Автор Тема: Мои MOC-ове  (Прочетена 13880 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Pac

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 76
  • Пол: Мъж
    • Станислав Пац
  • Набор: 1984
Мои MOC-ове
« -: 26, Май, 2018, 11:16:34 am »
След като наскоро възобнових интереса си към Лего след около 18 години прекъсване и сглобих няколко нови сета, дойде време да си поиграя и с нещо мое. Все още малко трудно се ориентирам с новите чаркове, едно време техник частите имаха пъпки :D и имаше десеторно по-малко видове конектори. Реших да започна с нещо простичко.

Около 3 часа ми отне да сглобя тази "високопроходима водоноска".  Управлява се дистанционно и се задвижва от 2 XL мотора, един за левите, един за десните гуми. Предвид мощните мотори, малкият размер и ниския център на тежестта, катери наклони до 45 градуса без проблем. С препятствия се справя относително добре, но в центъра е сртавнително ниска (там е батерийния блок) и това създава проблеми. Между другото батерията се сваля супер лесно с издърпване на 4 пина.
« Последна редакция: 26, Май, 2018, 11:31:48 am от Pac »

Неактивен Pac

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 76
  • Пол: Мъж
    • Станислав Пац
  • Набор: 1984
Re: Мои MOC-ове
« Отговор #1 -: 31, Май, 2018, 10:47:20 pm »
Бях си наумил да направя някакво такова ходещо животно (или както жената и децата го определеха - хлебарка) и ей го на:



Задвижва се от 2 М мотора. Както се досещате, единият отговаря за лявата тройка крака, дриугият за дясната.
« Последна редакция: 31, Май, 2018, 10:50:04 pm от Pac »

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Мои MOC-ове
« Отговор #2 -: 01, Юни, 2018, 06:14:43 am »
Хлебарката е много яка! :)

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Мои MOC-ове
« Отговор #3 -: 01, Юни, 2018, 09:28:50 am »
Метни и една снимка отдолу, моля. Много сполучливо ходи и ме човърка да сглобя и аз нещо подобно. Гледал съм ходещи творения с този механизъм, имаше един ходещ Мини Купър, на Сариел, ако не бъркам, той е с подобен механизъм.

Неактивен Pac

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 76
  • Пол: Мъж
    • Станислав Пац
  • Набор: 1984
Re: Мои MOC-ове
« Отговор #4 -: 01, Юни, 2018, 10:06:23 am »
Може би в неделя ще дам снимки. Че сега съм на работа, а след работа пътувам извън града и няма да мога да го наснимам.

Неактивен Pac

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 76
  • Пол: Мъж
    • Станислав Пац
  • Набор: 1984
Re: Мои MOC-ове
« Отговор #5 -: 03, Юни, 2018, 07:07:58 pm »
Реално погледнато снимките отдолу не носят много информация. Наснимал съм нещата, както смятам, че ще бъдат най-информативни, на последната снимка съм свалил предния крак, за да се види на какво е закачен.

Неактивен Pac

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 76
  • Пол: Мъж
    • Станислав Пац
  • Набор: 1984
Re: Мои MOC-ове
« Отговор #6 -: 12, Юни, 2018, 05:56:03 pm »
Реших следващото нещо, което правя да е модел на същесвтуваща машина. Спрях е на на верижен трактор ХТЗ Т150.







В последствие мисля да направя и приставки като плуг и лопата за булдозер. Тези клипчета са с кофти качество но дават добра представа за финкционалността.





Вчера започнах реална работа по модела и направих веригата и окачването (виж прикачената снимка), което работи доста приятно на прима виста. Доволен съм от степента на прилика с оригиналното разположение на ролките и пружините.

Предстои да направя задвижването. Мисля да заложа на схема със субтрактор, един XL мотор да движи и двете вериги и един M, който да отговаря за маневрирането. Ще трябва да вкарам и още един М за вдигането и свалянето на плуга / вдигане на лопатата на булдозера и някак да осигуря да има изходи от този мотор едновременно отпред и отзад за различните приставки. Ако се окаже прекалено трудно или налагащо много компромиси в останалата част от дизайна, ще оставя само функционалността за повдигане на плуг.



