Автор Тема: На Владунов градчето  (Прочетена 21126 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен vladunov

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 235
  • Пол: Мъж
    • Владимир Николов
  • Набор: 1987
Re: На Владунов градчето
« Отговор #75 -: 31, Март, 2020, 03:37:37 pm »
Аха, психолозите ще стават все по актуални май...  :)

Иначе, понеже вече подушвам края на нещата с Блок 2.0, в обедната почивка днес (има и позитиви на работата от вкъщи) завърших сладоледаджийницата.

Ето какво се получи...






Снимка и на финалната версия на триколката за разнос на сладолед...



Целия албум с всички малки детайли по това творение...
https://imgur.com/a/sphlMz6

 :)

Неактивен danny

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 330
  • Пол: Мъж
    • Йордан
  • Набор: 1985
Re: На Владунов градчето
« Отговор #76 -: 31, Март, 2020, 03:48:38 pm »
Сладоледаджийницата е много симпатична. Какви топинги предлагат, знае ли се?  :D

На тази снимка, виждам потенциална опасност за девойката с триколката - нинджата гледа малко опулено и с този лък...май доста време е стоял под карантина и все пак не е трябвало да излиза  :D



Неактивен Lego_valka

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 339
  • Пол: Мъж
    • Валери Великов
  • Набор: 1989
Re: На Владунов градчето
« Отговор #77 -: 01, Април, 2020, 05:01:56 pm »
Надявам се това инфо да е полезно, ако не сте го срещали преди
https://brickset.com/article/49613/tips-and-tricks-2
Има и доста интересни идеи в канала си този - чак креватче за бебе :D

https://www.youtube.com/channel/UCqLbTAc5Mn2cJDu1-FZ2W3g/videos

Неактивен vladunov

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 235
  • Пол: Мъж
    • Владимир Николов
  • Набор: 1987
Re: На Владунов градчето
« Отговор #78 -: 02, Април, 2020, 07:54:25 pm »
Danny, няма проблем, бялата нинджа искам да привлече вниманието и да спре триколката да си вземе един сладолед, проблема идва след това, с маска е по обясними актуални причини... не се знае как ще си го хапне сладоледа... трябва да бърза да се прибира да се дезинфекцира, преди да се е разтопил.  :D

Lego_valka , благодаря!  Бриксет публикацията я знам, ама този Tiago Catarino, бившия Лего дизайнер, доста ме впечатли, него не го знаех, определено ще му разгледам нещата, доста добре изглеждат.

Неактивен vladunov

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 235
  • Пол: Мъж
    • Владимир Николов
  • Набор: 1987
Re: На Владунов градчето
« Отговор #79 -: 03, Април, 2020, 07:08:55 pm »
И така днес завърших блок 2.0 от проекта. Реших да направя аптека в крайна сметка. Резултата за мен е задоволителен, на този етап.






Целия албум...
https://imgur.com/gallery/WVJ8fcw

С това този блок го завърших, остава да се довърши и първия и с това този сектор от града ще е завършен, на този етап. :)

Неактивен danny

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 330
  • Пол: Мъж
    • Йордан
  • Набор: 1985
Re: На Владунов градчето
« Отговор #80 -: 03, Април, 2020, 08:51:09 pm »
Аптеката е фантастична! Много ми харесва как си направил логото/ табелата. Само да питам спирт има ли, че виждам добре е заредена  :D

Неактивен vladunov

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 235
  • Пол: Мъж
    • Владимир Николов
  • Набор: 1987
Re: На Владунов градчето
« Отговор #81 -: 04, Април, 2020, 03:33:42 pm »
Аптеката е фантастична! Много ми харесва как си направил логото/ табелата. Само да питам спирт има ли, че виждам добре е заредена  :D

Има, всичко има стига да има правилната сума...



Неактивен danny

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 330
  • Пол: Мъж
    • Йордан
  • Набор: 1985
Re: На Владунов градчето
« Отговор #82 -: 04, Април, 2020, 07:12:39 pm »


 :D :D :D Тоя ми се вижда от скъпите, но е добре че има :)

Неактивен vladunov

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 235
  • Пол: Мъж
    • Владимир Николов
  • Набор: 1987
Re: На Владунов градчето
« Отговор #83 -: 09, Април, 2020, 06:07:29 pm »
Малко обновление и от блок 1.0
Стълбищата бяха завършени, исках с подовете да направя контраст и да приглуша яркостта на основните цветове за сградата, като запазя и усещането за модернизъм и асиметрия. Хахахах,  :P




Включих и пощенски кутии като детайл, от там и пощальон, цветовете са им като на апартаментите, абе... стана дълга и широка...



Ето и целия албум...
https://imgur.com/gallery/lKj2Yoi

 
« Последна редакция: 09, Април, 2020, 06:09:14 pm от vladunov »

Неактивен danny

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 330
  • Пол: Мъж
    • Йордан
  • Набор: 1985
Re: На Владунов градчето
« Отговор #84 -: 09, Април, 2020, 06:53:17 pm »
Блокът е страхотен! Пощенските кутии са много як детайл :)
Дизайнът на блоковете твой ли е или е инспириран от съществуващи такива? При всеки случай са станали страхотни :)

Неактивен vladunov

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 235
  • Пол: Мъж
    • Владимир Николов
  • Набор: 1987
Re: На Владунов градчето
« Отговор #85 -: 09, Април, 2020, 07:05:46 pm »
Блокът е страхотен! Пощенските кутии са много як детайл :)
Дизайнът на блоковете твой ли е или е инспириран от съществуващи такива? При всеки случай са станали страхотни :)

Благодаря Danny!
Ами вдъхнових се от една сграда по бул. България в София, но го реших да е по-шарен. Също исках да е компактен колкото е възможно, експериментирах и създадох тази "чекмедже" структура, която и преди съм използвал за сгради. Реално основата му е на плоскост 16х32 стъда. Беше замислен да граничи с плажа от едната страна и с улица от друга, така достъпа до "чекмеджетата" нямаше да е проблем. В последствие се появи и още един такъв блок, а плажа слезе на долното ниво, това малко влоши концепцията за достъп, но все още се получава прилично. Сега пространството между блоковете е достатъчно да се вадят етажите, а единия блок е в края на масите, другия ще граничи с парк или паркинг, нещо такова, ниско, та да може да се вадят етажите и да се разцъкват.

