Автор Тема: Нека да се запознаем!  (Прочетена 50146 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Creatorfan

  • Нов потребител
  • Публикации: 9
  • Пол: Мъж
    • Петров
  • Набор: 1985
  • Телефон: 0885800921
Re: Нека да се запознаем!
« Отговор #150 -: 08, Април, 2016, 04:50:12 pm »
Здравейте и от мен. Казвам се Марио, на 31 от София. Към 20 години бях забравил, че Лего съществува, докато преди няколко месеца съпругата ми не ме подтикна да си изпълня една детска мечта - да построя Лего Техник кола (42039 в случая). И от там се почна...  :)

Неактивен claw176

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 22
  • Пол: Мъж
    • Емил
  • Набор: 1111
Re: Нека да се запознаем!
« Отговор #151 -: 20, Май, 2017, 09:25:00 pm »
Аз съм Емил... от София. На двадесет и няколко години съм и ми се иска да стана писател един ден. Запалих се по Лего, защото исках да сглобя главните си герои (което в последствие се оказа голяма грешка). Две години по-късно имам една немалка колекция от Лего човечета, много от които кустомизирани, няколко средни комплекта, а и голям ресторант с парк, които си построих от нищото и няколко мини сетчета, които отново сам си направих от части. Бизнесът с ресторантьорството върви добре, ама без него можех да бъда милионер! :'(

Метълист съм, но иронично единствените ми Лего музиканти са Лейди Гага, Майкъл Джаксън, Дейвид Боуи и четирима умишлено събрани мариачи. Имам и една безименна китаристка, свиреща на собствена сцена, чиято мечта, освен да свири на една сцена с Кийт Ричардс, е да разтопи лицето на Джъстин Бийбър с майсторските си сола!

(тук трябва да спомена, че и Лейди Гага, Майкъл Джаксън и Дейвид Боуи са трима от най-най-най-любимите ми музиканти, макар да недолюбвам особено поп музиката)

А пък аз си мечтая за танк.

До нови срещи!

« Последна редакция: 20, Май, 2017, 09:29:49 pm от claw176 »

Неактивен Pac

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 76
  • Пол: Мъж
    • Станислав Пац
  • Набор: 1984
Re: Нека да се запознаем!
« Отговор #152 -: 16, Май, 2018, 02:34:52 pm »
Здравейте,
Аз съм Станислав, на 34 години, родом от Враца, но от 15 години жиевея в София. Женен с 2 деца и 3-то на път. Работя като програмист.
Като дете бях голям фен на Лего, имам над 20 от по-малките Систем сетове, получавани като подаръци в ранните '90. След това сдобихи няколко Техник сета, което ме запали още повече. Винаги съм строил оригиналните модели по веднъж, най-много 2 пъти, след което съм се отдавал на пълни импровизации. Нямах налични Лего електромотори, но приспособявах такива от други счупени играчки и правех различни подвижни модели. Посленото беше един робот на 4-крака който движеше сравнително убедително. Като цяло нямах много части, но се стараех да извлека максимума от наличните.
Някъде към края на гимназията, когато бях на 17-18 години хобито позаглъхна, други неща почнаха да ме вълнуват... И така допреди няколко седмици :D Мернах някаква промоция -40% в Емаг на лего, разгледах, обаче не можах да реша какво искам, промоцията свърши, мо мухата остана в главата. 2 дни по-късно поръчах от Ebay един 42070 (6x6 All Terrain Tow Truck), за съжаление преди да видя негативните му ревюта. Обаче... пустата доставка от чужбина, тия няколко седмици ми се струват безкрайни. Е през това време отскочих до Комседа и си взех едно 42065 (RC Tracked Racer), пръв досег с power functions, забава, ама малък сет с много ограничени части. На другия ден, опа - ново промо в Емаг, този път напазарувах едно 42065 (First Responder), което дойде доста бързо. С кеф го построих, сефте сблъсквайки се с механизма на диференциала, както и доста нови за мен други части. Е, 65-цата живя точно един ден в оригинален вариант, след което беше напълно моторизирана с моторите от 65-цата. Вчера дооправях фасона и сега изглежда доста добре въпреки модовете, единствен недостатък е, че не успях да задвижа цилиндрите на фалшивия двигател. Междувременно поръчах един 42069 (Extreme Adventure) на офера от Ebay. Просто исках нещо с читаво окачаване. В момента съм на нокти за 42055 (Bucket Wheel Excavator), който е на добра цена в Емаг, както и има търг тук, в който вероятно ще участвам.
Не е минал и месец откакто се присетих за старото хоби, а потроших близо 1000лв и съвсем скоро се очертава да ги прескоча. Ужасна работа! :D
Надявам се да зарибя децата и поне да имам по-добро оправдание за прекараните с Лего часове. Но те са още малки (на 5 и на 3 години), особено за техник залитанията ми.