« Последна редакция: 13, Юни, 2018, 10:49:12 am от Pac »

Неактивен Technic_fen

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 135
  • Пол: Мъж
    • Росен Кирилов
  • Набор: 1981
Re: Мои MOC-ове
« Отговор #7 -: 12, Юни, 2018, 06:08:39 pm »
Браво! Напредваш с изключително бързи темпове :)

Аз сглобявам единствено модели по инструкции, но много се кефя на хората, които имат знанията и креативността, за да измислят нови или да подобряват готовите.
« Последна редакция: 12, Юни, 2018, 06:23:14 pm от Technic_fen »

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Мои MOC-ове
« Отговор #8 -: 12, Юни, 2018, 06:29:25 pm »
Окачването си го измислил много интересно и изглежда, че ще работи добре. Сега разбрах и къде ще отидат днешните части.  ;)

Неактивен cardif

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 260
  • Пол: Мъж
    • Милен Димитров
  • Набор: 1980
Re: Мои MOC-ове
« Отговор #9 -: 12, Юни, 2018, 10:12:41 pm »
доста добре...и аз се бях захванал с такива трактори и стават много добре сложи му малко и RC и става ненормален

Неактивен Pac

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 76
  • Пол: Мъж
    • Станислав Пац
  • Набор: 1984
Re: Мои MOC-ове
« Отговор #10 -: 16, Юни, 2018, 12:00:05 am »
Докладвам прогреса си по моя Т150

Имам сглобено работещо шаси по плануваната схема XL мотор за задвижване на двете вериги и М мотор за маневриране (т.нар. субтрактор). Входът от М мотора го редуцирам 4 пъти като скорост преди да влезе в субтрактора от учебниците. Редукцията успях да я направя много компактно и до голяма степен да я вкарам в обема на самия субтрактор благодарение на 1-2 хитрини. Супер съм доволен от резултата.

На тоя етап не съм се хващал с допълнителните моторизирани фуккции за повдигане на плуг и/или лопата.

Бая се заиграх с работата по предната част от тялото, чак ме притеснява, че стана прекалено детайлно, не мисля, че ще успея да направя кабината с консистентно ниво на детайл.
Предната част на тялото се сваля доста лесно, за да се види или обслужва механиката отдолу.

ПП: Чак сега като направих снимката със сравнението, видях че тия фарове за много големи, но лесно ще ги намаля :)

« Последна редакция: 16, Юни, 2018, 12:14:15 am от Pac »

Неактивен Shifta

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 234
  • Пол: Мъж
    • Стефан Граматиков
  • Набор: 1983
Re: Мои MOC-ове
« Отговор #11 -: 16, Юни, 2018, 07:57:02 am »
Много добре се получава,наблегнал си на детайлите не само по предницата ами и по верижната част,интересна машина си решил да направиш ще следя как ще направиш и кабината  :)  понеже на Лего ел. елементите са разбираемо големи в кабината ли мислиш да вместиш кутията за батериите и кой расмер ще ползваш,малката за влакове или стандартната голяма.

Неактивен Pac

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 76
  • Пол: Мъж
    • Станислав Пац
  • Набор: 1984
Re: Мои MOC-ове
« Отговор #12 -: 16, Юни, 2018, 10:18:14 am »
Батерията (стандартната) вече е там. Ще я видиш, ако загледаш внимателно втората снимка. :)

Неактивен Shifta

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 234
  • Пол: Мъж
    • Стефан Граматиков
  • Набор: 1983
Re: Мои MOC-ове
« Отговор #13 -: 16, Юни, 2018, 10:42:26 am »
Мда видях я като ми насочи вниманието  :) интересува ме обаче задвижването и както си описал е като при всички верижни машини,един двигател и субтрактор за завиване,може ли отделно за да не разглобяваш модела да направиш и покажеш как си го измислил от Лего.

Неактивен Pac

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 76
  • Пол: Мъж
    • Станислав Пац
  • Набор: 1984
Re: Мои MOC-ове
« Отговор #14 -: 16, Юни, 2018, 05:37:49 pm »
Това използвах за база. След което вкарах 4-кратна редукция на мотора за маневриране и преправих малко периферията за да пасне в модела. Но ядрото е 1 към 1.


Преди този вариант сглобих показаният в книгата на Сариел, но хич не беше добре укрепен, нито оптимизиран като пространство. То реално наборът зъбчатки е един и същ и са свързани еднакво. Разликата е в крепящата конструкция.
« Последна редакция: 16, Юни, 2018, 05:43:10 pm от Pac »

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: Мои MOC-ове
« Отговор #14 -: 16, Юни, 2018, 05:37:49 pm »