Автор Тема: MOD: Lord of the rings - Helm's deep  (Прочетена 19059 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен cyclop

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 141
  • Пол: Мъж
    • Петър Ненов
  • Набор: 1976
MOD: Lord of the rings - Helm's deep
« -: 13, Декември, 2012, 02:49:54 pm »
След като сглобих 9474, колкото и да ми хареса този страхотен сет и чудесните идеи на дизайнерите, имах доста критики по отношение на пропорциите и размера- кулата е твърде ниска, а стената е направо несериозна. Накрая се хванах на ЛДД и не след дълго купих втори комплект от сета. Резултата е един обстоен мод, използващ концепцията за дизайна, но общо взето, удвояващ размера на повечето сгради. Засега всичко е на проект, но скоро мисля да го сглобя- мисля, че се получи доста добре. ще се радвам на критики и идеи.
пп червените елементи не са финални, служат само за база.
« Последна редакция: 15, Септември, 2013, 08:12:46 pm от vladoniki »

Неактивен gogo29

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 813
  • Пол: Мъж
    • Георги Георгиев
Re: MOD Lord of the rings - Helm's deep
« Отговор #1 -: 13, Декември, 2012, 03:22:38 pm »
До колкото разбирам ти се опитваш да подобриш сегашният сет и се получава много добре - просто няма какво да добавя  :) . А защо не опиташ да направиш МОС , като използваш идеи от самият филм, там мащабите са съвсем други! С LDD може да направиш каквото ти хрумне и в какъвто  размер пожелаеш. Определено от показаното тук може да го направиш без проблем  ;)

Неактивен Flankerivo

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 40
  • Пол: Мъж
    • Иво Банчев
  • Набор: 1981
Re: MOD Lord of the rings - Helm's deep
« Отговор #2 -: 13, Декември, 2012, 03:48:06 pm »
Между другото няма заводски сет на Лего с нормални пропорции и няма как като датчаните се скъпят на части. Винаги остава впечатлението, че размерът на човечетата е доста голям за мащаба на крепостта, стената, форта, кулата, сградата и прочие. Но нормално - все пак е просто играчка за деца. Истината се крие в моковете и selfmade изделията. Така че не търси реализъм! Никога не е имало и май няма да има. И това винаги оставя горчив привкус, когато се занимаваме с нашето хоби.

Неактивен l-donovan

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 237
  • Пол: Мъж
  • Набор: 85'
Re: MOD Lord of the rings - Helm's deep
« Отговор #3 -: 13, Декември, 2012, 07:36:20 pm »
Браво!Изключително-само това мога да кажа за големият творчески труд ,който си вложил!ЛДД-то е много детайлно и много добре пресъздадено!!!Продължавай така и за напред!
Иван Веселинов Христов
http://brickset.com/search/?OwnedBy=l-donovan

Неактивен IRadev

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 912
  • Пол: Мъж
    • Ивайло Радев
  • Набор: 86
Re: MOD Lord of the rings - Helm's deep
« Отговор #4 -: 13, Декември, 2012, 07:48:32 pm »
Супер направено. Много ме радват скалите под стената. Можеш да добавиш и няколко сета Урук-хай армия. Само рампата към портата може да я подобриш.
Фен на всякакви Lego замъци и Star Wars Clone Wars
Колекция - Brickset
Снимки Flickr
SPACESHIP!!!

Неактивен cyclop

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 141
  • Пол: Мъж
    • Петър Ненов
  • Набор: 1976
Re: MOD Lord of the rings - Helm's deep
« Отговор #5 -: 14, Декември, 2012, 12:01:19 am »
Като се замисля, не търся непременно пълен реализъм в мащабите и пропорциите - дори само заради факта, че не мога да си го позволя финансово като количество части. Освен това дори оригиналния минималистичен сет ме радва и го оценявам, но мисля, че може много да спечели от малко по-детайлна разработка.

Смятам да направя равносметка на частите, които ще ми останат и които имам от други сетове, и да добавя: на първо място малък, изцяло скален модул отляво на стената - като завършек, и ако имам части, да преустроя изцяло вътрешната стена. После вероятно ще го сглобя  ;D Дайте идеи как да направя входната рампа, още не съм я сложил в дизайна, понеже оригиналната не ми харесва напълно, а не мога да измисля по-добър вариант за такава дъга

Неактивен alex

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 301
  • Пол: Мъж
    • Александър
  • Набор: 1989
Re: MOD Lord of the rings - Helm's deep
« Отговор #6 -: 14, Декември, 2012, 12:58:34 am »
Честно казано за сега дизайна е изключително добър .... за входната рампа утре мога да я разгледам в оригинал от филма и ако намеря начин да ти я покажа, но иначе е мн добре направено ;)
Освидетелстван Lego маниак - http://www.brickset.com/search/?ownedBy=alezzi1

Неактивен cyclop

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 141
  • Пол: Мъж
    • Петър Ненов
  • Набор: 1976
Re: MOD Lord of the rings - Helm's deep
« Отговор #7 -: 15, Декември, 2012, 01:19:53 pm »
Малка добавка - сложих скалите отляво на стената, мисля, че дават добър завършек. Сложих и оригиналната за сета входна рампа, ако измисля как, ще я подобря по-късно.

