Автор Тема: REVIEW: The Tower of Orthanc™ 10237  (Прочетена 4833 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Vasi

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 153
  • Пол: Мъж
    • Васил Пейчев
  • Набор: 1991
REVIEW: The Tower of Orthanc™ 10237
« -: 26, Януари, 2014, 03:11:51 pm »
The Tower of Orthanc™
Цена: 399,92лв
Части: 2359

**********************

Фигурки - 5:

Гандалф (Сивия)
Саруман
Грима
Урук-Хай
Орк

Уникалната фигурка от сета е: Грима поради простата причина, че я няма никъде другаде в сетовете на LOTR.
Останалото не е нещо, което да не сме виждали в другите сетове от вълната на LOTR.

Ент-ът

Единствения за сега в сетовете е именно тук.
Аз лично съм впечатлен от него и оценката ми е висока за него... Единственото, което не ми допада особено е, механизма на дясната ръка, но не е нещо фрапиращо!

Орелът

Него сме го срещали и в друг сет от серията, а именно тук: Battle at the Black Gate 79007

Смятам, че от лего са можели да се постараят малко повече и да го направят може би с една идея по голям.

Кулата

Най-впечатляващата постройка, която съм правил...
: Забавна за строене през цялото време!
: Интересни техники при строенето!
: Това, което ми дотегна са всичките тези черни части... (Направо станах разноглед!) И трябва да се внимава при самото строене да не се пропусне нещо. Като време на строене ми отне около 4ч.

Цялостната ми оценка за сета в категории е:

Строене: Както съм написал и по горе съм приятно изненадан от сета за сет с близо 2400 части през цялото време ми беше приятно докато го строях! Тук ще дам: 10/10

Части: 2359 (2400) части една част излиза около 0,16 почти 0,17 стотинки на част според цената на, която съм го закупил 399.92лв. Общо 5 фигурки от, която 1 уникална фигурка, но въпреки това смятам, че можеха да сложат някой друг Орк, Урук-Хай или някой от Хобитите за сет с такава цена! Лично аз в сета намерих части, които не съм виждал или имал до сега и за мен са нови, но имайки предвид, че това лицензирана серия и са по-скъпи сетовете от останалите оценката ми е: 8/10

Дизайн на сета: Дизайна е на доста високо ниво.. Има доста детайли по кулата - Като цяло е доста изпипана и стабилна от към издръжливост не седи паянтова, постройката! 10/10

Игра: Имайки предвид, че на кутията пише 14+ дори и големите фенове смятам, че биха се заиграли със сета и загубили от своето време в игра :D ! 9/10

Цена: В щатите цената е - 200$. В европа варира около 200 Евро. Аз сета го взех на цена близо до европейската 399.92лв без да съм плащал доставка и т.н. Като цена сетът не е много достъпен и въобще за всичко, което предлага смятам, че оценката ми е: 9/10

От общо 5 категории общата оценка е: 46/50
(Въобще смятам, че за колекционерите, които могат да си го позволят това е сет за всяка колекция от LOTR без изключение!) :)

Ето и снимковия материал:


































































































« Последна редакция: 26, Януари, 2014, 03:30:43 pm от vladoniki »

Неактивен todordenov

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 150
  • Пол: Мъж
  • LEGO...
    • Тодор Денов
  • Набор: 1980
Re: REVIEW: The Tower of Orthanc™ 10237
« Отговор #1 -: 26, Януари, 2014, 09:13:48 pm »
 :P :P :P еххх мечти, мечти! Страхотно ревю! Малко забавно става, като кликнеш на някоя снимка да ти я оголеми  ;)

Неактивен Боби

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 653
  • Пол: Мъж
    • Борислав Николов
  • Набор: 1975
Re: REVIEW: The Tower of Orthanc™ 10237
« Отговор #2 -: 26, Януари, 2014, 09:21:00 pm »
Честито за хубавия сет и ревю! Аз го мъча в момента на части... :o

Неактивен Vasi

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 153
  • Пол: Мъж
    • Васил Пейчев
  • Набор: 1991
Re: REVIEW: The Tower of Orthanc™ 10237
« Отговор #3 -: 26, Януари, 2014, 09:44:42 pm »
:P :P :P еххх мечти, мечти! Страхотно ревю! Малко забавно става, като кликнеш на някоя снимка да ти я оголеми  ;)

Олелеле... сега прегледах няколко снимки и.... Не знаех, че има такива неща! :D :D :D
Ще видя да го редактирам по някакъв начин! :)

Неактивен hooky

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 324
  • Пол: Мъж
    • Николай Алексиев
  • Набор: 88
Re: REVIEW: The Tower of Orthanc™ 10237
« Отговор #4 -: 26, Януари, 2014, 10:21:27 pm »
Много готин наистина, но си прав, че черните части като че ли идват малко в повече...може би ако бяха вкарали още 1-2 енти щеше да е по-балансирано.
Само да те поправя малко, че и човечето на Саруман е уникално - това, което се среща в 79005 е с обикновени бели крака, а в Ортанк е с роба. :)
Николай Алексиев
Brickset колекция

Неактивен Vasi

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 153
  • Пол: Мъж
    • Васил Пейчев
  • Набор: 1991
Re: REVIEW: The Tower of Orthanc™ 10237
« Отговор #5 -: 26, Януари, 2014, 11:31:33 pm »
Много готин наистина, но си прав, че черните части като че ли идват малко в повече...може би ако бяха вкарали още 1-2 енти щеше да е по-балансирано.
Само да те поправя малко, че и човечето на Саруман е уникално - това, което се среща в 79005 е с обикновени бели крака, а в Ортанк е с роба. :)

Да реално Робата е уникалната част... :)

Иначе да още един Ент + Хобит и направо няма да има друг такъв сет! :D

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: REVIEW: The Tower of Orthanc™ 10237
« Отговор #5 -: 26, Януари, 2014, 11:31:33 pm »