет пред космонавта, който всъщност е 40254-1: Nutcracker.

Първа стъпка беше да направя терена, който е сглобен от няколко плейта и малко детайли за повърхността - да кажем, че това е Луната и там протича срещата (едно от условията беше сетът да е малък, до 300 части - на мен ми излезе 184 в последния му вид). След това почнах да правя извънземните едно по едно, като исках те да имат определен вид - квадратно, кръгло, триъгълно (което стана по-скоро трапецовидно), едно от Техник части и т.н. Формите трябваше да символизират различни ЛЕГО елементи. Така едно след друго се родиха тези същества от най-различни краища на Космоса.

После дойде ред на космонавта, с какъвто не разполагам, но успях да сглобя един не чак толкова лош (малко ретро сай-фай е :D ). Накрая много се чудех какъв сет да сглобява той пред извънземните - първият вариант беше совалка (3367-1: Space Shuttle), а след това и Лешникотрошачката, която накрая остана като финалния сет, но без да пише, че е тя.

Това са снимките на сета:







Тук можете да гласувате, ако ви допадне:
https://ideas.lego.com/challenges/1b817aba-3990-4e6d-a17f-7a59a948d02f/application/c7c1e05f-ce74-40fb-863d-4cc864939dbd

П.П. Това са значенията на имената на извънземните:

Blube - нейното име идва от Синьо и Куб на английски - Blue + Cube (Blu+be)
YelO - неговото име е микс от Жълто и Кръгче отново от английски (О) - Yellow + circle (Yel+O)
Thrink - нейното име е комбинация от Три и Розово (от английски) - Three and Pink (Thr+ink)
Minifi - този сладур е кръстен на Миниатюра и Огън (от английски) Miniature + Fire (Mini+fi)
Quark - неговия вид прилича на Въпросителен Знак и от там съкратено (от английски) Question Mark, Qu+ark
Bushi - неговото име идва от Японски, което означава Войн
Trapezo - името на този приятел, приличащ на дракон идва пак от думата за Трапец на английски - Trapezoid
Uazo - това малко сладурче е кръстено на думата за Птичка от френски, нещо близко до произношението - Oiseau (bird)
Lil Gre - малък и зелен, затова и името е комбинация от Малък и Зелено (от английски) Lil от Little + Gre от green.

Неактивен mrcastle

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 863
  • Пол: Мъж
    • Михаил Стаменов
    • The Site Of Fire
  • Набор: 1996
Re: Гласувайте за LEGO Moments in Space
« Отговор #1 -: 09, Февруари, 2018, 01:55:58 pm »
Дадох глас ако е било от бутона долу. Самото състезание е интересна идея.

Неактивен danny

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 330
  • Пол: Мъж
    • Йордан
  • Набор: 1985
Re: Гласувайте за LEGO Moments in Space
« Отговор #2 -: 09, Февруари, 2018, 02:00:53 pm »
Дадох глас ако е било от бутона долу. Самото състезание е интересна идея.

Много благодаря! Да, бутонът е долу, в тъмно сиво поле с палец за гласуване :)


Неактивен Technic_fen

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 135
  • Пол: Мъж
    • Росен Кирилов
  • Набор: 1981
Re: Гласувайте за LEGO Moments in Space
« Отговор #3 -: 09, Февруари, 2018, 02:20:43 pm »
И аз гласувах. Интересен проект.

Желая успех!

P.S. Наскоро влязох да видя развитието на проекта за Creative Agency. Жалко, че не получава голяма подкрепа.

Активен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Гласувайте за LEGO Moments in Space
« Отговор #4 -: 09, Февруари, 2018, 02:29:25 pm »
+1
Въпросителният знак ме радва изключително много (знаеш, че съм фен на Техник).  ;)

Неактивен danny

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 330
  • Пол: Мъж
    • Йордан
  • Набор: 1985
Re: Гласувайте за LEGO Moments in Space
« Отговор #5 -: 09, Февруари, 2018, 03:26:25 pm »
И аз гласувах. Интересен проект.

