Автор Тема: Проблем с Емаг  (Прочетена 1686 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен jonsnow27

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 73
  • Пол: Мъж
    • Миро П.
  • Набор: 1990
Проблем с Емаг
« -: 19, Януари, 2021, 12:16:18 pm »
Здравейте,
 Днес получих този дългоочакван сет, но Емаг успяха да ме изнервят с това, че изобщо не беше опакован, кутията беше измачкана и облепена с всевъзможни стикери и фактура. Не знам как е възможно при положение, че Лего го изпращат фабрично запечатан, а предишния ден получих минифигурки перфектно опаковани в отделни пликове от тях. Някой имал ли е подобен проблем и как процедирахте?

Неактивен ACEH

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 27
    • Асен Езикилов
  • Набор: 85
Re: Проблем с Емаг
« Отговор #1 -: 19, Януари, 2021, 12:22:45 pm »
Здравей,

Емаг са завършени идиоти - лятото поръчах 3 модулни сгради - Assembly square, Bookshop и Downtown diner. Дойдоха в безобразно състояние, AS дори беше омотан с лепенки емаг...
Не ги върнах, защото не ми пука много за кутиите, а и бяха на добра промоция.
Случвало ми се е обаче и сетове да пристигат с идеални кутии. Но който държи на кутията, емаг не е мястото.

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Проблем с Емаг
« Отговор #2 -: 19, Януари, 2021, 01:40:58 pm »
И моят опит показва, че много често кутиите са смачкани. Понякога, когато поръчвам от 1 сет по 2-3 бройки ги пакетират в кашон и пристигат ок. Но когато поръчаш различни - идват като N на брой пратки без опаковка.

Миналата седмица поръчах 2 бр. 42098 - пристигнаха в кашон, добре пакетирани и здрави кутии. Същия ден Стефан поръчка 1 бр. от същия сет - пристигна в смачкана кутия, без опаковка.

Неактивен opellego

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 1089
  • Пол: Мъж
  • Стефан
Re: Проблем с Емаг
« Отговор #3 -: 19, Януари, 2021, 09:16:06 pm »
Допълвам Владо със снимки. Намачкана кутия, даже и отворена. Облепена с тиксо тук и там.
2 пъти им пускам обратна връзка. Отговорът е, че е можело да откажа поръчката ако не съм доволен.

.


Sent from my EML-L29 using Tapatalk


Неактивен hooky

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 324
  • Пол: Мъж
    • Николай Алексиев
  • Набор: 88
Re: Проблем с Емаг
« Отговор #4 -: 19, Януари, 2021, 09:16:31 pm »
Това, което казва Владо, е напълно вярно. Мога да споделя абсолютно същия опит.

Понякога, когато легото не е толова скъпо и ценно, човек може да си затвори очите, ако не му се занимава.

Ако става въпрос обаче за комплект, който струва над 1000 лв., това е напълно недопустимо. Моят съвет е да го върнете - щом е поръчан онлайн, имате 14 дни да се откажете от покупката.

Едва ли ще получите някаква компенсация, но не пречи да опитате. Имах два подобни случая с английския амазон. Единият път комплектът дойде със скъсана кутия и лепена с тиксо - комплектът беше голям и скъп - товарен влак. Предложиха ми около 100 лв. отстъпка, която приех. Вторият случай беше средно по големина лего - около 60 лв., което дойде със смачкана и лепена кутия, като стикерът с данните за адреса беше залепен директо върху кутията. Този път ми изпратиха напълно нов комплект, като ми казаха да запазя и стария за компенсация.

Едва ли може да очакваме толкова човешко поведение към клиентите от емаг, но кой ли знае...
Николай Алексиев
Brickset колекция

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Проблем с Емаг
« Отговор #5 -: 19, Януари, 2021, 09:24:50 pm »

Едва ли ще получите някаква компенсация, но не пречи да опитате.

Връщал съм покупки - никакви проблеми. Организират си сами транспорта, и до няколко дни получаваш ваучер за стойността на стоката. Връщането е безплатно - не се плаща Еконт таксата.

Неактивен opellego

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 1089
  • Пол: Мъж
  • Стефан
Re: Проблем с Емаг
« Отговор #6 -: 19, Януари, 2021, 09:26:56 pm »
По-скоро колегата искаше да каже - едва ли ще има някакъв бонус заради ''страданията'' :)

Неактивен jonsnow27

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 73
  • Пол: Мъж
    • Миро П.
  • Набор: 1990
Re: Проблем с Емаг
« Отговор #7 -: 19, Януари, 2021, 09:55:30 pm »
Прикачих още малко снимки от следвоенното състояние на кутията. Проблем е, че съм го взел като подарък за рожден ден, който е тази събота и затова не знам дали връщането ще е най-добрата опция, но ще е адекватно най-малкото да предложат замяна с фабрично запечатан, както би трябвало да пристигат сетовете от този размер.

