Автор Тема: Brick fest 2013 в Сердика Център  (Прочетена 9995 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Nikola Bathory

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 56
    • Cradle of Filth Bulgaria
Re: Brick fest 2013 в Сердика Център
« Отговор #15 -: 03, Юни, 2013, 10:22:42 am »
Изложението се получава доста добре и изключително мащабно като за българските мащаби. Мисля, че това е най-голямото Лего събитие до момента у нас.
Рекламното недоразумение "Интерактивно изложение на Лего фигури" наистина е подвеждащо и го е измислила някаква смешна рекламна фирма, не препоръчвам да ползвате услугите им  ;)

Иначе самото изложение си е в мола до 13-и този месец, отидете и го вижте, ако още не сте. Има и голямо количество Лего влакове :)

Неактивен Alkoholiker

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 293
  • Пол: Мъж
    • Стефан Стефанов
  • Набор: 1985
Re: Brick fest 2013 в Сердика Център
« Отговор #16 -: 03, Юни, 2013, 12:13:53 pm »
Аз пък съм сериозно разочарован от така наречения фестивал, най-вече защото предимно бяха изложени оригинални сетове и малко MOC-ове.

Миналата година изложението беше в зала България. Различното от тогава е повечето засегнати теми.

Разочароващото за мене беше, че тази година макета на града беше същия само с добавен Военния клуб (който наистина беше добре направен). При техникс легата имаше интересни неща, но при космос, рицари и пирати беше пълна трагедия. С изключение на средновековното селце, което е пускано като тема в форума - http://www.brickmania-bg.com/index.php?topic=1906.0, другите неща бяха оригинални сетове без човечета, че дори и без знамена и украси. Видях мнение в темата, че човечетата лесно се крадат, но нали затова имаше предгради на няколко метра от легата, така че да няма човек пряк достъп до макетите. Също така сет 6085 не беше довършен, 6073 беше пожълтял, а 6075 беше сложен зад един гвардейски форт и подредбата изобщо не се връзваше.

Имах желание да разгледам средновековното селце от всички страни, но поради лошото разположение на подиумите за макети имах възможност да го видя отпред и от едната му страна. Също така за мене е интересно не само да видя нещо направено, но и да има с кого да поговоря как е направено, какви идеи са използвани и такива неща.

Сега някои от вас ще кажат, че само храня, но си мисля, че на такива фестивали трябва да се показват неща различни от оригиналните сетове и да не се крият минифигурките и всякаквите украси, а да не помисли как да бъдат добре разположени нещата, така че да могат да бъдат разгледани добре и същевременно да не бъдат пипани. Иначе казано - да се ползват витрини.

Неактивен le60head

  • Нов потребител
  • Публикации: 8
Re: Brick fest 2013 в Сердика Център
« Отговор #17 -: 03, Юни, 2013, 01:50:34 pm »
Здравей!

Приемам коментарите ти за изложението като градивна критика!

Разбира се има още много какво да се желае от настоящето изложение, и се надявам със всяко следващо нещата да стават все по-добри!

За да получиш по-подробна информация за отделните МОК-ове участващи в изложението, можеш да се обърнеш към съответните хора, които са ги направили. За съжаление не всички от тях имаха възможност да присъстват на събитието през целите дни от изложението, и да разказват за своите модели.

Неактивен Alkoholiker

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 293
  • Пол: Мъж
    • Стефан Стефанов
  • Набор: 1985
Re: Brick fest 2013 в Сердика Център
« Отговор #18 -: 03, Юни, 2013, 02:19:45 pm »
Цитат
Приемам коментарите ти за изложението като градивна критика!

Радвам се, че така го приемате, защото целта ми не е да обидя или оплуя някого, а просто ми се иска и ние в България да започнем да се доближаваме към изложенията правени в другите държави. Лошото е, че ми се стори, че фестивала е насочен повече към малките деца (нови клиенти), а не към утвърдените лего фенове, които колекционират лего от двайсетина години.

Цитат
За да получиш по-подробна информация за отделните МОК-ове участващи в изложението, можеш да се обърнеш към съответните хора, които са ги направили.

А как може да се разбере кой е човекът направил съответния МОК, като никъде няма табелким кое какво е и кой го е направил?

И нещо последно - в тази тема хора споменават, че са участвали във фестивала, но никой не казва с какво.

Неактивен le60head

  • Нов потребител
  • Публикации: 8
Re: Brick fest 2013 в Сердика Център
« Отговор #19 -: 03, Юни, 2013, 02:30:31 pm »
Много правилно отбелязваш, че липсват табелки с информация кой модел на кой е. Единствуно за военния клуб има табелка с информация.

