Автор Тема: Лего занимания за деца  (Прочетена 1655 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен LegoLady

  • Нов потребител
  • Публикации: 2
  • Пол: Жена
    • Илияна
  • Набор: 1991
Лего занимания за деца
« -: 29, Февруари, 2020, 08:20:44 pm »
Здравейте Лего фенове! Не знам, дали тук е правилното място за питането ми и дали бих получила подкрепа, но...не губя да опитам. Аз и още няколко запалянковци и фенове на блокчетата, решихме да подхванем една нова (и по наше мнение готина) инициатива, използваща Лего с образователна, развиваща и себеизразяваща цел, защото освен фенове на Лего, сме и учители и винаги търсим начин да съчетаем приятното с полезното.
Та...накратко, организираме Лего работилница и ми се иска да чуя и вашето мнение, на тези от вас, които имат деца и наблюдават как те реагират на Лего. Би ли било интересно за тях, според вас, биха ли се включили? Имате ли идея къде би могло да се предложи това наше начинание, пред по-голяма детска аудитория? Ще се радвам на всякакви мнения, а ако някой прояви интерес да се включи, с радост ще приложа и повече информация.

Неактивен mamun

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 963
  • Пол: Мъж
    • Васил Шулев
  • Набор: 1976
Re: Лего занимания за деца
« Отговор #1 -: 29, Февруари, 2020, 09:58:41 pm »
Всички деца обичат Лего.
Въпросът е какво и как бихте го направили, за да е забавно за децата

Неактивен vladunov

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 235
  • Пол: Мъж
    • Владимир Николов
  • Набор: 1987
Re: Лего занимания за деца
« Отговор #2 -: 01, Март, 2020, 10:11:17 am »
Целим да комбинираме и балансираме  между предизвикателства, състезателни игри, отборни активности и цялостно детско развитие.
« Последна редакция: 01, Март, 2020, 01:12:03 pm от vladunov »

Неактивен danny

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 330
  • Пол: Мъж
    • Йордан
  • Набор: 1985
Re: Лего занимания за деца
« Отговор #3 -: 01, Март, 2020, 10:57:04 am »
Имате ли идея къде би могло да се предложи това наше начинание, пред по-голяма детска аудитория?

Здравейте, много интересна идея с възможност за развитие :) Аз би те/ви посъветвал, ако имате готова концепция за протичането на една такава работилница, да се свържете и с частните детски градини, понеже те търсят винаги интересни занимания за децата. Предполагам идеята на това е и да е вид бизнес, а частните детските градини са точната ниша за тези работилници.

Аз нямам деца, но бих се радвал на повече информация за събитието. Не е нужно да е по минути и часове, но горе долу какви неща ще правят децата и как ще бъдат забавлявани. Както @mamun е написал, как бихте го направили забавно?
Това е нещо, което би ме накарало да взема по-лесно решение дали да запиша детето или не. Пак го казвам от гледната точка на не-родител :)

Неактивен vladunov

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 235
  • Пол: Мъж
    • Владимир Николов
  • Набор: 1987
Re: Лего занимания за деца
« Отговор #4 -: 01, Март, 2020, 04:12:58 pm »
Супер, мерси @danny. Децата в детските градини са една идея, по-мънички от това, което правим ние, необходимо е достигнато едно определено когнитивно развитие за да бъде забавно и същевременно предизвикателно. Не че не може да се работи и с тях но това което е в сферата на квалификацията и опита ни и е за деца от 6 години нагоре. Легото е инструмента за постигане на образователните цели. В подробности няма как да се даде пълната информация, защото ще се развали магията на цялото нещо, а и авторската част. Като да си купиш сет, виждаш какво има, но чак като разгърнеш иструкциите виждаш сглобките. Но в общи линии става дума за различни нива на предизвикателства, съобразени и разработени според възрастта на децата. Но силно е залегнало в дейностите взаимодействие между малки групи имащи определени общи цели, изискващи следване на зададени рамки, но и креативност, развитие на способностите за разрешаване на проблеми в контекст и други.

Неактивен danny

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 330
  • Пол: Мъж
    • Йордан
  • Набор: 1985
Re: Лего занимания за деца
« Отговор #5 -: 02, Март, 2020, 09:56:47 am »
Аз пропуснах, че децата са между 6-7 и 12 години. В такъв случай не ми хрумва конкретно място за "разпространение" на идеята. Все пак ще помисля и ще пиша, ако ме осени нещо :)

Неактивен LegoLady

  • Нов потребител
  • Публикации: 2
  • Пол: Жена
    • Илияна
  • Набор: 1991
Re: Лего занимания за деца
« Отговор #6 -: 05, Март, 2020, 10:46:30 pm »
Благодарим за включването ви!  :)

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: Лего занимания за деца
« Отговор #6 -: 05, Март, 2020, 10:46:30 pm »