Автор Тема: Custom minifigs  (Прочетена 5030 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен taskbg

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 47
  • Пол: Мъж
    • Стоян Капитанов
  • Набор: 1980
Custom minifigs
« -: 17, Март, 2013, 10:36:33 pm »
Здравейте, почти съм сигурен че имаше подобна тема, но не я открих. Целта ми е да сглобя фигурки на някой комикс герои и други. За сега само съм подбрал части с подходящи цветове и картинки, но за да станат най-правдоподобни ще нарисувам и разпечатам прозрачни лепенки за в бъдеще.

1. Weapon X

2.Psylocke

3.Lobo

4.Professor Xavier

5,6 и7 - малко space

Неактивен Alkoholiker

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 293
  • Пол: Мъж
    • Стефан Стефанов
  • Набор: 1985
Re: Custom minifigs
« Отговор #1 -: 18, Март, 2013, 12:12:04 am »
Professor Xavier ти се е получил много добре :)

Неактивен hooky

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 324
  • Пол: Мъж
    • Николай Алексиев
  • Набор: 88
Re: Custom minifigs
« Отговор #2 -: 19, Март, 2013, 12:07:26 pm »
Аз не ги познавам тези герои, но като сравнявам със снимките наистина се е получило много добре. Няма абсолютно никакъв смисъл от лепенки - всички много си приличат. :)
Николай Алексиев
Brickset колекция

Неактивен taskbg

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 47
  • Пол: Мъж
    • Стоян Капитанов
  • Набор: 1980
Re: Custom minifigs
« Отговор #3 -: 19, Март, 2013, 12:44:20 pm »
Благодаря ви :)
Знам, че тук повечето държите на оригиналните части, но за следващите герои които съм започнал без някои детайли изобщо няма да се получи.
( Най-малко Wolverine трябва да има косми по гърдите  ;D )
Ако някой е разпечатвал лепенки моля да сподели опит. Имате ли представа какви бои са подходящи за рисуване върху тази пластмаса?

Неактивен Craigy

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 187
  • Пол: Мъж
    • Стоян Витеков
  • Набор: 1979
Re: Custom minifigs
« Отговор #4 -: 19, Март, 2013, 05:05:24 pm »
Ако някой е разпечатвал лепенки моля да сподели опит. Имате ли представа какви бои са подходящи за рисуване върху тази пластмаса?

За рисуване, ти трябват акрилни бои, като евентуално след това може да нанесеш и лак отгоре. Има и акрилни бои с лак в тях.
За стикери, може да вземеш шаблон да го нагласиш със Фотошоп или Корел,
след това ти препоръчвам лазерен принтер със самозалепваща гланцирана хартия, не прекалено дебела. Варианти много :)

Ето няколко примерни, които аз съм набелязал:



А това е черна основа, с оригиналния размер:

Неактивен MorphyD

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 256
  • Пол: Мъж
    • Васил Асенов
  • Набор: 1983
Re: Custom minifigs
« Отговор #5 -: 19, Март, 2013, 05:13:58 pm »
Аз съм замислил да си правя custom Стар Уорс фигурка - Lego airborne. На този линк намерих каската, която Лего досега не са правили. http://www.ebay.com/itm/350736488522?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649
Може би ще правя поръчка към края на месеца или в началото на другия. Някой интересува ли се да си делнем шипинга по поръчката?

Неактивен le60head

  • Нов потребител
  • Публикации: 8
Re: Custom minifigs
« Отговор #6 -: 19, Март, 2013, 10:22:30 pm »
Не се сдъжах да отговоря в темата.

Първо успех в начинанието! Добре си започнал с комиксовите герои. Нищо чудно Xavier да го има официален съвсем скоро.

Пускал съм поръчка за печат на PVC стикери за телца на минифигурки. Доколкото си спомням основното изискване беше към файла за печат да има и векторен контур, по който машинно да бъдат изрязани лепенките. Много съм доволен от резултата - PVC стикерите са издъжливи и могат да се отлепват и залепват многократно. Също така няма следи да са се амортизирали.

В домашни условия разбира се преди всичко трябва да се съобразиш с наличните ресурси. Оптималния вариант би бил да имаш цветен лазерен принтер. Оттам нататък е въпрос на ескпериментиране.

За рисуване върху минифигурки с бои нямям опит, но съм сигурен че можеш да намериш МНОГО полезна информация в Eurobricks. Има цял раздел за къстомизиране на минифигурки - разгледай.

Ако имаш конкретни въпроси върху техническата направа на PVC стикери питай. Ще отговарям на базата на скромния ми опит.

Поздрави и успехи!

Неактивен DeMonica

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 593
  • Пол: Мъж
  • Набор: 1982
Re: Custom minifigs
« Отговор #7 -: 20, Март, 2013, 08:02:27 pm »
колега, сподели къде, колко и т.н. Има няколко стари принтирани плочки, които към момента или не се намират или са от порядъка на 20 лв. едната. Идеята ми (на TaskBG, по-точно) е да се купи евтина плочка и да се лепне съответни стикер отгоре. А и има разни скъпи стикери към някои сетове, може би ще могат да им направят реплики.
Атанас Каприев, гр. София

http://brickset.com/sets/ownedby-DeMonica

Неактивен taskbg

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 47
  • Пол: Мъж
    • Стоян Капитанов
  • Набор: 1980
Re: Custom minifigs
« Отговор #8 -: 20, Март, 2013, 09:46:45 pm »
Много благодаря за отговорите.  Първо мислех да пробвам с "waterslide decal paper" за домашни условия за да мога да нацеля цветовете.

