Автор Тема: Как да разберем колки и какви части съдържа модела ни в LDD?  (Прочетена 2455 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Morpheus

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 139
Преди време много се ядосвах, че няма възможно да разбера колко части, от какъв вид и от какъв цвят ще ми трябват за реализирането на модел от LDD. Тази възможност я има, открих я съвсем случайно, ето как става номера:

Отворили сме творението си в LEGO Digital Designer и му се радваме, кликваме на Building Guide Mode или натискаме F7 на клавиатурата:




Вече ни е изчислило стъпките за сглобяване на модела, сега цъкваме на Generate HTML Building Guide или натискаме Shift+H на клавиатурата




Програмата започва да ни създава инструкцията за строеж в HTML формат. Файла директно се отваря в браузъра ви. Най-горе са исписани името на модела и общия брой на нужните ни част, както и картинка на модела показан в два изгледа. Следват стъпките по-строежа му и най-накрая е списъка с видовете част, цвета и броя им. Имайте предви, че програмата не е перфектна и броя на частите не е точен.




Неактивен PecataD

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 632
  • Пол: Мъж
    • Петьо Димитров
    • The Site Of Fire
  • Набор: '97
Благодаря , много ми помогна :)
Петьо П.Д.
MY BRICKSETTM

Активен IRadev

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 912
  • Пол: Мъж
    • Ивайло Радев
  • Набор: 86
На мен ми казва, че не може да създаде .HTML file, така е откакато ползвам нетбук с версия 4,2 на дизайнера, но сега се подобрина 4,3 и пак ми пищи. В началото мислех, че е защото го ползвах офлайн, но сега продължава. Някой с идеи защо и как? Възможно ли е Аваст да го блокира?
Фен на всякакви Lego замъци и Star Wars Clone Wars
Колекция - Brickset
Снимки Flickr
SPACESHIP!!!

БрикМания БГ - Лего обществото на България