Тъй като си проявил интерес, с радост ще пусна списък със всички МОК-ове, изложени в момента:

Венци   МОC    "Ал. Невски"
Георги В.   МОC    червена (къща - цар шишмян)
Георги В.   МОC    жълта (къща - оборище)
Георги В.   МОC    бежова (къща)
Георги В.   МОC    кафяв (магазин)
Георги В.   МОC    Военен клуб
Топорчеви   MOC   GBC - Pneumatic Fork
Топорчеви   MOC   GBC - Air Compressor
Топорчеви   MOC   GBC - Scissor Lift
Топорчеви   MOC   GBC - Step-ups
Топорчеви   MOC   GBC - Slide
Топорчеви   MOC   GBC - Wave
Топорчеви   MOC   GBC - Rotativo
Топорчеви   MOC   GBC - Archimedes Screw
Топорчеви   MOC   GBC - Treaded Screw
Андрей   MOC   Кран
Антонио   MOC   Космически кораб.
Антонио   MOC   Дропшип
Вера   МОС   Парк
Камен   МОС   LEGO Toy Crane
Камен   МОС   RC Икарус 280
Камен   МОС   Аквариум с подводни модели
Камен   МОС   5-eтажна сграда
minichamps MOC старовремски пейзаж

Дано не съм допуснал грешки в имената на моделите от горния списък.

Надявам се че това ще отговори на последния ти въпрос :)
« Последна редакция: 03, Юни, 2013, 02:39:16 pm от le60head »

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Извън темата
« Отговор #20 -: 03, Юни, 2013, 02:43:10 pm »
Призовавам хората, които не са въвели имената си в профила или подписа си, да го направят.

Благодаря!

Неактивен alex

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 301
  • Пол: Мъж
    • Александър
  • Набор: 1989
Re: Brick fest 2013 в Сердика Център
« Отговор #21 -: 03, Юни, 2013, 03:25:27 pm »
Такаам понеже наистина изложението е голяма тема, предлагам да отворим нова тема със заглавие "Лего изложение 2014" В която от сега всеки да може да изкаже минуси на сегашното, както и препоръки към бъдещото. Когато за пръв път бях на изложение на виното, си е*** М****** и беше трагедия. Сигурен съм и че чуждестранните изложения не са започнали по по добър начин ;)

Иначе аз намирам няколко минуса;
Първо - че нямаше достатъчно предварителна информация. Ако беше съобщено 2-3 месеца преди това, можеше още някои и друг от форума да се включи. ( аз можех да предоставя няколко класически модела (както и части да довършим Военния, така ми беше много странен, но пак много красив.
Второ - наистина щеше да е добре да има и фигурки. Но тук въпроса е друг; Дали мола, може да осигури витрини и колко би дооскъпило. ( не забравяйте че това едва ли е било безплатно, може спонсорите да са го платили, но е имало точен бюджет)
Трето - до вера не знаех че има други лего форуми в България. За такива събития може да се обединим за да го направим наистина голямо ... и крана да е до втория етаж :D
И последно - какво стана с големия кран :D 1 час обикалях за да го вида да се движи, ама нещо не стана.

И въпреки горните, според мен беше сполучливо, обикновените хора го харесаха и имаше интересни идеи.

Освидетелстван Lego маниак - http://www.brickset.com/search/?ownedBy=alezzi1

Неактивен MorphyD

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 256
  • Пол: Мъж
    • Васил Асенов
  • Набор: 1983
Re: Brick fest 2013 в Сердика Център
« Отговор #22 -: 03, Юни, 2013, 03:33:49 pm »
Имаше някакви технически проблеми с крана. Видях две момчета, които явно го бяха сглобили, да правят някакъв ремонт по него :)

Неактивен Nikola Bathory

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 56
    • Cradle of Filth Bulgaria
Re: Brick fest 2013 в Сердика Център
« Отговор #23 -: 03, Юни, 2013, 03:41:14 pm »
Трето - до вера не знаех че има други лего форуми в България.

Едно бързо търсене с Гугъл ти показва какви Лего форуми има в българското интернет пространство.

За такива събития може да се обединим за да го направим наистина голямо ... и крана да е до втория етаж :D

По принцип аз съм "за", но не зависи само от мен и теб...

Неактивен le60head

  • Нов потребител
  • Публикации: 8
Re: Brick fest 2013 в Сердика Център
« Отговор #24 -: 03, Юни, 2013, 03:50:01 pm »
Alex, ще се радваме на участието ти, както и на всички останали желаещи, във следващото изложение!

Лично аз много се изненадах от желанието на minichamps да се включи в изложението буквално 2 дни преди началото  му. Много се радвам, че неговият модел присъства!

Обикновено обсъждаме организацията за всички събития на живо на клубните срещи, които си правим всеки месец на славейков.

Чувствайте се поканени!

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Brick fest 2013 в Сердика Център
« Отговор #25 -: 03, Юни, 2013, 04:30:54 pm »
Едно бързо търсене с Гугъл ти показва какви Лего форуми има в българското интернет пространство.

