Автор Тема: Магазини за ЛЕГО  (Прочетена 15536 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Plamen1466

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 289
  • Пол: Мъж
Магазини за ЛЕГО
« -: 04, Февруари, 2011, 08:57:17 am »
Това е обобщена тема с всички магазини, за които сме говорили във форума. Смятам, че ще бъде полезна на новите и настоящи потребители :)

Магазини в София:

Лего магазин в Мол София, линк към темата, където са споделени впечатленията от магазина:ЛИНК

Магазин БоХоби   - един добре познат магазин на повечето от нас.

Комсед в The Mall и темата, където е обсъждан: ЛИНК

Магазин в SOC и темата, където са споделени впечатленията за този магазин ЛИНК

Лего магазин - Бебе Бест и линк към темата, къдено е обсъждан ЛИНК

Онлайн магазини за лего:

БрикСтор България

Toy Wiz

Торба.бг

Магазин БоХоби - отново добре познатият ни магазин, едниствен в България, от който може да си поръчваме и части.

Магазин Мytoys - Немски Лего магазин - доставят до България в рамките на около 1 седмица, цените са по-ниски.

Играчки.бг

Играчки.ком

Бриклинк магазини:

ManGioBricks
« Последна редакция: 08, Март, 2014, 07:01:56 pm от vladoniki »
Пламен Диков

Неактивен .:LEGO:.

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 74
  • Пол: Мъж
Re:Магазини за ЛЕГО
« Отговор #1 -: 04, Февруари, 2011, 09:59:33 am »
torba.bg  продават се легота на ниски цени
Д.Иванов

Неактивен mrcastle

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 863
  • Пол: Мъж
    • Михаил Стаменов
    • The Site Of Fire
  • Набор: 1996
Re:Магазини за ЛЕГО
« Отговор #2 -: 14, Март, 2011, 10:36:34 pm »
Имам лоши новини. :( Онзи ден бях на Халите и видях, че лего магазина вече го няма.Но това не е всичко.Преди това разбрах, че магазина Бонжур, в който има лего този на Славейков също вече несъществува. :o Добрата новина е, че лего магазина на Славейков все още е там. :)

Неактивен C-3po

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 155
  • Пол: Мъж
  • =3
Re:Магазини за ЛЕГО
« Отговор #3 -: 21, Март, 2011, 01:47:02 pm »
Дамммм.За съжаление вторият ми любим магазив Бонжур е банкрутирал напълно. :-[
Божидар Иванов или БДЖ

Неактивен PecataD

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 632
  • Пол: Мъж
    • Петьо Димитров
    • The Site Of Fire
  • Набор: '97
Re:Магазини за ЛЕГО
« Отговор #4 -: 26, Март, 2011, 01:07:13 pm »
Вижте какво засякох:Пристанището вече и в Български магазин :)
« Последна редакция: 26, Март, 2011, 01:13:14 pm от PecataD »
Петьо П.Д.
MY BRICKSETTM

Неактивен C-3po

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 155
  • Пол: Мъж
  • =3
Re: Магазини за ЛЕГО
« Отговор #5 -: 16, Септември, 2011, 04:22:17 pm »
Откриха магазин на Комсед в Била в Люлин!Отдавна трябваше да го направят имайки се в предвид че това е вторият магазин с лего в ця л Люлин :D :D
Божидар Иванов или БДЖ

Неактивен vasilam

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 565
  • Пол: Мъж
    • Васил Маджаров
  • Набор: 1976
Re: Магазини за ЛЕГО
« Отговор #6 -: 02, Януари, 2012, 12:05:06 pm »
Нещо много интересно забелязвам в магазин БоХоби или по-точно на тяхния сайт. Фен съм на Техник и следя моделите от тази серия. Странно защо 2-3 от топ моделите изчезнаха от сайта точно към края на годината. По принцип там като свърши нещо се пише N/A или нещо от сорта и сета си стои на сайта. Скоро ходих до там и ми дадоха талон за янурари за 20 процента отстъпка и въпросните модели си ги имаше тогава. Дали тези сетове са скрити за да не може да се вземат с намаление? Все пак там отстъпката ще е от 50 лева нагоре, което ще си е загуба за фирмата. Нормално е да се продаде нещо по празниците (говорим за неща започващи от 250  и стигащи до 450 лв) , но чак пък всичко.

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Магазини за ЛЕГО
« Отговор #7 -: 02, Януари, 2012, 01:30:12 pm »
Дали тези сетове са скрити за да не може да се вземат с намаление?

Да и аз това съм забелязал. Януари пък магазина ще е почти празен, покрай талоните за 20%.  ;D Да не говорим, че като започнаха намаленията (11.11.2011г.) цените се вдигнаха.  ;D

Неактивен DMitar

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 676
  • Пол: Мъж
    • Димитър Иванов
  • Набор: 1980
Re: Магазини за ЛЕГО
« Отговор #8 -: 02, Януари, 2012, 02:09:28 pm »
Ако е така наистина - пълен смях! Не стига, че купуваш на двойни-тройни цени, но после и талон с 20% реално да не можеш да ползваш.

Bricklink ruleszz
Димитър Иванов, София
Фен на Лего Стар Уорс!
http://brickset.com/search/?ownedBy=DMitar

Yoda: Stopped they must be; on this all depends. Only a fully trained Jedi Knight, with the Force as his ally, will conquer Vader and his Emperor.

