Автор Тема: ТЪРГ: 8831-3: Bunny Suit Guy - ПРИКЛЮЧИЛ!  (Прочетена 4035 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Активен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
ТЪРГ: 8831-3: Bunny Suit Guy - ПРИКЛЮЧИЛ!
« -: 08, Март, 2015, 03:39:15 pm »
Продавам на търг:
Lego Collectable Minifigures 8831-3 Bunny Suit Guy
Фигурката е в отлично състояние!

Правила на търга:
1. Начална цена: 5 лв.
2. ВНИМАНИЕ! Търгът има резервирана цена! Ако резервираната цена не бъде достигната преди края на търга, то търгът се счита за неуспешен.
За да избегна евентуални съмнения дали първоначално заложената резервирана цена ще бъде коректно показана, съм измислил следния механизъм: Направил съм снимка на фигурката, заедно с листче с написана цена (резервираната цена). Снимката е направена на 08.03.2015г. в 15:16 ч. (преди откриване на търга) и това може да бъде визуализирано в Галерията - вдясно, до всяка една снимка в Галерията, се вижда кога е направена снимката ("About this photo" полето). Когато текущата цена достигне резервираната цена, ще публикувам линк към снимката. В случай, че резервираната цена не бъде достигната до края на търга, отново ще публикувам снимката.
Знам, че повечето потребители имат доверие в мен, но искам да докажа, че всичко е честно!
3. Наддаването е явно, единствено тук в темата.
4. Стъпката, с която наддавате трябва да е кратна на 2 лв. над последното най-високо предложение (7 лв., 9 лв., 13 лв...).
5. Търгът ще е отворен за наддаване в продължение на 10 календарни дни (240 астрономически часа). За ориентир на изминалото време ще използвам датата и часът, които се виждат на мненията във форума (часовника на сървъра).
6. Краят на търга е на 18.03.2015г. в 15:40 ч.
7. Фигурката се намира в София.
8. Снимки:







ПРИКЛЮЧИЛ! Резервираната цена не беше достигната - връзка.
« Последна редакция: 18, Март, 2015, 04:54:29 pm от vladoniki »

Неактивен vvass

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 406
  • Пол: Мъж
    • Васко Василев
    • Ice Bricks
  • Набор: 1968
Re: ТЪРГ: 8831-3: Bunny Suit Guy - ОТВОРЕН до 18.03.2015г.!
« Отговор #1 -: 08, Март, 2015, 04:37:12 pm »
5 лв.
"Always two there are, no more, no less. A master and an apprentice" Yoda about the Sith.

https://store.bricklink.com/vaskatavass#/terms
https://brickset.com/sets/ownedby-vaskatavass

Активен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: ТЪРГ: 8831-3: Bunny Suit Guy - ОТВОРЕН до 18.03.2015г.!
« Отговор #2 -: 08, Март, 2015, 04:40:43 pm »
5 лв.

Васе, това е началната цена. :)

Неактивен vvass

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 406
  • Пол: Мъж
    • Васко Василев
    • Ice Bricks
  • Набор: 1968
Re: ТЪРГ: 8831-3: Bunny Suit Guy - ОТВОРЕН до 18.03.2015г.!
« Отговор #3 -: 08, Март, 2015, 05:22:49 pm »
ОК, Владе...

6 лв. :)
"Always two there are, no more, no less. A master and an apprentice" Yoda about the Sith.

https://store.bricklink.com/vaskatavass#/terms
https://brickset.com/sets/ownedby-vaskatavass

Неактивен Боби

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 653
  • Пол: Мъж
    • Борислав Николов
  • Набор: 1975
Re: ТЪРГ: 8831-3: Bunny Suit Guy - ОТВОРЕН до 18.03.2015г.!
« Отговор #4 -: 08, Март, 2015, 05:59:59 pm »
/off

Всъщност първоначалната цена пак трябва да бъде дадена от желаещия и е логично да е така. По другите търгове е така  ;)

Активен mamun

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 963
  • Пол: Мъж
    • Васил Шулев
  • Набор: 1976
Re: ТЪРГ: 8831-3: Bunny Suit Guy - ОТВОРЕН до 18.03.2015г.!
« Отговор #5 -: 08, Март, 2015, 06:52:56 pm »
/off

Всъщност първоначалната цена пак трябва да бъде дадена от желаещия и е логично да е така. По другите търгове е така  ;)

Подкрепям. Все пак ти искаш някаква начална цена, и Васко ти я дава !