Craigy - намерих темплейт на цялото тяло ( всички повърхности ) във фликр. ще гледам утре да дам линк

le60head - имам доста въпроси :) (дано да не ти досадя) Къде в София могат да ми разпечатат такива PVC стикери? могат ли да бъдат с прозрачна основа? ако са прозрачни бялото как се постига? Самата рисунка векторна ли трябва да бъде?

DeMonica - когато стигна до разпечатване задължително ще пусна повечко от "space" райетата за които говорихме. Лудост е 20+ кинта за стара изтъркана плочка, а с лепенка ще изглежда като ново.

Поздрави


Неактивен Craigy

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 187
  • Пол: Мъж
    • Стоян Витеков
  • Набор: 1979
Re: Custom minifigs
« Отговор #9 -: 20, Март, 2013, 10:08:35 pm »
Цитат
Самата рисунка векторна ли трябва да бъде?

Не трябва, само контура трябва да е векторен. Тоест и в домашни условия може да се очертае лесно:)

http://www.reklama-vega.com/pvc-folio/stikeri-po-kontur.html - ето сайт за нещо подобно

Аз утре тука в Пазарджик ще говоря с една печатница за цена за малък тираж,
но ще трябва да си направя файла за рокерската банда:)
Дайте да направим тема за темпълтейти, идеи и готови вектори.
Ето тeзи хубавци ще пробвам за начало :)
« Последна редакция: 20, Март, 2013, 10:12:04 pm от Craigy »

Активен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Custom minifigs
« Отговор #10 -: 20, Март, 2013, 10:15:38 pm »
Ще следя темата с интерес!

Интересно би било, ако някой може да рисува конкретни персонажи.

Неактивен le60head

  • Нов потребител
  • Публикации: 8
Re: Custom minifigs
« Отговор #11 -: 20, Март, 2013, 11:14:57 pm »
@DeMonica

Давал съм поръчка за PVC стикери в Bulget. Нито са единствената печатница, която върши такава услуга, нито са най-евтината.

@Taskbg

За прозрачни лепенки технологията на печата вероятно е по-различна. Не съм наясно къде може да се изпълни такава поръчка.

Същественото при разпечатването на стикери в моя случай беше изрязването на отделните лепенки на щанца. Представете си нещо като нож за курабийки.
Всичко, от което печатницата се нуждаеше за да направи това беше векторен контур, по който да бъдат изрязани лепенките от листа.

За самото изображение нямаше ограничения. Повечето печатници приемат .pdf с достатъчна резолюция.

По спомен ценообразуването на поръчката е изработката на щанцата + цена на разпечатан лист.




Неактивен vvass

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 406
  • Пол: Мъж
    • Васко Василев
    • Ice Bricks
  • Набор: 1968
Re: Custom minifigs
« Отговор #12 -: 21, Март, 2013, 07:01:08 am »
Bulged е печатницата която ще Ви свърши работа. ;)
Забравете за щангата като вариант.
Варианта е рязане по контур на плотер. Bulged имат и плотер.
Стикерите трябва задължително да са на прозрачно фолио.
На Bulget машината печата и бяло.
Ако сте наясно с програмите за дизайн и предпечат, бялото за машината на Bulged се отбелязва с с с цифра 5.
Имайте предвид, че няма да е много евтино.
Това е накратко...
На някой, ако му трябва повече инфо да ми даде телефон на лични ще му звънна да му обясня ако иска по подробно...
Желая Ви успех със задачата. ;)
"Always two there are, no more, no less. A master and an apprentice" Yoda about the Sith.

https://store.bricklink.com/vaskatavass#/terms
https://brickset.com/sets/ownedby-vaskatavass

Неактивен vvass

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 406
  • Пол: Мъж
    • Васко Василев
    • Ice Bricks
  • Набор: 1968
Re: Custom minifigs
« Отговор #13 -: 21, Март, 2013, 07:03:18 am »
Извинявайте шанца, а не щанга. :)
"Always two there are, no more, no less. A master and an apprentice" Yoda about the Sith.

https://store.bricklink.com/vaskatavass#/terms
https://brickset.com/sets/ownedby-vaskatavass

Неактивен Craigy

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 187
  • Пол: Мъж
    • Стоян Витеков
  • Набор: 1979
Re: Custom minifigs
« Отговор #14 -: 21, Март, 2013, 12:00:28 pm »
Днес питах един познат, който и прави гаранционни стикери на PVC фолио за цената.
Взимат му 30 лв. за лист метър на метър с изрязването, като той си подготвя файла за принт
на КорълДроу. При мащаба на лего торсовете, доста бройки ще излязат.

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: Custom minifigs
« Отговор #14 -: 21, Март, 2013, 12:00:28 pm »