Автор Тема: MOC: 8880 Evo Tribute by Attika  (Прочетена 1645 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен vasilam

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 565
  • Пол: Мъж
    • Васил Маджаров
  • Набор: 1976
MOC: 8880 Evo Tribute by Attika
« -: 07, Юни, 2019, 05:49:02 pm »
          Здравейте, ето на какво попаднах. Нещо като осъвременен 8880, само че със съвременни техник части. Дизайнер Атика, инструкциите се разпространяват безплатно. В Евробрикс има тема за този мок. Темата има и клип с всички функции на автомобила.










След леко издърпване на една греда, колата от купе придобива профил на хечбек. Механизма е супер елементарен.




Предния и задния капак се вдигат















Вратите се отварят ала Мercedes gullwing







В кокпита всичко работи. Има волан, 4-скорости, задния лост блокира централния диференциал.




Както в оригиналния сет, освен предните, се завъртат и задните колела, но тук с много по-малък ъгъл. Механизма за задния мост е много интересно замислен.




Друга функция е повдигането на предния и задния мост, посредством две врътки. Първо, окачването е спуснато на макс. При това положение хода на предните амортисьори е минимален.




Тук клиренса е на макс.




Тук е до брат си - Суперколата 8070.








     Като заключение мога да кажа, че колата е чудесна и пълна с функции. И колкото да изглежда масивен, мока се губи като размер пред оригиналния 8880.

     Сега да кажа и за голямото НО. При оригиналния мок, дизайнера за по-добра визия е поставил няколко греди и елемента под напрежение. На няколко места има такива изкривявания на детайлите. Те изрично са показани още в началото на инструкцията. Аз не съм фен на такива нестандартни сглобки и поради това съм си ги преработил по мое усмотрение. На места съм подменял axle и pin конектори със soft axle. Сега мога да кажа, че колата си е ОК.

Поздрави!











БрикМания БГ - Лего обществото на България

MOC: 8880 Evo Tribute by Attika
« -: 07, Юни, 2019, 05:49:02 pm »