Автор Тема: Общи поръчки от бриклинка  (Прочетена 8317 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен JoaoNY

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 448
  • Пол: Мъж
    • Георги Борисов
  • Набор: 78
Общи поръчки от бриклинка
« -: 06, Февруари, 2017, 12:56:18 pm »
Здравейте, мисля да започна да правя общи поръчки от бриклинка, като обаче искам да помоля някой да обясни каква формула точно използва за разпределението на доставката между участващите в дадената поръчка. Просто ми трябва пример и разяснение, за да мога да ползвам готово решение, вместо тепърва да откривам топлата вода!

П.п: Даже вече съм набелязал няколко магазина от Германия и от Англия, в които има доста интересни неща!

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Общи поръчки от бриклинка
« Отговор #1 -: 06, Февруари, 2017, 01:06:05 pm »
Свали таблицата на твоя адаш Жоро. Неговата е най-добра. Има я във всики общи поръчки последно време.

Неактивен JoaoNY

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 448
  • Пол: Мъж
    • Георги Борисов
  • Набор: 78
Re: Общи поръчки от бриклинка
« Отговор #2 -: 06, Февруари, 2017, 01:17:25 pm »
Свали таблицата на твоя адаш Жоро. Неговата е най-добра. Има я във всики общи поръчки последно време.

Да, аз се сетих да погледна във файловете на Гогата, ама ми трябва и малко разяснение. Сигурно ще му се обадя да го разпитам. Благодаря ти Владо!

Неактивен mamun

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 963
  • Пол: Мъж
    • Васил Шулев
  • Набор: 1976
Re: Общи поръчки от бриклинка
« Отговор #3 -: 06, Февруари, 2017, 01:18:11 pm »
Здравейте, мисля да започна да правя общи поръчки от бриклинка, като обаче искам да помоля някой да обясни каква формула точно използва за разпределението на доставката между участващите в дадената поръчка. Просто ми трябва пример и разяснение, за да мога да ползвам готово решение, вместо тепърва да откривам топлата вода!

П.п: Даже вече съм набелязал няколко магазина от Германия и от Англия, в които има доста интересни неща!

В повечето случаи транспорта е процент от теглото, а допълнителни пейпал такси са процент от сумата.
Иначе поздравления че искаш да се захванеш с това. Пробвай и програмата на Стефан за автоматизацията - сперед мен върши доста добра работа. Има къде още да се пипне, но ако почне да се ползва, ще се изчисти с течение на времето.

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Общи поръчки от бриклинка
« Отговор #4 -: 06, Февруари, 2017, 01:22:41 pm »
Да, аз се сетих да погледна във файловете на Гогата, ама ми трябва и малко разяснение. Сигурно ще му се обадя да го разпитам. Благодаря ти Владо!

Ето, само попълваш, формулите са написани.  ;)

Неактивен JoaoNY

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 448
  • Пол: Мъж
    • Георги Борисов
  • Набор: 78
Re: Общи поръчки от бриклинка
« Отговор #5 -: 06, Февруари, 2017, 01:24:19 pm »
Ето, само попълваш, формулите са написани.  ;)

Благодаря на Васил и на Владо за съдействието, днес ще прегледам и в близките дни ще действам.

Неактивен JoaoNY

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 448
  • Пол: Мъж
    • Георги Борисов
  • Набор: 78
Re: Общи поръчки от бриклинка
« Отговор #6 -: 09, Февруари, 2017, 03:40:14 pm »
Благодаря на Васил и на Владо за съдействието, днес ще прегледам и в близките дни ще действам.

Гледах, умувах и пак не ми е много ясно как се смята точно доставката. Не ми става ясно как се разпределя тя! Ударете едно рамо! 

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Общи поръчки от бриклинка
« Отговор #7 -: 09, Февруари, 2017, 04:04:02 pm »
Гледах, умувах и пак не ми е много ясно как се смята точно доставката. Не ми става ясно как се разпределя тя! Ударете едно рамо!

Аз смятам каква част от цялата маса е всеки отделен лот (сборът от масата на лотовете на дадения поръчващ) в проценти (%). След което умножавам целия транспорт по процента на неговия дял, произведението го добавям към стойността на лот/лотовете на дадения потребител и така получавам цената на частите + доставката.

Масата на съответния лот ДЕЛЕНО на масата на цялата поръчка УМНОЖЕНО по 100 = Дялът на съответния потребител в %

Стойността на доставката УМНОЖЕНО по Дял на съответния потребител в % РАЗДЕЛЕНО на 100 = Стойността, която дължи за доставка

Стойността, която дължи за доставката ПЛЮС Стойността на частите = стойността, която дължи, заедно с доставката.

Неактивен JoaoNY

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 448
  • Пол: Мъж
    • Георги Борисов
  • Набор: 78
Re: Общи поръчки от бриклинка
« Отговор #8 -: 09, Февруари, 2017, 08:47:26 pm »
Аз смятам каква част от цялата маса е всеки отделен лот (сборът от масата на лотовете на дадения поръчващ) в проценти (%). След което умножавам целия транспорт по процента на неговия дял, произведението го добавям към стойността на лот/лотовете на дадения потребител и така получавам цената на частите + доставката.