Скоро пак ще пиша. Поздрави!
« Последна редакция: 07, Юни, 2018, 10:58:29 am от Pac »

Неактивен Deimos

  • Нов потребител
  • Публикации: 3
  • Пол: Мъж
    • Димитър Стратиев
  • Набор: 1982
Re: Нека да се запознаем!
« Отговор #153 -: 06, Януари, 2019, 11:29:17 am »
Привет и от мен.

Димитър, набор '82, семеен с малък 3 годишен разбойник.
Като цяло - още един нов възрастен фен на лего (AFOL)  ;)

Преди няколко месеца взех от Владо новия пътнически влак за да занимавам малкия (уж). И от там подпалих отново една моя детска искра.

Вече съм събрал не малко количество Classic/City за да може малкия да се упражнява (на този етап - с принципите на сглобките). Отделно събирам и Technic с идеята (освен собствения кеф, разбира се) да сглабям неща с които в момента малкия да си играе... а след време така или иначе сам да почне да сглабя.

Набавям нещата почти основно през Ebay, не толкова с готови сетове, колкото с разчиствания на големи или малки 'купчини'. Свързано е с доста взиране по снимките и игра с търговете, но не рядко излизат много добри попълнения (не винаги хората знаят какво продават).
Когато ми трябват конкретни липсващи части - Бриклинк и Владо са насреща :)

Поздрави!

Неактивен neelton

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 138
  • Пол: Мъж
    • Орлин
  • Набор: 88
Re: Нека да се запознаем!
« Отговор #154 -: 30, Септември, 2019, 05:36:37 pm »
Здравейте!

Случайно попаднах на форума, докато ровех за някакви сетове из интернет пространството и много се зарадвах (странно, дори не съм се замислял, че може да има форум с българи лего-ентусиасти). Та ето ме тук..

Казвам се Орлин, на 30г, с малки деца (твърде малки за лего все още) и доста зарибен лего фен. Като малък това беше любимата ми 'играчка', но в онези години не съм имал грандомански сетове за жалост, което пък от друга страна вероятно стимулираше много повече креативност, комбинативност и въображение. Както повечето хора тук след време се преориентирах към други интереси и след близо 15 години суша случайно попаднах на Lego Ideas концепцията, и като видях малкия симпатичен Wall:E скоропостижно си го подарих за Коледа 2016. От тогава на вълни хващам и си поръчвам някакви лега, но за жалост към момента нямам място вкъщи къде да ги държа, пък и на този етап предпоичтам малкия юнак да няма много достъп до тях да не ги ощави, та не мога да им се радвам активно, тъй като пребивават на друго място засега ;(. Това не пречи да увеличавам несглобените сетове за време, когато ще мога да си вдигна.

Като тематика съм доста разхвърлян и определено страдам, че не съм имал имал възможност да си взимам като текущи сетовете от различни кино поредици , на които съм фен, като Pirates of the Caribbean, Lord of the Rings и т.н. А някои от тях трудно се наваксват с цените на вторичния пазар. Също така още не съм избистрил по-задълбочена концепция дали искам да се съсредоточа в определена тема и имам Ideas, Creator, Technic, LotR, Castles, Harry Potter и др.

Като по-далечна цел съм решил да си измисля и направя някакъв MOC на замък/крепост, но тепърва ще събирам ноу хау.

Този месец отново отключих силна вълна с поръчки на няколко големи сета и ще трябва малко да се поспра. Радвам се да съм тук сред сродни души :)
« Последна редакция: 30, Септември, 2019, 05:43:58 pm от neelton »

Неактивен vvass

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 406
  • Пол: Мъж
    • Васко Василев
    • Ice Bricks
  • Набор: 1968
Re: Нека да се запознаем!
« Отговор #155 -: 30, Септември, 2019, 08:08:17 pm »
Здравейте!

Случайно попаднах на форума, докато ровех за някакви сетове из интернет пространството и много се зарадвах (странно, дори не съм се замислял, че може да има форум с българи лего-ентусиасти). Та ето ме тук..

Казвам се Орлин, на 30г, с малки деца (твърде малки за лего все още) и доста зарибен лего фен. Като малък това беше любимата ми 'играчка', но в онези години не съм имал грандомански сетове за жалост, което пък от друга страна вероятно стимулираше много повече креативност, комбинативност и въображение. Както повечето хора тук след време се преориентирах към други интереси и след близо 15 години суша случайно попаднах на Lego Ideas концепцията, и като видях малкия симпатичен Wall:E скоропостижно си го подарих за Коледа 2016. От тогава на вълни хващам и си поръчвам някакви лега, но за жалост към момента нямам място вкъщи къде да ги държа, пък и на този етап предпоичтам малкия юнак да няма много достъп до тях да не ги ощави, та не мога да им се радвам активно, тъй като пребивават на друго място засега ;(. Това не пречи да увеличавам несглобените сетове за време, когато ще мога да си вдигна.