Активен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: ТЪРГ: 8831-3: Bunny Suit Guy - ОТВОРЕН до 18.03.2015г.!
« Отговор #6 -: 08, Март, 2015, 06:53:57 pm »
Прави сте!  :)

Неактивен Akeyzerr

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 163
  • Пол: Мъж
    • Ангел Топорчев
Re: ТЪРГ: 8831-3: Bunny Suit Guy - ОТВОРЕН до 18.03.2015г.!
« Отговор #7 -: 09, Март, 2015, 05:00:39 am »
//offtopic
//1.А защо не архивираш с парола снимка с праговата цена и да я прикачиш към първия коментар?
//2.Защо въпросната цена не е публична и ясно да се напише, че не е Buy It Now цена? - не се заяждам, тая работа с търговете ми е леко непонятна и сигурно си има причина да е тайна (:
//3. В правилата не видях(вярно прочетох ги през ред) да има ясно написано, че участие с цена в тема аукцион, спечелилия се ангажира да заплати обявената от него спечелила цена(може и в някакъв срок) и примерно след две неплащания да губи правото да участва в аукциони повече. Пример: пускам рядък сет и един започва да наддава, само и само да спечели(на "всяка цена") и да не плати, за да има нов аукцион с по-ниска цена/по-малко участници/по-малко време и т.н. Отчитам факта, че лего феновете в малка Българийка почти се знаем по малко име(покрай общите поръчки дори) и крайно байганьовски изтъпления биха били изключение, но силно вярвам, че подобни "сурови/крайни" правила по-скоро ще послужат да защитават лоялните любители на хобито ни.


//силно offtopic: няма ли програма, дето да блокира мишката и клавиатурата в определен интервал от деня, че да не пиша километрични глупости по никое време? :D Благодаря за вниманието

Активен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: ТЪРГ: 8831-3: Bunny Suit Guy - ОТВОРЕН до 18.03.2015г.!
« Отговор #8 -: 09, Март, 2015, 08:57:04 am »
//offtopic
//1.А защо не архивираш с парола снимка с праговата цена и да я прикачиш към първия коментар?
//2.Защо въпросната цена не е публична и ясно да се напише, че не е Buy It Now цена? - не се заяждам, тая работа с търговете ми е леко непонятна и сигурно си има причина да е тайна (:
//3. В правилата не видях(вярно прочетох ги през ред) да има ясно написано, че участие с цена в тема аукцион, спечелилия се ангажира да заплати обявената от него спечелила цена(може и в някакъв срок) и примерно след две неплащания да губи правото да участва в аукциони повече. Пример: пускам рядък сет и един започва да наддава, само и само да спечели(на "всяка цена") и да не плати, за да има нов аукцион с по-ниска цена/по-малко участници/по-малко време и т.н. Отчитам факта, че лего феновете в малка Българийка почти се знаем по малко име(покрай общите поръчки дори) и крайно байганьовски изтъпления биха били изключение, но силно вярвам, че подобни "сурови/крайни" правила по-скоро ще послужат да защитават лоялните любители на хобито ни.


//силно offtopic: няма ли програма, дето да блокира мишката и клавиатурата в определен интервал от деня, че да не пиша километрични глупости по никое време? :D Благодаря за вниманието

Ангел, съгласен съм на 100% с всичко, което казваш! :)

Точно архив с парола беше 1-вата ми идея. Но тъй като всеки потребител има право да променя (редактира) мнението си във всеки 1 момент, то може да се появи съмнение, че съм направил някоя "шашма". Затова потърсих друг вариант.
Идеята с резервирана цена съм я взаимствал от Ebay - там резервираната цена е скрита до момента, в който не бъде достигната. Тогава в отделно поле пише, че резервираната цена е достигната и търгът продължава. По други онлайн търгове, като аукцион.бг, нещата по са същия начин. Buy It Now пък е една доста по-висока цена, която е видна и всеки може да види. Но винаги това са само опции, които можеш да избереш, можеш и да пропуснеш (така е в Ebay). По горе-долу сходен начин се опитвам да приложа опита на Ebay тук, макар, че системата е форумна и всичко става с думи - описание на търга.
Както сам казваш - "почти се знаем по малко име", затова и не съм въвел някакви строги правила. С цел да се улесним. Иначе съм съгласен на 100% с това, което пишеш. Времето ще покаже дали ще се наложи да измислим и нещо по-строго. :)

Активен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: ТЪРГ: 8831-3: Bunny Suit Guy - ОТВОРЕН до 18.03.2015г.!
« Отговор #9 -: 09, Март, 2015, 10:41:01 am »
П.П.

Пропуснах да напиша, че явно хората, които четат въобще написаното са малко. Какво остава, ако има някакви "по-строги" правила - ще останат непрочетени. Вчера, малко след пускането на търговете, получих обаждания. Въпреки, че смятам, че общо взето съм го написал ясно: - Наддаването тайно ли е? Дай да я купя, кажи цена..., - Ама това не е честно, аз искам да я купя...