Желая успех!

P.S. Наскоро влязох да видя развитието на проекта за Creative Agency. Жалко, че не получава голяма подкрепа.

Благодаря! За съжаление за агенцията няма надежда. Трябваше да я направя по-интересна, но за първи билд тплкова можах :)

Неактивен danny

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 330
  • Пол: Мъж
    • Йордан
  • Набор: 1985
Re: Гласувайте за LEGO Moments in Space
« Отговор #6 -: 09, Февруари, 2018, 03:28:47 pm »
+1
Въпросителният знак ме радва изключително много (знаеш, че съм фен на Техник).  ;)

Благодаря Владо! Този извънземен беше точно за фенове като теб :)

Неактивен bbeettaa00

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 307
    • Наско Стоянов
  • Набор: 1981
Re: Гласувайте за LEGO Moments in Space
« Отговор #7 -: 09, Февруари, 2018, 04:54:33 pm »
+1
 
пс: много интересни, свежи и хубави идеи..., харесва ми как от нищо се твори нещо толкова ...
« Последна редакция: 09, Февруари, 2018, 04:56:32 pm от bbeettaa00 »

Неактивен danny

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 330
  • Пол: Мъж
    • Йордан
  • Набор: 1985
Re: Гласувайте за LEGO Moments in Space
« Отговор #8 -: 09, Февруари, 2018, 06:14:53 pm »
+1
 
пс: много интересни, свежи и хубави идеи..., харесва ми как от нищо се твори нещо толкова ...

Благодаря! :)

Неактивен iago

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 50
  • Пол: Мъж
    • Лъчезар
  • Набор: 1987
Re: Гласувайте за LEGO Moments in Space
« Отговор #9 -: 09, Февруари, 2018, 06:41:04 pm »
Ехеее, много е добро. Гласувах и аз. Само нещо каунтерът им нещо не бачка коректно. Показва че само един/аз съм гласувал.

Неактивен danny

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 330
  • Пол: Мъж
    • Йордан
  • Набор: 1985
Re: Гласувайте за LEGO Moments in Space
« Отговор #10 -: 09, Февруари, 2018, 07:04:48 pm »
Ехеее, много е добро. Гласувах и аз. Само нещо каунтерът им нещо не бачка коректно. Показва че само един/аз съм гласувал.

Благодаря Лъчо! Да и аз го забелязах това, може би нарочно е така, да не се знае кой колко гласа има :D

Неактивен Alkoholiker

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 293
  • Пол: Мъж
    • Стефан Стефанов
  • Набор: 1985
Re: Гласувайте за LEGO Moments in Space
« Отговор #11 -: 10, Февруари, 2018, 09:43:51 am »
+1 :)

Неактивен danny

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 330
  • Пол: Мъж
    • Йордан
  • Набор: 1985
Re: Гласувайте за LEGO Moments in Space
« Отговор #12 -: 10, Февруари, 2018, 09:49:18 am »

Неактивен Ванка

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 110
  • Пол: Мъж
    • Иван Йорданов
  • Набор: 1999
Re: Гласувайте за LEGO Moments in Space
« Отговор #13 -: 10, Февруари, 2018, 12:23:08 pm »
Супер е! И аз гласувах. Разгледах и другите модели и честно да ти кажа, твоят е най-добър! Успех!  :)

Неактивен danny

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 330
  • Пол: Мъж
    • Йордан
  • Набор: 1985
Re: Гласувайте за LEGO Moments in Space
« Отговор #14 -: 10, Февруари, 2018, 12:26:34 pm »
Супер е! И аз гласувах. Разгледах и другите модели и честно да ти кажа, твоят е най-добър! Успех!  :)

Благодаря Иване! Има много хубави проекти, но има и много маркетинг и много хора с голяма фен база. Няма да се предаваме до края  :D 8)

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: Гласувайте за LEGO Moments in Space
« Отговор #14 -: 10, Февруари, 2018, 12:26:34 pm »