Неактивен cyclop

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 141
  • Пол: Мъж
    • Петър Ненов
  • Набор: 1976
Re: MOD Lord of the rings - Helm's deep
« Отговор #8 -: 21, Декември, 2012, 10:28:13 am »
Първите два модула са готови  :D Кулата стана дори по-добре, отколкото очаквах, и размерите са направо внушителни.

Неактивен IRadev

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 912
  • Пол: Мъж
    • Ивайло Радев
  • Набор: 86
Re: MOD Lord of the rings - Helm's deep
« Отговор #9 -: 22, Декември, 2012, 11:20:14 pm »
Здравей, днес седнах да гледам Двете кули и ми светна, какво не е наред с модела на Лего и защо се получава разминаване.
Както се вижда на картинката, стената е денивелирана спрямо крепостта, а самата крипост е изградена върху скалата, така че може да помислиш в тази насока и в последствие да прибавиш тези подробности, така ще можеш и да ползваш рампата от самия сет, но вдигната с няколко арки.
« Последна редакция: 22, Декември, 2012, 11:24:28 pm от IRadev »
Фен на всякакви Lego замъци и Star Wars Clone Wars
Колекция - Brickset
Снимки Flickr
SPACESHIP!!!

Неактивен cyclop

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 141
  • Пол: Мъж
    • Петър Ненов
  • Набор: 1976
Re: MOD Lord of the rings - Helm's deep
« Отговор #10 -: 23, Декември, 2012, 05:30:16 pm »
...

Колкото повече го гледам, толкова повече се убеждавам, че си прав. ако увелича диагонално издигащата се стена поне двойно, и повдигна цялата крепост и кулата с пет-шаст реда нагоре, ще стане супер... Ако само имах една кофа сиви и тъмносиви покривни тухли  :) Обаче като махна от всички задни позиции скалите, може би ще успея да сглобя някаква приемлива голяма скална основа отпред. Ще си досглобя сегашния модел, поне да му се радвам, а на лдд започнах вече да правя алтернативния вариант  :)

Неактивен cyclop

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 141
  • Пол: Мъж
    • Петър Ненов
  • Набор: 1976
Re: MOD Lord of the rings - Helm's deep
« Отговор #11 -: 29, Декември, 2012, 04:54:54 pm »
Ето го сглобения вариант, ако е интересно на някого... Снимките не са хубави, но нямам много време, а цялото чудо е сигурно 1 метър дълго и не се мести лесно.
 :)
Започнах вариант с по-реалистична спряма филмовия дизайн крепост, с издигната на висока скална основа порта, и ще добавя целия вход с арките и стълбите към планината. Когато добие някакъв вид, ще пусна картинки. Получи ми се доста добре издигнатия под вътре във вътрешната кръгла стена, както и рампата от нея към стената над портата.

Неактивен cachist

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 112
  • Пол: Мъж
    • Цачо Цачев
  • Набор: 1989
Re: MOD Lord of the rings - Helm's deep
« Отговор #12 -: 29, Декември, 2012, 06:05:41 pm »
Много е добро !!!

Продължавай да си набавяш части и да го уголемяваш... става все по-интересно !

Весело посрещане на Новата Година!

Поздрави,
Цачо
'93 Lego

Неактивен javor

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 153
  • Пол: Мъж
    • Явор Шиков
  • Набор: 1982
Re: MOD Lord of the rings - Helm's deep
« Отговор #13 -: 29, Декември, 2012, 10:20:52 pm »
Би ли споделил файла от LDD за това което си направил - интересува ме най-вече как си повдигнал вътрешната стена и дали си направил някаква вита пътека за изкачване нагоре от портата.

Иначе моя идеал за MOD на този сет е от тази тема:
http://www.eurobricks.com/forum/index.php?showtopic=74926

Страхотно се е получило, без да се променя коренно стандартния сет, но с много добри добавки.
Явор Шиков, гр. Ямбол
http://brickset.com/search/?OwnedBy=jshikov

Неактивен IRadev

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 912
  • Пол: Мъж
    • Ивайло Радев
  • Набор: 86
Re: MOD Lord of the rings - Helm's deep
« Отговор #14 -: 29, Декември, 2012, 11:04:12 pm »
Много е добро !!!

Продължавай да си набавяш части и да го уголемяваш... става все по-интересно !

Снимките ме зарадваха много. Вече искам и аз да си имам Шлемово усое.
Иначе моя идеал за MOD на този сет е от тази тема:
http://www.eurobricks.com/forum/index.php?showtopic=74926
Снимките от линка са 99% като кадрите във филма. Има я и пътеката, която води от празното пространство зад стената към крепостта. И входа към пещерите е станал добре. cyclop взимаи идеи.
« Последна редакция: 29, Декември, 2012, 11:06:05 pm от IRadev »
Фен на всякакви Lego замъци и Star Wars Clone Wars
Колекция - Brickset
Снимки Flickr
SPACESHIP!!!

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: MOD Lord of the rings - Helm's deep
« Отговор #14 -: 29, Декември, 2012, 11:04:12 pm »