Като тематика съм доста разхвърлян и определено страдам, че не съм имал имал възможност да си взимам като текущи сетовете от различни кино поредици , на които съм фен, като Pirates of the Caribbean, Lord of the Rings и т.н. А някои от тях трудно се наваксват с цените на вторичния пазар. Също така още не съм избистрил по-задълбочена концепция дали искам да се съсредоточа в определена тема и имам Ideas, Creator, Technic, LotR, Castles, Harry Potter и др.

Като по-далечна цел съм решил да си измисля и направя някакъв MOC на замък/крепост, но тепърва ще събирам ноу хау.

Този месец отново отключих силна вълна с поръчки на няколко големи сета и ще трябва малко да се поспра. Радвам се да съм тук сред сродни души :)

Добре дошъл,

В “ Arkham Asylum “... ;)
"Always two there are, no more, no less. A master and an apprentice" Yoda about the Sith.

https://store.bricklink.com/vaskatavass#/terms
https://brickset.com/sets/ownedby-vaskatavass

Неактивен neelton

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 138
  • Пол: Мъж
    • Орлин
  • Набор: 88
Re: Нека да се запознаем!
« Отговор #156 -: 01, Октомври, 2019, 03:47:59 pm »
Добре дошъл,

В “ Arkham Asylum “... ;)

Доста акуратно описание май.. :D Плашещо е наглед толкова обикновено хоби, какъв money sink потенциал има...

Неактивен IRadev

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 912
  • Пол: Мъж
    • Ивайло Радев
  • Набор: 86
Re: Нека да се запознаем!
« Отговор #157 -: 01, Октомври, 2019, 06:09:24 pm »
Привет, neelton,

Има тема във форума "С какво се сдобихте досега ХХХХ г." там се отбелязваш какво си придобил и според честотата на участие в нея и похарчените средста (само ние си ги знаем) горе изявилият се vvass има скала, по която се изчислява степента на (Лего) лудост.

Общо взето всички сме едно голямо щастливо семество от "болни" хора  ;)
Фен на всякакви Lego замъци и Star Wars Clone Wars
Колекция - Brickset
Снимки Flickr
SPACESHIP!!!

Неактивен neelton

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 138
  • Пол: Мъж
    • Орлин
  • Набор: 88
Re: Нека да се запознаем!
« Отговор #158 -: 02, Октомври, 2019, 11:14:16 am »
 :P Като гледам колекциите на повечето хора тук, определено съм от зайците в групата - добрата новина е, че не е състезание. От друга страна с такива периодични Лего вълни, които ме прихващат е малко плашещо. Чакам няколко кутии да пристигнат и като ги имам вече в мен ще се похваля. Все пак е приятно да си сред себеподобни  :D

Неактивен Misicity

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 19
  • Пол: Жена
    • Александра Семова
  • Набор: 02
Re: Нека да се запознаем!
« Отговор #159 -: 19, Януари, 2021, 07:38:17 pm »
Здравейте всички! Казвам се Алекандра на 18 години от София, все още ученичка 12 клас. Любимото ми лего е Сити, а никнейма ми произлиза от реката мисисипи + сити. Като малка събирах и сега попаднах на този форум с още луди фенове като мен. :D

Неактивен mnachevg

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 366
  • Пол: Мъж
Re: Нека да се запознаем!
« Отговор #160 -: 20, Януари, 2021, 11:00:55 am »
Здравейте всички! Казвам се Алекандра на 18 години от София, все още ученичка 12 клас. Любимото ми лего е Сити, а никнейма ми произлиза от реката мисисипи + сити. Като малка събирах и сега попаднах на този форум с още луди фенове като мен. :D

Здравей и добре дошла във форума Misicity!  8)

Неактивен Misicity

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 19
  • Пол: Жена
    • Александра Семова
  • Набор: 02
Re: Нека да се запознаем!
« Отговор #161 -: 21, Януари, 2021, 12:45:35 am »
Здравей и добре дошла във форума Misicity!  8)
Благодаря! :)

Неактивен Spaceman

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 10
  • Пол: Мъж
    • Росен
  • Набор: 1997
Re: Нека да се запознаем!
« Отговор #162 -: 24, Февруари, 2022, 03:30:48 pm »
Привет драги съфорумници! От няколко дена се въртя наоколо и да взема и да се представя. :D Казвам се Росен на 25 от София. Манията ми вмомента е по Classic Space. Целта ми е да събера всички видове фигурки плюс минус и някой сет. :)
Росен Велев

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: Нека да се запознаем!
« Отговор #162 -: 24, Февруари, 2022, 03:30:48 pm »