Неактивен jonsnow27

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 73
  • Пол: Мъж
    • Миро П.
  • Набор: 1990
Re: Проблем с Емаг
« Отговор #8 -: 22, Януари, 2021, 11:46:44 am »
Развръзката:

Здравейте,
Колегите предложиха ваучер на стойност 119 лева.
Като искаме да Ви информираме, че за в бъдеще, ако виждате нарушения на търговския вид при доставка, препоръчваме да я откажете директно на куриера, след което да се свържете с нас, за да можем ако продукта е в наличност, да изпратим нов на същата цена.


Неактивен jonsnow27

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 73
  • Пол: Мъж
    • Миро П.
  • Набор: 1990
Re: Проблем с Емаг
« Отговор #9 -: 22, Януари, 2021, 11:50:32 am »
Също така, успях да премахна всички стикери и тиксо по кутията без това да остави следи върху нея и вече има горе долу приличен вид.

Неактивен lordbusiness

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 13
  • Пол: Мъж
    • Стоян Иванов
  • Набор: 1986
Re: Проблем с Емаг
« Отговор #10 -: 22, Януари, 2021, 04:56:36 pm »
Аз като поръчах Баракуда Бей, реших да не я плащам с карта, а да поръчам до офис на еконт, за да видя как ще дойде, 60 лв са 60 лв, но аз от амазон.де съм получавал лего упаковано все едно яйце на Фаберже, както и от други сайтове. написах и до емаг, като получих отговор, че предадат молбата към склада... ще видим как ще дойде....

Неактивен opellego

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 1089
  • Пол: Мъж
  • Стефан
Re: Проблем с Емаг
« Отговор #11 -: 22, Януари, 2021, 05:51:39 pm »
Също така, успях да премахна всички стикери и тиксо по кутията без това да остави следи върху нея и вече има горе долу приличен вид.

Ти как процедира колега?
Пусна направо молба за връщане и те се свързаха с теб , или водихте някаква друга комуникация?

Неактивен jonsnow27

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 73
  • Пол: Мъж
    • Миро П.
  • Набор: 1990
Re: Проблем с Емаг
« Отговор #12 -: 22, Януари, 2021, 06:59:06 pm »
Пуснах формуляр за въпроси и рекламации (в дъното на началната страница) и те ми отговориха по имейл. Не върнах продукта, а го задържах и те ми предложиха компенсация за причиненото неудобство.

Неактивен neelton

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 138
  • Пол: Мъж
    • Орлин
  • Набор: 88
Re: Проблем с Емаг
« Отговор #13 -: 22, Януари, 2021, 11:31:53 pm »
Аз също имах такъв много разочароващ опит, където ми донесоха Хогуортс-а с цялата кутия облепена с техни стикери и доста наранена кутия, но тъй като не приемах аз пратката не можах да я върна на момента. След това им писах гневено съобщение (молба за връщане) как може продукт за толкова пари да ми го носят в това състояние. Пратиха ми нов, този път в оригиналната ЛЕГО кутия. От тогава не съм имал проблеми макар че ми бяха пратили някакъв голям сет само в найлон. Може би като има върнем 30-40 поръчки заради лошо пакетиране и транспортиране току виж се усетили.

Неактивен lordbusiness

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 13
  • Пол: Мъж
    • Стоян Иванов
  • Набор: 1986
Re: Проблем с Емаг
« Отговор #14 -: 25, Януари, 2021, 09:30:37 am »
Получих Баракуда бей, въпреки, че им писах и молих да я пратят по-добре опакована, този сет дойде в торба от еконт... Три Хаус беше във фолио... Но поне от еконт се отнесоха добре с пратката и не беше нито смачкана, нито имаше лепенки по кутията. Странното беше, че на единия ръб на кутията торбата на еконт е била залепена и се е отлепила заедно с рисунката, не знам как е станало това... Но на ръба почтиине се вижда. Имаше 1см на другия ръб смачкан. но това е дребно. Кутията дойде в състояние 8\10. Взех я. Но да потвърдя, ако държите на кутиите да са 10\10 - емаг не е мястото. Промоцията пък беше хубава. 340лв.

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: Проблем с Емаг
« Отговор #14 -: 25, Януари, 2021, 09:30:37 am »