Автор Тема: Как да купуваме през Bricklink?  (Прочетена 38028 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен busa

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 176
  • Пол: Мъж
    • Кирил Павлов
  • Набор: 78
  • Телефон: 0887302715
Re:Как да купуваме през Bricklink?
« Отговор #15 -: 28, Януари, 2011, 09:51:37 pm »
Честито :)  Сета е прекрасен направо супер, но и скъпичък. Това което са направили явно нашите митничари или подобни служби хич не е хубаво...Добре е че нищо не липсва. Да се радваш на сета ! Преди година на мой приятел му изчезна едно яке някаде по пощите...
град София тел. 0887302715

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re:Как да купуваме през Bricklink?
« Отговор #16 -: 28, Януари, 2011, 09:56:00 pm »
Мерси! Сетът е страшен. :) Скоро разбрах, че застраховките, с който пътуват пощенските пратки, всъщност покриват стойността на пратката единствено при загубата й от пощите. А при нещо счупено или липсващо - никакво обезщетение. По-тази логика, май по-добре е да ти се загуби пратка, от колкото да я сплескат и скъсат... :( Кофти работа!

Неактивен DMitar

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 676
  • Пол: Мъж
    • Димитър Иванов
  • Набор: 1980
Re:Как да купуваме през Bricklink?
« Отговор #17 -: 02, Юли, 2011, 08:13:49 am »
Владо, разбирам че си ядосан за скъсаната пратка, но не си мисли, че е по-добре да ти се загуби пратката. Това може би е най-лошия вариант. Нямам опит със загубени пратки по пощата, но със сигурност не е лесно и не е бързо вземането от парите от застраховката.

Първо по закон нямат право да отварят пратката без твое присъствие, проблема е, че никой няма да ги съди за това. Можеш да подадеш официално оплакване с жалба, на която никой няма да обърне внимание и да те обезщети по някакъв начин.
Принципно ако искат да отварят пратката ти за проверка, трябва да те извикат ти да го направиш и те да си направят оглед.

Това, което се сетам, че може да направиш е за снимаш пратката и да пратиш снимка на продавача и да искаш някакви пари обратно или отстъпка от следваща поръчка. На пръв поглед не изглежда честно, защото не виждам какво той е виновен, че идиотите в бг не спазват законите. Но на второ четене риска за продавача и купувача трябва да е на 50%. Единия продава и трябва да е наясно, че носи отговорност и риск и ако нещо се случи да поме своя дял. Разбира се, абсолютно всичко зависи от цената, ако продава скъпо, трябва продавача да има повече съпричастност. Ако продава на добра цена може да напише в Store Terms, че не иска да поема никаква отговорност за счупени при транспорт или проверка неща от пратката. И от тук всеки си преценява.

Това е лично мнение, а не правила на бриклинк или на друг магазин.
Димитър Иванов, София
Фен на Лего Стар Уорс!
http://brickset.com/search/?ownedBy=DMitar

Yoda: Stopped they must be; on this all depends. Only a fully trained Jedi Knight, with the Force as his ally, will conquer Vader and his Emperor.

Неактивен l-donovan

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 237
  • Пол: Мъж
  • Набор: 85'
Re: Как да купуваме през Bricklink?
« Отговор #18 -: 18, Август, 2011, 11:50:13 am »
Аз имам регистрация в бриклинк с моя адрес.Тъй като в пейпал не харесва моята карта възможно ли е да платя с картата на приятелката ми(тя си има отделен акаунт),просто живее на друг адрес и картата е с нейното име?Благодаря ви предварително!
Иван Веселинов Христов
http://brickset.com/search/?OwnedBy=l-donovan

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Как да купуваме през Bricklink?
« Отговор #19 -: 18, Август, 2011, 11:54:24 am »
Проблем е в разликата на имената, а не на адреса. Повечето търговци се пазят от такива транзакции, защото ги е страх да не си откраднал картата/акаунта. Но при някои минава. Та говори с търговеца най-добре.
Аз поръчвам на различен адрес от пейпал акаунта ми, защото пощата ми е по-удобна, до сега не съм имал проблеми.

П.С. Сподели как са се развили нещата, ще е полезно.
П.С.2 направи регистрация на името на приятелката ти и пусни поръчката от нейно име, така ще имаш съвпадение на имената. Освен, ако не гониш рейтинг.
 ;)
« Последна редакция: 18, Август, 2011, 12:00:16 pm от vladoniki »

Неактивен l-donovan

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 237
  • Пол: Мъж
  • Набор: 85'
Re: Как да купуваме през Bricklink?
« Отговор #20 -: 18, Август, 2011, 12:01:50 pm »
Благодаря ти много Владо!Мисля директно да се разбера с продавача.В краен случай ще вадя нова карта!
Иван Веселинов Христов
http://brickset.com/search/?OwnedBy=l-donovan

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Как да купуваме през Bricklink?
« Отговор #21 -: 01, Август, 2012, 06:25:51 pm »
Малко информация от къде да НЕ поръчваме! ALANS BRICKS - това е магазин, който не препоръчвам. Частите, които поръчах от там са в отвратително състояние и много от тях освен да пътуват към коша, за друго не ги бива. :( Иначе инвентарът на магазина изобилстваше от редки части, които трудно се намират другаде.