А това с детайлите, край няма, сега видях,че не съм сложил дръжки на вратите на апартаментите и трябва да правя и пощенски кутии в блок 2.0  :D



« Последна редакция: 09, Април, 2020, 07:21:52 pm от vladunov »

Неактивен vladunov

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 235
  • Пол: Мъж
    • Владимир Николов
  • Набор: 1987
Re: На Владунов градчето
« Отговор #86 -: 09, Април, 2020, 07:11:58 pm »
И понеже се чудих, и чудих, и чудих... какво да бъде магазинчето останало празно в този блок и в крайна сметка изтрещях...  8)





18+ ...






Албума...
https://imgur.com/a/bqcY9Vw



« Последна редакция: 09, Април, 2020, 07:22:32 pm от vladunov »

Неактивен danny

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 330
  • Пол: Мъж
    • Йордан
  • Набор: 1985
Re: На Владунов градчето
« Отговор #87 -: 10, Април, 2020, 11:13:50 am »
И понеже се чудих, и чудих, и чудих... какво да бъде магазинчето останало празно в този блок и в крайна сметка изтрещях...  8)

Хахахахах!!! Е това ме изкефи много! Страхотна идея, в крайна сметка има ги и в реалния свят, защо да ги няма и в твоя град. А и сега покрай кризата сигурно вървят много :D

Много яка концепция за блоковете. Харесва ми целия дизайн и как си използвал мястото.

Неактивен vladunov

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 235
  • Пол: Мъж
    • Владимир Николов
  • Набор: 1987
Re: На Владунов градчето
« Отговор #88 -: 10, Април, 2020, 04:02:12 pm »
Хахахахах!!! Е това ме изкефи много! Страхотна идея, в крайна сметка има ги и в реалния свят, защо да ги няма и в твоя град. А и сега покрай кризата сигурно вървят много :D

Много яка концепция за блоковете. Харесва ми целия дизайн и как си използвал мястото.

Нали, това е Лего всичко може, пък и вместо магазин за животни (концептуално не ми харесва) си направих магазин за оръжия, та защото да няма и такъв "палав" магазин.

Принципно този проект беше замислен като общностен, на друго място, като си го представях по начина, по който ти и още няколко хора се включихте тук, за което много благодаря! В крайна сметка много време стоя незавършен и на изчакване, време му е, а и жената ми е поставила цел, да завършвам МОК, преди да подхващам друг, което си е възпитателно.  :D

П.С. - Все още има свободни апартаменти и бих преустроил единия магазин в нещо друго, та ако има все още идеи за проекти може да се включват хора, а и някой ден, може да вдигна и Блок 3.0 ... нищо не се знае.  :P
« Последна редакция: 10, Април, 2020, 04:03:50 pm от vladunov »

Неактивен vladunov

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 235
  • Пол: Мъж
    • Владимир Николов
  • Набор: 1987
Re: На Владунов градчето
« Отговор #89 -: 16, Април, 2020, 03:04:54 pm »
И малко допълнение за града, а и разнообразие в дейността. Още като се появи преди месеци си взех едно сетче, за градчето... https://brickset.com/sets/60249-1/Street-Sweeper


Израдва ме, защото е добро допълнение за града, хареса ми цветовата му схема и модерната визия, има готина част с принт, която може да се ползва за супер много неща, а и е съвременна адаптация на един мой любим сет от 1995 - 6649 https://brickset.com/sets/6649-1/Street-Sweeper

И така, до тук беше хубавото от сета, не ми харесаха пропорциите му не отговарят на стандартите за моето градче, стърчащи гуми извън калниците, контейнера за вода беше и за събиране на отпадъци и с ширина 6 стъда, което е стандарта ми за по-големите превозни средства.  Някои детайли ми липсваха, абе искаше си да се пипне, та да започне да ме радва максимално.

Мина се през няколко фази, първо прибрах гумите под калниците, почти, а после и изцяло, контайнера в задната част си стана за вода и препарати за чистене на улиците и намалих ширината му на 4 стъда, колкото според мен си е редно и пропорционално за минифигурките да си бъде.

получи се нещо такова...



И от там като се почна...

Викам си не, гумите трябва да си имат калници, гумите напълно прибрани под калниците и после... нещо четките в предната част, нещо все не ми стояха както трябва.

Лиших ги от вградената функция да се въртят като се движи и улицочистачката, беше необходимо, за да имат по важната за мен функция да могат да стоят и леко вдигнати. След бърза справка в нета, видях какво не им е наред и го промених и се получи в крайна сметка това...



Останаха и доста части, е други имаше за вкарване, но...


Старото и новото...


Целия албум
https://imgur.com/gallery/essLH8B

Като цяло съм доста удовлетворен от крайния резултат.
Имам още едно такова за преправяне, но ще е някой друг ден, че нямам някои от частите, та да стане същото като това.

Весело зъдаване на всички. :)



« Последна редакция: 16, Април, 2020, 07:47:23 pm от vladunov »

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: На Владунов градчето
« Отговор #89 -: 16, Април, 2020, 03:04:54 pm »