Автор Тема: Lego 10278 Modular Police Station  (Прочетена 3497 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kagpid

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 149
  • Пол: Мъж
    • KAGPID - animation
  • Набор: 1980
Re: Lego 10278 Modular Police Station
« Отговор #15 -: 22, Март, 2021, 12:02:15 pm »
"Поради ред причини, при които след пазаруване при него съм се проклинал, че изобщо съм решил да взимам каквото и да било от него."

Интересно хейтене от твоя страна @JoaoNY !
Аз лично познавам човека и той потвърждавам, че е изключително точен. Не знам какво може да се обърка след покупка. Като предварително ти е обявил цена на това което ще купуваш.
Аз  пазарувам рядко от него защото цените са по-високи и за почти всичко са изравнени с двата официални вносителя за БГ. Това обаче е изключително нормално за цените, за да поддържа такъв магазин и да има налични при 450 сета на година от лего, при него да са 1200.
Даже ми е интересно да споделиш ако прецениш дори на лично.

Неактивен JoaoNY

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 448
  • Пол: Мъж
    • Георги Борисов
  • Набор: 78
Re: Lego 10278 Modular Police Station
« Отговор #16 -: 22, Март, 2021, 01:16:21 pm »
"Поради ред причини, при които след пазаруване при него съм се проклинал, че изобщо съм решил да взимам каквото и да било от него."

Интересно хейтене от твоя страна @JoaoNY !
Аз лично познавам човека и той потвърждавам, че е изключително точен. Не знам какво може да се обърка след покупка. Като предварително ти е обявил цена на това което ще купуваш.
Аз  пазарувам рядко от него защото цените са по-високи и за почти всичко са изравнени с двата официални вносителя за БГ. Това обаче е изключително нормално за цените, за да поддържа такъв магазин и да има налични при 450 сета на година от лего, при него да са 1200.
Даже ми е интересно да споделиш ако прецениш дори на лично.

Колега, първо не е хейт, не съм от хората, които хейтят. И за мен той не е изключително точен, да не говорим, че е и ужасно арогантен.
А два от случаите, които ме накараха да не пазарувам при него са:
Поръчвам цялата 10 серия на колекционерските фигури да пъти, а тя е тази в която имаше момичето пчела. Идват двете серии, и в едната всичко е точно. Но във втората липсва момичето-пчела, а както се знае, тя е най-цената фигура от тази серия. И когато им писах и им казах, че фигурата я няма, ми беше отговорено, че ще ми пратят някаква фигура, като подарък. Да де, ама мен това не ме устройва, защото ми беше пратена фигура от най-обикновените, но не и пчелата. Та това, викаш според теб е точно?!
А втория случай беше още по-шокиращ. Мой приятел има рожден ден, и ние решихме да му купим Лудницата на Аркам, защото той е луд фен на Батман. Идва сета, всичко точно, но след няколко дена приятеля се обажда и вика "Абе пичове, защо в сета липсва една от фигурите???". И се оказа, че лепенките на сета не бяха оригиналните. Не знам какво е станало, но го видях с очите си.
И последния случай беше наскоро, когато исках да помогна на съфоромец, и да закупя за него неща от магазина с моята членска карта, която в последствие изхвърлих с най-голям кеф в боклука. Та тогава въпросния толкова точен човечец ми каза, че не мога да пазарувам с отстъпка, защото не знам си какво. И когато му казах, че така според мен не се прави бизнес, той започна да ми се прави на Лъв Шести и да ми се държи супер арогантно и нагло. Та така! Има и още няколко случки с мои близки приятели, които също повече никога няма да пазаруват оттам, но не мисля повече да влизам в обяснителен режим!




Неактивен kagpid

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 149
  • Пол: Мъж
    • KAGPID - animation
  • Набор: 1980
Re: Lego 10278 Modular Police Station
« Отговор #17 -: 22, Март, 2021, 02:21:22 pm »
Колега, аз теб няма дори и с една запетая да те хейтя, защото те уважавам и не искам модератора заради нашите постове да сваля темата. По-скоро исках да разбера какво имаш предвид.
За думата хейт, според мен думи като "измекяр и арогантен" са както и да ги погледнеш "омразни" затова споделих мнение.
По твоите 3 дадени примера не ми обръщаш посоката на мислене по никакъв начин за магазина.

По първия: Доколкото разбирам това е било дискусия и ти си в абсолютното си право да си държиш на въпросната фигурка и да продължиш дискусията. Дори да я нямат в магазина могат да ти обещаят да я доставят та дори и след месец. Ако е от стара серия и не могат да ти я намерят със сигурност няма да ти въррнат парите за цялата серия. Но отново е въпрос на дискусия от твоя страна. Можеш нармално да обясниш, че ти ще си я намериш а те да ти я платят с доставката. Доколкото разбирам ти си спрял дискусията. Ако не си ти ме извини.

По втория: Не си представям собственик на такъв магазин да отвори голяма скъпа кутия да извади минифигурка и да я продаде отделно за 14лв. После да запечата кутията с неоригинални лепенки. Това е смешно. По-скоро някой преди него е свършил тази работа. Според мен Фен от който му е пристигнал сета. Тук ти не си добавил какво е развитието.

