Автор Тема: На Владунов градчето  (Прочетена 21147 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен vladunov

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 235
  • Пол: Мъж
    • Владимир Николов
  • Набор: 1987
Re: На Владунов градчето
« Отговор #15 -: 17, Октомври, 2019, 11:50:39 pm »
Здравейте Лего фенове,

От доста време не съм правил публикация тук, причините са разнородни, но ето, че се завръщам, освен това има и какво да споделя с всички Вас.

Днешния пост, ще бъде за развитие по частта от проекта ми "Модерно архитектурна част от града ми"


1. Тук доста се опитвам да побутна нещата, мислех ги по един начин за едно нещо, но май се оказа друго... Това никой тук не го интересува, та по същество, резултата е някакъв такъв...

Поработих върху вече изградените като концепция сгради...
Добавих малко "живот" и детайли по покривите, и първите етажи, малко цветове и форми...

Малко по жилищните сгради... все още очаквам някои "новодомци" да си обзаведат апартаментите/обещани са на реални хора...


Появи се и сладоледаджийница...

Има още два магазина за обзавеждане в първите етажи на сградите, но чакат вдъхновение, предложения се приемат! Магазините са с размери 6х12 стъда...

Междувременно създадох и нова сграда

Не бих я определил като точно модулна, по-скоре е ....знам ли "секционна", примерно....

Модулна част...

Секционна част...



Нещо такова....


...
Както става ясно и от снимките, все още имам липси на доста части за някои от проектите си , но всяко нещо с времето си...
Повече изображения тук...
https://legovlad.imgur.com/all/
В следващия си пост в тази тема ще говоря за разширението на града ми. Защо, как, къде и т.н.

До следващия път.  :)






Тази композиция се състои от вече две модерни сгради с бизнес или не още изяснено приложение, и две такива, които ще бъдат жилищни сгради.
« Последна редакция: 17, Октомври, 2019, 11:58:53 pm от vladunov »

Неактивен vladunov

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 235
  • Пол: Мъж
    • Владимир Николов
  • Набор: 1987
Re: На Владунов градчето
« Отговор #16 -: 18, Октомври, 2019, 12:33:45 am »
В следващ пост ще покажа развитие по един друг проект, който е адаптация по официалния сет  Pet Shop 10218 ...

Ето че настъпи и този момент.
Тази модулна сграда, така и не успях да си я купя, някои от цените на някои от частите в тези цветове също са доста солени, та свалих си инструкцията, адаптирах, нагласях, мечтах и реализирах....

Концептуално магазин за животни не ме радва, та го промених на магазин за нещо което ме радва...


И така, вече градчето ми си има малък оръжеен магазин.


Постарах се да го обзаведа подобаващо...






Общ изглед...





В магазина дори и има малко стрелбище за проба на оръжията или развлечение...



Чудя се втория етаж какво да го правя, мислех си нещо за музей на война примерно, да има експонати на войни през различни епохи на човечеството заедно със снаряжението им примерно, предложения се приемат, всякакви...

Повече снимки може да видите тук... https://legovlad.imgur.com/all

Айде вече, следващия път ще пиша за разширението на проекта...

« Последна редакция: 18, Октомври, 2019, 12:35:30 am от vladunov »

Неактивен danny

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 330
  • Пол: Мъж
    • Йордан
  • Набор: 1985
Re: На Владунов градчето
« Отговор #17 -: 18, Октомври, 2019, 08:42:40 am »
И така, вече градчето ми си има малък оръжеен магазин.

Магазинът е станал брутален! Много яко! Браво :)

Неактивен mnachevg

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 366
  • Пол: Мъж
Re: На Владунов градчето
« Отговор #18 -: 18, Октомври, 2019, 08:59:39 am »
Само да те предупредя, този на стрелбището има малко криминален вид...  ;) 8)

P.S. Не бих му доверил такова голямо пушкало...  :D

Неактивен vladunov

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 235
  • Пол: Мъж
    • Владимир Николов
  • Набор: 1987
Re: На Владунов градчето
« Отговор #19 -: 25, Декември, 2019, 05:27:41 pm »
След дълго прекъсване поради разнородни фактори, ето и ново включване от мен и проекта, който развивам.