По принцип аз съм "за", но не зависи само от мен и теб...

Alex, ще се радваме на участието ти, както и на всички останали желаещи, във следващото изложение!

Лично аз много се изненадах от желанието на minichamps да се включи в изложението буквално 2 дни преди началото  му. Много се радвам, че неговият модел присъства!

Обикновено обсъждаме организацията за всички събития на живо на клубните срещи, които си правим всеки месец на славейков.

Чувствайте се поканени!

Моля, впишете имената в профила или подписа си! Това е изискване според Правилата на форума. Моля, покажете уважение към всички нас!


Неактивен Akeyzerr

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 163
  • Пол: Мъж
    • Ангел Топорчев
Re: Brick fest 2013 в Сердика Център
« Отговор #26 -: 03, Юни, 2013, 08:10:13 pm »
... Дали мола, може да осигури витрини и колко би дооскъпило. ( не забравяйте че това едва ли е било безплатно, може спонсорите да са го платили, но е имало точен бюджет)
...
И въпреки горните, според мен беше сполучливо, обикновените хора го харесаха и имаше интересни идеи.

Точно заради ограничения брой прегради в последния момент се реши да не рискуваме с минифигове. Също така до последно не се знаеше точно колко и какви постаменти ще има. Това много си личи на техник секцията. Единствената "витрина", която съвпада с идеята ми за сигурност е около няколкото Star Wars модела. Хем сигурно(за моделите), хем безопасно за посетителите, хем нормално за гледане.
Имам и един реторичен въпрос - "Какви спонсори?" Идеята на всички участници е да покажем на възможно най-голям брой хора, че с лего всичко може. На всяко хлапе, когато се лепне около Машината с топчетата казвам "проста механика, затова се учи физика и математика в училище" и родителите се усмихват леко. Никой от нас не участва в изложението заради финансови облаги.

А по повод GBC-то
::) Не си го пускал във форума

Вярно, не съм, но до последно не работеше както трябва. Да не говорим, че топките пристигнаха на 29.05 :D А трафчето за захранването го запоявах вечерта преди изложението :D
Екстрмни ситуации на макс!
Като приключи изложението ще понаснимам модулите и може да кача инфо. Даже задължително ще споделя информация за смазката, без която нямаше да пусна машинките да въртят по толкова време.

Неактивен alex

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 301
  • Пол: Мъж
    • Александър
  • Набор: 1989
Re: Brick fest 2013 в Сердика Център
« Отговор #27 -: 03, Юни, 2013, 09:49:39 pm »
Това за спонсорите искам да се извиня. За мен е ясно че нокой от учстващите не е взел каквото и да е, а по скоро трябваше ли да плащате на мола? Искаха ли някакви пари за да ги изложите и сътрудничиха ли с носене, витрини и т.н.?
(спонсорите е понеже нещо видях в предните коментари, за "изложение на минифигурки" че е било тяхна идея или нещо подобно)

Колега Nikola Bathory
Пробвах с гуугъл, уви резултатите пак са само този и Лебго .... а и бохоби излиза но не знам защо, не е форум :D

Освидетелстван Lego маниак - http://www.brickset.com/search/?ownedBy=alezzi1

Неактивен Akeyzerr

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 163
  • Пол: Мъж
    • Ангел Топорчев
Re: Brick fest 2013 в Сердика Център
« Отговор #28 -: 03, Юни, 2013, 11:17:34 pm »
Без огромната помощ от Сердика, това изложение нямаше да се състои. Единствени те съзряха и разбраха какво всъщност цели едно такова събитие. Стъклените преграждения и постаментите са осигурени от тях, както и трудът на техните техници, които ги инсталираха :)

Неактивен IRadev

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 914
  • Пол: Мъж
    • Ивайло Радев
  • Набор: 86
Re: Brick fest 2013 в Сердика Център
« Отговор #29 -: 04, Юни, 2013, 07:43:03 pm »
Аз го посетих днес. Града и техник секцията бяха впечатляващи, но космоса и замъците бяха зле. Похвално за селото на minichamps, но като цяло в тази секция не успях да хваня някаква подредба.
Разбирам, че хората работят и не могат да седят при творенията си цял ден, но поне да бяха оставили табелки какво точно гледаме, защото обикновените хора имаха трудности с обяснението пред децата си, а нали уж за тях е изложението. Също така ме разочарова, че нито една механика не работи - можеше поне в града един от влаковете да се движи.
Жалко е, че и липсваха достатъчно фигурки да оживят сцените. Може би догодина да се уредят витрини - за защита от прах и неблагонастроени зрители.
Фен на всякакви Lego замъци и Star Wars Clone Wars
Колекция - Brickset
Снимки Flickr
SPACESHIP!!!

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: Brick fest 2013 в Сердика Център
« Отговор #29 -: 04, Юни, 2013, 07:43:03 pm »