Автор Тема: Една тема за МАЩАБА на лего  (Прочетена 2273 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен victorcito

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 215
Една тема за МАЩАБА на лего
« -: 22, Февруари, 2010, 08:57:56 am »
ПИтането ми е такова: лично аз се обърквам в мащабите на лего света. Това най.малко си личи в Касъл и Пиратите, които са еднородни серии - тоест всички замъци са с еднакви размери. При град обаче нещата не са такива. Какъв е общоприетия мащаб? какво визирам? Има хеликоптери, които са по половин метър, има и такива от по 5 см. Какъв е единния стандарт за мащаб на лего? Тоест един човек е 1 към колко српямо реалния? Или един самолет, или една улица ...

Може да ви звучи малко тъпо, но ми е интересно :)

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re:Една тема за МАЩАБА на лего
« Отговор #1 -: 22, Февруари, 2010, 09:16:45 am »
Градските сетове са доста несъразмерни.

Къщите от Creator са сравнително поносими като мащаб, спрямо Лего човеците.
Повечето градски коли са прекалено малки спрямо лего човеците - нормално в колата се събират поне 4 човека, а в Лего колата - 1 човек. Като габарити спрямо човека, колата е в сравнително добри пропорции, но не може да се оптимизира вътрешното пространство.
Градските стройтелни машини, като кранове и булдозери, са прекалено големи - отново спрямо Лего човечетата.
Улиците ми изглеждат в приличен мащаб.
Обществените сгради (полиция, пожарна...) са прекалено малки - не е нормално в един полицейски участък да има място само за 2-3 човечета. Да не говорим колко ниски са таваните.
Влаковете на Лего са с прекалено големи габарити, а вътрешното пространство не може да се оптимизира. В нормален влак седалките са в редици по 3 или 4, докато в Лего влака - 1 на ред.

П.С.
примерите са много, но важното е като ги наредиш 1 до друго да изглежда красиво. :)
П.С. 2
Не се сещам за кой голям хеликоптер говориш от градските. :)

Неактивен victorcito

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 215
Re:Една тема за МАЩАБА на лего
« Отговор #2 -: 22, Февруари, 2010, 09:43:06 am »
Доста изчерпателно. Тоест, смело може ма заключим, че лего света си има собствен мащаб и вид. Нещо като свои правила. Не бях се замислял, че повечето лего коли са за по един човек :) ... а имам едно 15-ниа (все още) :)

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re:Една тема за МАЩАБА на лего
« Отговор #3 -: 22, Февруари, 2010, 09:47:04 am »
7245 е полицейски бус, широк е 6 пъпки и дори той има място само за 1 човек в предната си част. Такъв бус в реални измерения има място за 3-ма човека на предния ред седалки (1 водач и 2-ма возещи се). :)

Неактивен legoboss

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 277
  • Пол: Мъж
Re:Една тема за МАЩАБА на лего
« Отговор #4 -: 24, Февруари, 2010, 01:33:57 am »
Това е така с цел да не стават прекалено големи сетовете,представете си колко трябва да е голяма една кола за  да събира 4 минифигурки  ::), а сега си представете колко трябва да е голяма зградата на полицеиския участък примерно ???
Определено става доста голямо :D

А на мен лично пък ми харесват така повече колите да са с 4 пъпки ширина,отколкото с 6.Незнам защо от ЛЕГО промениха така ширината на колите и камионите в по новите сетове,че да ти е трудно да не кажа невъзможно да ги комбинираш в града си със старите сетове :(

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re:Една тема за МАЩАБА на лего
« Отговор #5 -: 24, Февруари, 2010, 07:54:02 am »
С Лего части ако направиш кола с 4 седалки, тя ще стане огромна и ще е по-голяма от къщитите, в които живеят Лего човеците.  ;D Според мен, Лего колите, както са в момента, отговарят по вънщни габарити на Лего човечетата - височината, широчината и дължината.

И на мен не ми допадат колите с 6 пъпки широчина - абсолютно несъвместими са с старите сетове. Изнесените извън калниците им гуми са ми странни.  ;D

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re:Една тема за МАЩАБА на лего
« Отговор #5 -: 24, Февруари, 2010, 07:54:02 am »