По третия: Въпросната членска карта за отстъпка работи в този магазин по създадени предварително правила. Аз съм имал случай също да ми откажат отстъпка защото правилото е било друго или не е бил достигнат конкретен лимит.

Някак човек като напише кратко обяснение аз няма да си купя от този "измекяр" и има доста хора които вече са настроени. Помисли по това.
Но така работят чатовете :)
От моя страна знам, че всичко винаги е било дискусия с този магазин (когато е ставало дума за нещо custom№ и е било изключително точно от тяхна страна. Не ги защитавам а си казвам опита с тях.
Хубав ден на всички!


Неактивен mamun

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 963
  • Пол: Мъж
    • Васил Шулев
  • Набор: 1976
Re: Lego 10278 Modular Police Station
« Отговор #18 -: 22, Март, 2021, 02:22:07 pm »
А втория случай беше още по-шокиращ. Мой приятел има рожден ден, и ние решихме да му купим Лудницата на Аркам, защото той е луд фен на Батман. Идва сета, всичко точно, но след няколко дена приятеля се обажда и вика "Абе пичове, защо в сета липсва една от фигурите???". И се оказа, че лепенките на сета не бяха оригиналните. Не знам какво е станало, но го видях с очите си.

Как така бе човек ? Фигурките са във фабично запечатаните пликове ... Това значи че е имало отворен плик. Ако всички пликове вътре са си били запечатани фабично, то проблема не е в бохоби, а в лего ? В тоя случай лепенките на кутията са били най-малкия проблем, ако е имало отворени пликове.... то wow
« Последна редакция: 22, Март, 2021, 02:29:17 pm от mamun »

Неактивен Боби

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 653
  • Пол: Мъж
    • Борислав Николов
  • Набор: 1975
Re: Lego 10278 Modular Police Station
« Отговор #19 -: 22, Март, 2021, 04:15:24 pm »
Как така бе човек ? Фигурките са във фабично запечатаните пликове ... Това значи че е имало отворен плик. Ако всички пликове вътре са си били запечатани фабично, то проблема не е в бохоби, а в лего ? В тоя случай лепенките на кутията са били най-малкия проблем, ако е имало отворени пликове.... то wow

Пликове се запечатват лесно с машинка. Проблема не е в Лего, там всичко излиза по грамаж, ако не излезе се проверява/отстранява. Това е върнат сет, на който му е взета фигурката. Да не казвам че може и да не е купуван въобще ;)

Аз получих от Амазон сет, купен като нов, но отварян и липсваха фигурките. Не ми се занимаваше да го връщам, преглътнах го :D

Аз проблеми с Бохоби съм нямал, но и съм купувал само един път

Неактивен mamun

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 963
  • Пол: Мъж
    • Васил Шулев
  • Набор: 1976
Re: Lego 10278 Modular Police Station
« Отговор #20 -: 22, Март, 2021, 06:47:26 pm »
Пликове се запечатват лесно с машинка.

За това не съм се сещал ...

Неактивен Stormfury

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 605
  • Пол: Мъж
    • Деан Драганов
  • Набор: 1986
Re: Lego 10278 Modular Police Station
« Отговор #21 -: 24, Март, 2021, 12:14:37 am »
В Бохоби, много рядко ми се случва да пазарувам, поради вече споменатите причини, че цените там са си високи. Но пък понякога за малки по-нишови сетчета, които не се намират толкова лесно е екстра. Даже пресен пример от миналата седмица - от там си взех 40453 (излезе на 1-ви Януари, и все още го няма никъде другаде), на цена на каквата към момента не мога да си го намеря от никъде другаде.

Mоят Аркъм 10937 също е закупен от там без каквито и да са забележки, и като цяло каквото и да съм купил от там, никога не съм имал проблеми.

Отностно клубните карти, и моята събира прах, защото за да я ползваш, условието е за изминалата година да имаш покупки на стойност поне 200лв., за да получиш 10% отстъпка.

Това с излизането от Лего по грамаж не е баш така, даже не си спомням къде имаше и тема в която всеки беше описвал какво му е липсвало от нов запечатан сет. По групите из фб редовно се пише, за сетове с объркани/липсващи части. На мен от чисто нов сет, закупен директно от Лего, ми липсваха 2 части, при това доста големи (https://brickset.com/parts/6195372/flex-hose-19m-w-3-18-stick), един мейл до Лего и няколко седмици по-късно всичко беше точно.

Неактивен Duh5

  • Нов потребител
  • Публикации: 2
  • Пол: Мъж
    • Огнян Астарджиев
  • Набор: 1984
Re: Lego 10278 Modular Police Station
« Отговор #22 -: 29, Март, 2021, 06:33:31 pm »
излиза ми търсене в гугъл за полицията, обнадежден влизам да почерпя опит, вие накъде обърнахте темата.. :)

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: Lego 10278 Modular Police Station
« Отговор #22 -: 29, Март, 2021, 06:33:31 pm »