Неактивен vasilam

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 565
  • Пол: Мъж
    • Васил Маджаров
  • Набор: 1976
Re: Магазини за ЛЕГО
« Отговор #9 -: 03, Януари, 2012, 12:06:41 am »
Реших да си купя нещо и те взеха, че го скриха. Дано поне след това го пуснат пак. Тези неща които си мисля не са доказани. Все пак трябва да отида на място за да се уверя. И все пак ако отворите моделите на Техник ще видите, че няма почти нищо. Максимум 5 модела да има и те са толкова умряли.

Неактивен hooky

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 324
  • Пол: Мъж
    • Николай Алексиев
  • Набор: 88
Re: Магазини за ЛЕГО
« Отговор #10 -: 03, Януари, 2012, 12:34:00 am »
Странно е, че някой е дал 1000 лв за Тадж Махал, ако не се лъжа на 31-ви декември си беше там...Също така липсват всякакви големи комплекти от Кингдъмс, Хари Потър....ама кой знае, може пък някой да ги е купил. Но съм съгласен, че цялата история е доста смешна - намаление с 20 % на комплекти, които са със завишени цени от по 30-40 процента. Друг въпрос обаче е, че основна вина за тези цени носи изключителния дистрибутор на лего у нас Комсед.
Николай Алексиев
Brickset колекция

Неактивен Magdo

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 102
  • Пол: Мъж
    • Юлиан
  • Набор: '78
Re: Магазини за ЛЕГО
« Отговор #11 -: 03, Януари, 2012, 09:13:03 am »
Извинявам се за офтопика, но като стана дума за "Комсед", няма как да не си отворя устата. С такава незаинтересованост и досада от техни служители съм се сблъсквал само из българските поликлиники. Смятайте - щом са ме съветвали да не разчитам на тях, ами било по-добре да си поръчвам от чужбина или през приятели...   :-X

P.S. И май наистина е по-добре, като се замислиш - понякога цените са наполовина.
Nema MOC-a bez rakije! - от сръбски Lego-форум :)
http://www.brickset.com/search/?ownedBy=Magdo

Неактивен DMitar

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 676
  • Пол: Мъж
    • Димитър Иванов
  • Набор: 1980
Re: Магазини за ЛЕГО
« Отговор #12 -: 03, Януари, 2012, 11:17:03 am »
Аз въобще се чудя какво ги коментирате тези магазини. Поръчвате ако искате да е нов комплекта от Бриклинк и той с куриер идва супер бързо, може и за 3-4 дни...

п.с. Между другото истината е, че нито Бо-хобби, нито даже Ковсед са виновни за високите цени на Лего в България и Европа и сравнително по-ниските в Америка. Това е ценова политика на Лего. За някои модели обаче в България има известно зъмишаване 10-30%, които и необяснимо. Големия проблем обаче е, че в България няма добри разпродажби както има по няколко такива в Европа и всички други страни. Тук почти няма пазар. Само Комсед като пустат нов магазин и пак реално с -50% за Стар Уорс не са цените под нормалните на САЩ пазара...
Димитър Иванов, София
Фен на Лего Стар Уорс!
http://brickset.com/search/?ownedBy=DMitar

Yoda: Stopped they must be; on this all depends. Only a fully trained Jedi Knight, with the Force as his ally, will conquer Vader and his Emperor.

Неактивен hooky

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 324
  • Пол: Мъж
    • Николай Алексиев
  • Набор: 88
Re: Магазини за ЛЕГО
« Отговор #13 -: 03, Януари, 2012, 11:56:49 am »
Да, цените в САЩ са дори по-ниски от тези в Европа, но от друга страна комплектите в България са много много по-скъпи отколкото в Европа. Германия, Холандия, Франция - там легото е поне с 20-30 процента по-евтино от тук (е, не стигат 40-50 процента, както в САЩ, но изобщо не е зле). Дори в държави като Чехия и Полша комплектите са на доста по-ниски цени от у нас.

Иначе си прав за намаленията, у нас просто няма пазар и такава култура.

А да се върна на Комсед - показателно е това как могат да си позволят 50-процентни намаления (от дъжд на вятър, но ги има все пак) и въпреки това едва ли в тези случаи продават на загуба. За мен тяхното си е чист монополизъм, слагат си печалби от по 100-200 процента на цената, на която се сдобиват с тях, и се надяват на ниската култура на българина за пазаруване от интернет.

И последно, когато говорим за Америка, да не забравяме че реално не начисляват ДДС (е, зависи от различните щати, но доколкото знам подобни такси, дори и да съществуват, не са повече от 5-6 процента върху стойността). Откъдето и вероятно идва разликата в цените, в сравнение с Европа.
« Последна редакция: 03, Януари, 2012, 12:10:33 pm от hooky »
Николай Алексиев
Brickset колекция

Неактивен vasilam

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 565
  • Пол: Мъж
    • Васил Маджаров
  • Набор: 1976
Re: Магазини за ЛЕГО
« Отговор #14 -: 07, Февруари, 2012, 08:08:23 pm »
Да и аз това съм забелязал. Януари пък магазина ще е почти празен, покрай талоните за 20%.  ;D Да не говорим, че като започнаха намаленията (11.11.2011г.) цените се вдигнаха.  ;D

Подозренията ми се потвърдиха. Мина януари с талоните за намаление и сега пак се появиха изчезналите модели. Тия за тъпи ли ни имат?

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: Магазини за ЛЕГО
« Отговор #14 -: 07, Февруари, 2012, 08:08:23 pm »