П.П. 2 Това е от моментите, дето се чудя - За какво въобще правя това, защо се занимавам... както и да е...

 :)

Неактивен Alchobashko

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 29
  • Пол: Мъж
    • Калоян Кирчев
  • Набор: '86
Re: ТЪРГ: 8831-3: Bunny Suit Guy - ОТВОРЕН до 18.03.2015г.!
« Отговор #10 -: 09, Март, 2015, 02:02:42 pm »
//offtopic
 Владо, както винаги си коректен на 100%, но при казване на цена от някой в досегашните търгове има едно "нагоре" което го няма в ebay. Просто разни хора се "надлъгват за по-високата най-ниска цена" а продавача само гледа и изчаква края на търга. И да има покупки на почти същата начална цена -пр. цена 5$, купил за $5.10(естествено се определя и стъпка не знам дали е от продавача или ebay)
Калоян Хр. Кирчев ;)
Skype : alchobashko
http://brickset.com/search/?OwnedBy=Alchobashko

Неактивен skapula

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 146
  • Пол: Мъж
    • Еди Мензилджиян
  • Набор: 74
Re: ТЪРГ: 8831-3: Bunny Suit Guy - ОТВОРЕН до 18.03.2015г.!
« Отговор #11 -: 09, Март, 2015, 02:47:39 pm »
Няма как да е на 100% както в Ибей. Отговарям на един от въпросите: Продавача избира стъпката!
Напълно е правилна стратегията на Владо за "резерв" при пускане на аукциона, защото са малко желаещите да наддават и се знае колко да му се търси.
В този си вид, търговете не може да са по-добри.
Наистина е трудно да наддаваш последната минута, както е в ибей- но и там в последните 30 секунди  са на сляпо, заради латенцията.
Ако искате да се надявате да спечелите търга- затваряте си очите и в последната минута давате последна оферта. Който е наддал, най-много -печели.


Неактивен Akeyzerr

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 163
  • Пол: Мъж
    • Ангел Топорчев
Re: ТЪРГ: 8831-3: Bunny Suit Guy - ОТВОРЕН до 18.03.2015г.!
« Отговор #12 -: 09, Март, 2015, 06:42:34 pm »
Както писах - НЕ знам нищо за търговете и се възползвам от момента да се образовам. Знам се какъв съм "комарджия" и затова и eБaй избягвам стриктно от години.
Сетих се, че може да си променяш постовете, но просто най-първия, където би бил зипа с паролата, няма да се променя. Ясно ми е, че ако някой тръгне да се заяжда, винаги ще намери дори най-неописуемо изсмукано от пръстите поводче, за да се заяде. Това си е до природа и култура(която до момента не съм усетил да липсва в лего-хобистките кръгове).
Пиша последно тук, за да не се разводнява темата. Благодаря за отговорите :)

P.S. - Абе, тая минифигурка що е толкова скъпа?????? Цените у Бриклинко пак ме фърли'а в размисъл за нещата от живота.

Неактивен vvass

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 406
  • Пол: Мъж
    • Васко Василев
    • Ice Bricks
  • Набор: 1968
Re: ТЪРГ: 8831-3: Bunny Suit Guy - ОТВОРЕН до 18.03.2015г.!
« Отговор #13 -: 09, Март, 2015, 08:35:25 pm »
Пичове,

Поста на Боби беше достатъчен... ;)
Всичко друго е размисли и страсти и не е за тая тема.... :)
"Always two there are, no more, no less. A master and an apprentice" Yoda about the Sith.

https://store.bricklink.com/vaskatavass#/terms
https://brickset.com/sets/ownedby-vaskatavass

Активен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: ТЪРГ: 8831-3: Bunny Suit Guy - ОТВОРЕН до 18.03.2015г.!
« Отговор #14 -: 09, Март, 2015, 08:56:25 pm »
Пичове,

Поста на Боби беше достатъчен... ;)
Всичко друго е размисли и страсти и не е за тая тема.... :)

Ще бре, настана дискусия, такава каквато не сме виждали отдавна във форума. Имам предвид извън общите поръчки. Мисля, че във всеки от постовете тук има много полезни размисли.

Виж примерно сега - 5 лв. е първото ти предложение, аз него зачитам, тъй като последващо няма. Другото не е правилно да бъде зачетено.

Взимам си бележка...  ;)

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: ТЪРГ: 8831-3: Bunny Suit Guy - ОТВОРЕН до 18.03.2015г.!
« Отговор #14 -: 09, Март, 2015, 08:56:25 pm »