Както писах в предния си пост, беше извършено разширение на града. Как се случи, ами с маси под масите, които вече имах, използвах малки ниски икейски масички, скъсих им малко краката, за да може да влизат и най-високите модулни сгради в момента, а същевременно да се събират и наличните ми кутии за съхранение на части. Първоначално мислех, да правя плоскости по размер, но този вариант ми дойде по-бюджетен.

Ето и как изглежда към момента...
https://imgur.com/HuzK2WH



Свалих плажа и някои от модулните сгради, дето не мога да се навия все още да превърна в МОКове. Все още има доста да се обмисля концепцията на какво и как ще е наредено там, но засега има място за разгръщане и творене.  :)

В следващия постове тук, съм набелязал Модване/Мокванене на сетове и електрификация на града.  :)

Повече снимки от разширението тук... https://imgur.com/a/ok9qODm
« Последна редакция: 25, Декември, 2019, 05:40:16 pm от vladunov »

Неактивен vladunov

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 235
  • Пол: Мъж
    • Владимир Николов
  • Набор: 1987
Re: На Владунов градчето
« Отговор #20 -: 25, Декември, 2019, 08:07:26 pm »
 >:(И по темата с Модифицирането...

Всичко тръгна от това... една готина триколка.


Но прекалено голяма и с типичното за Сити серията изнасяне на гумите извън калниците, а и нещо мястото ми се стори че не е оптимално използвано, а и от хигиенна гледна точка нещо службите в града ми имаха забележки. Взимайки като предизвикателство всичките тези аспекти имах готова задача за пресъздаване и модифициране с Лего. Нещо дребно, но интересно...

Стана нещо такова...






А понеже имах малко излишни части в тези цветове, нещата прераснаха и в малка сладоледаджийница в един от блоковете ми.





Така, вече тази триколка значително повече се вписва в разбиранията ми за пропорции и съдържание в моя проект. Сега остава да направя и интериора на сладоледаджийницата.

До следващия път...  :)
« Последна редакция: 25, Декември, 2019, 08:09:20 pm от vladunov »

Неактивен vvass

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 406
  • Пол: Мъж
    • Васко Василев
    • Ice Bricks
  • Набор: 1968
Re: На Владунов градчето
« Отговор #21 -: 26, Декември, 2019, 02:02:46 pm »
Владо,

Много е добра тази сладоледаджийница. ;)
"Always two there are, no more, no less. A master and an apprentice" Yoda about the Sith.

https://store.bricklink.com/vaskatavass#/terms
https://brickset.com/sets/ownedby-vaskatavass

Неактивен vladunov

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 235
  • Пол: Мъж
    • Владимир Николов
  • Набор: 1987
Re: На Владунов градчето
« Отговор #22 -: 26, Декември, 2019, 02:05:42 pm »
Само да те предупредя, този на стрелбището има малко криминален вид...  ;) 8)

P.S. Не бих му доверил такова голямо пушкало...  :D

Прав беше и нещата бързо ескалираха, след забележка от страна на собственика на магазина, тоя пощурял и го взел за заложник, като открил и безразборна стрелба...

Веднага са се намесили силите на реда и се е отзовал и SWAT екип, за да овладеят ситуацията...











Неактивен vasilam

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 565
  • Пол: Мъж
    • Васил Маджаров
  • Набор: 1976
Re: На Владунов градчето
« Отговор #23 -: 26, Декември, 2019, 08:04:18 pm »
Супер е, поздравления!

Неактивен vladunov

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 235
  • Пол: Мъж
    • Владимир Николов
  • Набор: 1987
Re: На Владунов градчето
« Отговор #24 -: 14, Януари, 2020, 08:05:20 am »
Малко ъпдейт... подробности като има време... Enjoy...




