Автор Тема: Може ли да се замени...?  (Прочетена 2614 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lamqtacufi

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 137
  • Пол: Жена
    • Цветелина Щадлер
Може ли да се замени...?
« -: 07, Октомври, 2014, 10:12:51 pm »
Попаднах на една обява в която се продава Lego Racers Red Beast RC (8378)  , но...без дистанционното... :(

Може ли някой да ми каже дали е възможно да се замести оригиналното от сета (понеже е рядко срещано и в briklink) с някакво друго, с което да се сдобия по-лесно...другият вариант е накой да изрови от шкафа такова като от сета и да ми го продаде  :)

Благодаря ви, момчета предварително!


Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Може ли да се замени...?
« Отговор #1 -: 09, Октомври, 2014, 06:44:26 pm »
Дистанционното при 8378 е с радио вълни, за разлика от останалите дистанционни на Лего, които са с инфра-червени лъчи. Което ще рече, че принципът им на действие е коренно различен и няма как да замениш дистанционното.

Но недей да се ядосваш - базата на 8378 работи доста зле. Преди време имах такава база, отиде при Иво. Виж, сигурен съм, че ще се навие да ти я демонстрира, за да прецениш сама, стига базата да е още при него де. ;)

Неактивен iorun

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 521
  • Пол: Мъж
    • Ивайло Дамянов
Re: Може ли да се замени...?
« Отговор #2 -: 10, Октомври, 2014, 06:30:10 pm »
Сетът е като за парка - по алеята.Неравности, джапане през треволяк и други нестава.
Базата е доста тежка - вътре са 8батерии и три двигателя + тежки гуми.
Аз съм пeрко и си харесвам сета, но хлапетата няма да се зарадват.
Ако си купила такова, огледай се в къщи за китайска кола с дистанс - може и да съвпаднат честотите.
Аз имам едно китайско което му въздейства, но бутоните не отговарят на функциите.

Неактивен lamqtacufi

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 137
  • Пол: Жена
    • Цветелина Щадлер
Re: Може ли да се замени...?
« Отговор #3 -: 11, Октомври, 2014, 09:09:09 pm »
Иво, благодаря ти за съвета...и аз мисля, че децата няма да харесат ограниченията...още повече, че вече сме поръчали на  Дядо Коледа 9398  :D а имат и 8070... ;) ...ще се въдържа от покупката на този сет...

Владо, наистина е тежка колата...това съвсем ме разубеди...ние имаме 8186 и тяхните впечатления са други от подобен тип коли...

Момчета, вярно е, че колата тръгва с всякакво китайско дистанционно...но аз вече се отказах да я купувам...

Благодаря ви, че за пореден път ми дадохте едно рамо...не...бяха две рамена... :P Мноооого благодаря!  :)


БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: Може ли да се замени...?
« Отговор #3 -: 11, Октомври, 2014, 09:09:09 pm »