Неактивен Stanio

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 16
  • Пол: Мъж
    • Станислав Николов
  • Набор: 1983
Re: Как да купуваме през Bricklink?
« Отговор #22 -: 14, Септември, 2012, 06:20:34 pm »
Здравейте колеги.Имам едно питане.Някой поръчвал ли е през бриклинк стока от Дания и ако да, то за колко време пристига в България, София? Благодаря много на всички отзовали се.

Неактивен gogo29

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 813
  • Пол: Мъж
    • Георги Георгиев
Re: Как да купуваме през Bricklink?
« Отговор #23 -: 14, Септември, 2012, 06:36:42 pm »
Здравейте колеги.Имам едно питане.Някой поръчвал ли е през бриклинк стока от Дания и ако да, то за колко време пристига в България, София? Благодаря много на всички отзовали се.

Здравей, не се сещам името на магазина, но съм поръчвал няколко пъти от там и пристигаха максимум за седмица  ;)

Неактивен Stanio

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 16
  • Пол: Мъж
    • Станислав Николов
  • Набор: 1983
Re: Как да купуваме през Bricklink?
« Отговор #24 -: 14, Септември, 2012, 06:46:29 pm »
Мерси, името на магазина е HappyB, но ми направи впечатление, че пише за страна: Location: Netherlands, Noord-Holland. До тук добре, но ако не се бъркам Нидерландия си е Дания, нали?  ::) Въпреки, че може и да е Холандия, обърках се.Някой който е добър по география, моля да сподели-на мен силната ми страна е химията....

п.с.Мда, в грешка съм.Значи НЕ е Дания, а Холандия.Та въпроса е все още отворен...

п.п.с.Много съм зле с Географията на Скандинавките...
« Последна редакция: 14, Септември, 2012, 06:49:18 pm от Stanio »

Неактивен gogo29

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 813
  • Пол: Мъж
    • Георги Георгиев
Re: Как да купуваме през Bricklink?
« Отговор #25 -: 14, Септември, 2012, 07:00:04 pm »
Нормална доставка е пак някъде около седмица!!! Но имах един случай който ми взе акъла - правя поръчка от Холандия и я плащам към обяд!!! Получавам пратката на другият ден сутринта към 10ч и то вкъщи   :o !!! Не е шега, просто не знам как го направиха тези от TNT Express  :)

Неактивен Stanio

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 16
  • Пол: Мъж
    • Станислав Николов
  • Набор: 1983
Re: Как да купуваме през Bricklink?
« Отговор #26 -: 14, Септември, 2012, 07:03:24 pm »
Уау, това се казва бърза доставка.При мен на дали ще е така, но ще видим дали до следващия Петък ще е тук.Вчера го платих, а днес са го шипнали, тъй че да видим. :) Отново мерси за бързия отговор.

Неактивен Stanio

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 16
  • Пол: Мъж
    • Станислав Николов
  • Набор: 1983
Re: Как да купуваме през Bricklink?
« Отговор #27 -: 20, Септември, 2012, 04:38:13 pm »
Ъпдейт по темата:Единия пакет с монетки от Дания дойде.Силно препоръчвам на всеки , който има дефицит на монетки към пиратите да си поръча от тук: http://www.bricklink.com/store.asp?p=Saaby&itemID=32086037 Лично при мен доставката беше адски бърза.В Понеделник беше пуснато в Четвъртък го получих.Цените са нормални според мен за такова количество монетки.Всичките са 1:1 като оригиналните с брандирано Лего на гърба.Туй засега от мен.

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Как да купуваме през Bricklink?
« Отговор #28 -: 29, Септември, 2012, 05:51:05 pm »
Днес получих една поръчка от Англия. Пакетчето (съвсем малка поръчка - 10-20 части) е изпратено по Royal Mail (техните стикери са залепени на плика) и пристигна с Интерлогистика директно у нас. Това за мен е новост, макар, че отдавна не бях правил поръчка от UK. Доставката се забави около 2 седмици - преди от там пристигаха доста бързо - максимум 1 седмица. Интерлогистика нямат офис в София и няма начин да си получиш пратката от техен офис, ако се случи да не си на адреса, вариантът е получаване на адрес, което е неудобно. На друг поръчващ от Англия да му се е случвало подобно нещо?

Неактивен DMitar

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 676
  • Пол: Мъж
    • Димитър Иванов
  • Набор: 1980
Re: Как да купуваме през Bricklink?
« Отговор #29 -: 29, Септември, 2012, 06:57:26 pm »
Владо, принципно от Англия поръчвам през gabco. Хем по-евтино, хем по-бързо и си го следиш. Даже много често може и безблатно от UK до UK да получиш от някой продавач.
Димитър Иванов, София
Фен на Лего Стар Уорс!
http://brickset.com/search/?ownedBy=DMitar

Yoda: Stopped they must be; on this all depends. Only a fully trained Jedi Knight, with the Force as his ally, will conquer Vader and his Emperor.

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: Как да купуваме през Bricklink?
« Отговор #29 -: 29, Септември, 2012, 06:57:26 pm »