 :)
« Последна редакция: 14, Януари, 2020, 08:07:33 am от vladunov »

Неактивен vladunov

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 235
  • Пол: Мъж
    • Владимир Николов
  • Набор: 1987
Re: На Владунов градчето
« Отговор #25 -: 07, Март, 2020, 11:00:22 pm »
От доста време търся време да направя малко ъпдейт.
Осъзнах, че много време ми взима качването на снимки от телефона на компютъра и после някъде от където да мога взимам линкове, че да мога да ги споделя тук. Поради тази причина започнах да ги качвам като албуми директно през приложение на телефона ми и за напред май така ще процедирам за новото съдържание, което ще подкрепям със снимков материал. Ако някой има по-добри предложения, може да ги сподели на ЛС или в нова или настояща тема по този въпрос.

Та след това лирично отклонение...
Какво ще видите в албума...
Нов град + модулна електрификация
https://imgur.com/gallery/p6Q0VTn

Общо взето този небостъргач дето правя от доста време реших да го електрифицирам, по начин който да отговаря на следните две условия

1. Колкото се може по дискретно окабеляване.
2. Да не загуби своята модулност и функционалност на интериора. По тая точка доста забележки към стандартните пакети с осветление за модулни сгради официални сетове имам, дано тези на Лего, които ще пускат са по ок.

Та да, поиграх си далеч от идеалното е но до толко го добутах. Остава да измисля как да ги "облеча" ледовете с лего. И другата програмистката част, ледовете са rgb, и могат да се програмират, ама за там има предизвикателства за преодоляване.
Знам ме това с лампите е малко отклонение от оригиналното Лего като части, но нямам лепени или дупчени части. Също съм се опитал да не попречи и на функционалността, която би имала сградата и без тях.

На покрива инсталирах лампи също, но предстои да ги подкарам и тях, че са на друг волтаж, ще трябва да им тегля отделно ел. трасе.

« Последна редакция: 08, Март, 2020, 12:03:22 am от vladunov »

Неактивен neelton

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 138
  • Пол: Мъж
    • Орлин
  • Набор: 88
Re: На Владунов градчето
« Отговор #26 -: 07, Март, 2020, 11:30:41 pm »
Супер е! Натегналия ме последно време въпрос е, как се справяш с праха на толкова голяма площ?

Неактивен vladunov

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 235
  • Пол: Мъж
    • Владимир Николов
  • Набор: 1987
Re: На Владунов градчето
« Отговор #27 -: 08, Март, 2020, 12:18:52 am »
Хаха, праха....  :-X

Ами това си е вечен въпрос в София тая драма е значително по-голяма... Тука сетовете събират толкова прах за седмица, дето в Габрово събират за три месеца

Ами моите методи:
1. стени на латекс
2. под балатум - лесен за поддръжка, безфугов...
3. Прахосмукачка през 3 дни за пода и парцал всяка седмица
4. Гледам да държа стаята затворена
5. Четка с фин косъм + мини автомобилна прахосмукачка с накрайник четка
6. Покривам при дълго отсъствие - не ми се е случвало от година
7. Вадя секциите една по една - общо взето плоскостите не ги връзвам една за друга да мога да ги вадя лесно дърпам настрани и ги чистя и връщам
8. Чистя рядко - не съм психо на тая тема, трябва да остава време и да се строи или чистя на части - по райони.
9. Опита е показал, че ако определено Лего остане изложено трайно на прах, то наслагване на прах, който да не може да се отстрани само по механичен начин - с четка, а е нужно миене е за период около три и повече месеца. Личен опит и наблюдения.

Надявам се да е полезно инфото...
« Последна редакция: 08, Март, 2020, 12:21:11 am от vladunov »

Неактивен neelton

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 138
  • Пол: Мъж
    • Орлин
  • Набор: 88
Re: На Владунов градчето
« Отговор #28 -: 08, Март, 2020, 01:00:27 am »
Супер, благодаря :)

И аз имам такива наблюдения по последната точка - изтървеш ли го, става голяма мъка за чистене после, а и наистина, в София казуса с праха е ужасяващ...

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: На Владунов градчето
« Отговор #29 -: 08, Март, 2020, 08:40:37 am »
Пречиствателите за въздух обезпрашават значително стаята.

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: На Владунов градчето
« Отговор #29 -: 08, Март, 2020, 08:40:37 am »