Масата на съответния лот ДЕЛЕНО на масата на цялата поръчка УМНОЖЕНО по 100 = Дялът на съответния потребител в %

Стойността на доставката УМНОЖЕНО по Дял на съответния потребител в % РАЗДЕЛЕНО на 100 = Стойността, която дължи за доставка

Стойността, която дължи за доставката ПЛЮС Стойността на частите = стойността, която дължи, заедно с доставката.


Благодаря Владо, сега вече ми стана ясно!!!!

Неактивен 6tukara

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 99
  • Пол: Мъж
    • Валентин Стефанов
  • Набор: 1976
Re: Общи поръчки от бриклинка
« Отговор #9 -: 12, Февруари, 2017, 11:57:13 am »
Здравейте, имам едно предложение да ми кажете дали е изпълнимо. Възможно ли е след като ГК избере магазин и го информира, че ще се добавят няколко бача нашите на купувачите, ние да си пращаме поръчките направо на магазина. Както правихме при Владимир Йосифов “Темата за безпратната доставка“. На ГК ще пращаме поръчката в старият формат да види теглото и парите. Накрая магазина праща на ГК фактурата с пари и доставка и бачовете и нещата от тук нататък са по старата схема. Като за улеснение магазина се обявява, изчакват се примерно 3-5 дни и се определят 1-2 дни за пазаруване ограничава се до 1 бач на човек за да няма объркване. Това ми е идеята може ли да стане

Неактивен mamun

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 963
  • Пол: Мъж
    • Васил Шулев
  • Набор: 1976
Re: Общи поръчки от бриклинка
« Отговор #10 -: 12, Февруари, 2017, 12:31:58 pm »
Аз пък не мога да разбера защо търсим поредни трудни начини, след като вече има направен апарат за лесно правене на общи поръчки.
Мисля че има тук таме неща, които могат да се подобрят, но това не пречи да се ползват  :-\

Неактивен 6tukara

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 99
  • Пол: Мъж
    • Валентин Стефанов
  • Набор: 1976
Re: Общи поръчки от бриклинка
« Отговор #11 -: 12, Февруари, 2017, 06:03:21 pm »
Надявам се да не съм пропуснал нещо, но нали вече лесното добавяне на части в общите поръчки при новият фейс на бриклинка не работи. И се налагаше ГК да ги въвежда на ръка за всеки бач. което правеше поръчката много времеемка.

Неактивен mamun

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 963
  • Пол: Мъж
    • Васил Шулев
  • Набор: 1976
Re: Общи поръчки от бриклинка
« Отговор #12 -: 12, Февруари, 2017, 06:15:31 pm »
Надявам се да не съм пропуснал нещо, но нали вече лесното добавяне на части в общите поръчки при новият фейс на бриклинка не работи. И се налагаше ГК да ги въвежда на ръка за всеки бач. което правеше поръчката много времеемка.

Пропуснал си
http://www.brickmania-bg.com/index.php?topic=3374.30

Неактивен DeMonica

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 593
  • Пол: Мъж
  • Набор: 1982
Re: Общи поръчки от бриклинка
« Отговор #13 -: 12, Февруари, 2017, 09:33:39 pm »
Аз пък не мога да разбера защо търсим поредни трудни начини, след като вече има направен апарат за лесно правене на общи поръчки.
Мисля че има тук таме неща, които могат да се подобрят, но това не пречи да се ползват  :-\

Желание няма, това е...
Атанас Каприев, гр. София

http://brickset.com/sets/ownedby-DeMonica

Неактивен ender

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 338
  • Пол: Мъж
    • Владимир Йосифов
    • brickset
  • Набор: 86
Re: Общи поръчки от бриклинка
« Отговор #14 -: 12, Февруари, 2017, 11:45:47 pm »
Веднага отговарям като замесен - надали бих пуснал подобна "оферта" за някой непознат клуб - просто тук има хора, с които сме контактували лично, знаем си един на друг адресите и телефоните, и в общи линии сме приятели. Това води до мойта (и ваша) относителна сигурност, че като поръчате нещо, то ще стигне до вас - нито вие сте си дали парите на вятъра, нито на мен ще ми се появи някой, който да каже "не получих" - иди доказвай кой, кога и как...
Може би, ако я нямаше новата система със скриптовете на колегите, щеше да е добре да се говори с някой от редовните магазини, които се предполага, че ни знаят, и че ние ги знаем тях. Обаче сега вече няма смисъл. А мойта оферта цели просто да спести малкото нерви на ГК, да запознае повече хора с бриклинк (основно колеги, които не се престрашават да поръчат за пръв път), и да трупам(е) повече feedback. Това е :)

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: Общи поръчки от бриклинка
« Отговор #14 -: 12, Февруари, 2017, 11:45:47 pm »