Автор Тема: Къде си държите легото?  (Прочетена 20395 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен opellego

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 1089
  • Пол: Мъж
  • Стефан
Re: Къде си държите легото?
« Отговор #45 -: 18, Юли, 2015, 07:02:13 pm »
Ето ги и нашите дреболии:

Неактивен kikoleppard

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 192
  • Пол: Мъж
    • Кирил Неделчев
  • Набор: 1978
Re: Къде си държите легото?
« Отговор #46 -: 07, Май, 2017, 01:19:43 am »
Темата е стара, но и аз да покажа какви кутии ползвам. :D

Миналата седмица в Лидл пуснаха кутии 3 в 1 за по 25 лв., а в Кауфланд по 15 лв. с размери 19 х 40 х 80.

Определено са добри попадения!

Накупихме си по няколко броя, защото са много удобни за складиране на какво ли не.

Реално съпругата ми конфискува 3 броя за фотографската си техника и албуми със снимки.

Иначе на снимките показвам как Лидълските кутии от сладолед и салата намират перфектното

приложение за лего частите и малките сетчета.   ;)













Активен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Къде си държите легото?
« Отговор #47 -: 03, Август, 2017, 06:58:26 pm »
Днес се заговорихме с Жоро за вечно актуалната тема - съхранение на части. Ето какви кутийки използвам за сортиране на различни по вид части. Тези кутийки ги купих от Бау Хаус, обаче поддържат много малка наличност и свършиха преди да запълня нужната ми бройка. Ще е полезно, ако някой е виждал нещо подобно на нормална цена, тези струват под 2 лв./бр. , а качеството е съвсем добро за целта.





Активен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Мнение за LEGO® 8-stud Storage Brick Drawer
« Отговор #48 -: 08, Август, 2018, 04:50:27 pm »
Питането е за 8-stud Storage Brick Drawer - виждали ли сте го на живо и какво мислите за тази система за съхранение?

Размери: 17 см височина, 50 см широчина и 25 см дълбочина.

Видях, че го продават в Хиполенд, но цената е солена - 75 лв./бр. По чужди сайтове където се намира - не е по-малко.



Ето и едно интересно видео как се комбинира с другите кутии на Лего:

Неактивен Ванка

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 110
  • Пол: Мъж
    • Иван Йорданов
  • Набор: 1999
Re: Къде си държите легото?
« Отговор #49 -: 08, Август, 2018, 07:48:50 pm »
Виждал съм ги тези кутийки на живо - oбемни са, заемат много място и мисля, че не са най-доброто. А и са скъпи. Вярно - интересни са, но според мен не си струват парите. А и съм на мнение, че следният начин за съхранение е най-удобен - с малки и големи кутийки, подредени по рафтове, с части, сортирани по цвят и вид.

Неактивен ender

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 338
  • Пол: Мъж
    • Владимир Йосифов
    • brickset
  • Набор: 86
Re: Къде си държите легото?
« Отговор #50 -: 08, Август, 2018, 08:37:15 pm »
Как точно ще се подреждат частите, е въпрос на личен избор на система - важното е да работи за ползвателя :)
Но несъмнено най-важен е лесния достъп и минималното търсене... Голяма, дълбока и непрозрачна кутия не ми се струва подходяща, освен за съхранение на нещо "цяло" - сет, орда минифигурки, инструкции...

Неактивен skapula

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 146
  • Пол: Мъж
    • Еди Мензилджиян
  • Набор: 74
Re: Къде си държите легото?
« Отговор #51 -: 08, Август, 2018, 09:00:03 pm »
Виждал съм ги тези кутийки на живо - oбемни са, заемат много място и мисля, че не са най-доброто. А и са скъпи. Вярно - интересни са, но според мен не си струват парите. А и съм на мнение, че следният начин за съхранение е най-удобен - с малки и големи кутийки, подредени по рафтове, с части, сортирани по цвят и вид.

Аз имам 3бр 2х4 и 2бр 2х2. Ако ще съхранявате малки елементи, влизат в кръглите процепи на дъното на кутията. Аз повече ги ползвам за събиране на готово сглобени сетове, като вагоните и локомотивите на 60052 и 7939, както и цялата железопътна мрежа  ;) . В момента са под леглото на децата. Ако държите, мога да ви ги снимам. Иначе са удобни за съхранение едно върху друго, знаете защо. Аз съм ги купувал от един магазин за преоценени стоки- големите по 18лв, малките по 12. Направо бяха без пари. Няма за съжаление повече. Иначе тази цена в Хиполенд е наистина обичайната, като в нета и е висока за нашия стандарт.
« Последна редакция: 08, Август, 2018, 09:02:17 pm от skapula »

Неактивен neelton

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 138
  • Пол: Мъж
    • Орлин
  • Набор: 88
Re: Къде си държите легото?
« Отговор #52 -: 25, Ноември, 2019, 05:50:58 pm »
Някой случайно да е революционирал съхранението на части с цел сглобяване на МОСs? Вече посъбрах известно количество 5-6к части, относително хомогенни като цветове, но реално в момента ги държа в две кутии/кашончета + от Бриколаж си купих едни малки контейнери с чекмеджета, които може да се стакват, но пък са по 30лв парчето и не съм сигурен дали ще имам място да вдигна много такива, дори да ги купя.
 
Подобно на това, но са други, може да се стакват едно върху друго и се вижда по-добре какво има вътре. Проблемът е, че ако случайно го бутна всичко ще се изсипе вероятно, не са плътно затворени.

Та се чудех дали някой случайно не е измислил нещо по-хитро как да се действа.
« Последна редакция: 25, Ноември, 2019, 05:53:32 pm от neelton »

Неактивен neelton

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 138
  • Пол: Мъж
    • Орлин
  • Набор: 88
Re: Къде си държите легото?
« Отговор #53 -: 04, Януари, 2020, 04:59:07 pm »
В момента в Лидл продават ей такива кутии, ако на някой му трябват. Аз си взех от тази с малките чекмеджета, като реално си е ниско качество. Малко ме дразни че нямат стопер и ако ги дръпнеш докрай лесно падат > ако някой бутне цялата кутия напред предполагам ще се изсипе всичко, което е кофти. От друга страна са доста на брой и малки и може да свършат работа на някого. Струват 20лв.


БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: Къде си държите легото?
« Отговор #53 -: 04, Януари, 2020, 04:59:07 pm »