Автор Тема: MOD: 42029 - Customised Pick-Up Truck  (Прочетена 1762 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
MOD: 42029 - Customised Pick-Up Truck
« -: 22, Септември, 2014, 11:03:27 am »
Наскоро се сдобих с този сет - 42029 - Customised Pick-Up Truck. Сетът е страхотен и разполага с много полезни части - основното е независимото окачване.
:)

Дизайнът на сета, с малки изключения, е супер. Всъщност нещото, което не ми харесва е лебедката, която изглежда доста странно. Пикапът е със задно задвижване. Нещото, което много ми хареса при сглобяването на сета е, че всяка част е отделен модул (шаси, кабина, предница...). Модулите се сглобяват по отделно и в последствие се сглобяват в едно. С две думи - много лесен за промени.

Козметични промени не съм правил, освен липсващата лебедка. Основните промени са по шасито, а съм добавил и задвижване - пикапът се движи напред-назад и завива. Задвижването съм го направил с XL мотор, а задвижващите гуми остават задните, както е и в оригиналния сет. Предавателното число на трансмисията е 4,2:1, тоест с нови батерии оборотите на изходната ос са около 34 в минута. За завиването съм използвал серво мотор. Окачването работи много добре и има прилични ходове като за независимо окачване.

Видео:


Снимки:






Окачването:


Това е, дано ви е било интересно. Критика и идеи са добре дошли.  ;)
« Последна редакция: 22, Септември, 2014, 11:08:28 am от vladoniki »

Неактивен vasilam

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 565
  • Пол: Мъж
    • Васил Маджаров
  • Набор: 1976
Re: MOD: 42029 - Customised Pick-Up Truck
« Отговор #1 -: 26, Септември, 2014, 02:46:30 pm »
     Благодаря за ревюто Владо. За мен беше интересно. Този сет излезе през втората половина на тази година. Пикапа беше втория сет, в който се огледах след Волво-то. Като части има доста интересни за мен. Сега го загледах, че има ново захващане на колелата към предния мост, май е ново и към задния, но не съм добре запознат. Къде се намира врътката задвижваща линейното бутало? Може би има нещо като скоростна кутия, с която се управлява лебедката и повдигането на товарната част......? Вратите се отварят, нали? Хубаво също е, че си го моторизирал. Много добре си вградил моторите.   
     Имам и критика, но тя не е към теб. С такова окачване е ясно, че пикапа няма да се движи само по асфалт. Ми да го бяха направили 4х4. Същата работа като 8297. Срамота!

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: MOD: 42029 - Customised Pick-Up Truck
« Отговор #2 -: 26, Септември, 2014, 04:25:28 pm »
     Благодаря за ревюто Владо. За мен беше интересно. Този сет излезе през втората половина на тази година. Пикапа беше втория сет, в който се огледах след Волво-то. Като части има доста интересни за мен. Сега го загледах, че има ново захващане на колелата към предния мост, май е ново и към задния, но не съм добре запознат. Къде се намира врътката задвижваща линейното бутало? Може би има нещо като скоростна кутия, с която се управлява лебедката и повдигането на товарната част......? Вратите се отварят, нали? Хубаво също е, че си го моторизирал. Много добре си вградил моторите.   
     Имам и критика, но тя не е към теб. С такова окачване е ясно, че пикапа няма да се движи само по асфалт. Ми да го бяха направили 4х4. Същата работа като 8297. Срамота!

Предните колела са закачени към:

11949 Technic, Steering Portal with 2 Pin Holes and 2 Ball Joint Arms


в комбинация с:
92909 Technic, Steering Portal Axle, Hub


11949 е рядка част, която се среща само в  42029 и 42000.


Задните:
11950 Technic, Steering Portal with 2 Pin Holes + 92909 Technic, Steering Portal Axle, Hub
+

11950 отново е рядко срещана част - 42029 и 42000.

Под кабината има скоростна кутията, чрез която се задвижва лебедката и повдигането на легена отзад. Кутията е с превключвател - .

Вратите се отварят. :)

За съжаление задвижването не е 4x4. :( Но с тези предни главини () няма и как да стане - позволяват полуоската да има съвсем малък ход. Тоест ъгъла на завиване би бил много малък и лош.

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: MOD: 42029 - Customised Pick-Up Truck
« Отговор #2 -: 26, Септември, 2014, 04:25:28 pm »