Автор Тема: REVIEW: 42043 - Mercedes-Benz Arocs 3245  (Прочетена 11268 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен vasilam

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 565
  • Пол: Мъж
    • Васил Маджаров
  • Набор: 1976
REVIEW: 42043 - Mercedes-Benz Arocs 3245
« -: 06, Август, 2015, 04:56:36 pm »
Хайде и аз да се похваля с моя Мерцедес





Много части, много нещо. Сета е разделен на 6 модула и съответно и торбите са номерирани за тях. Окачването е наистина интересно, както и механизма за завиване на предните 2 оси. Като цяло камиона си е сложен. Направо се удивлявам как е измислен. Пластмасата, гумите и батериите......... не знам колко тежи, но го усетих още като взимах кутията от рафта в магазина. За сглобяването ми отиде цял ден, та чак до късно вечерта. Функциите са супер, трябва време за свикване с превключвателите - кой за какво е. Малко се изнервих на третия модул - подвижната ръка и по-специално маркучите. Доста са, а са наджвъчкани на малко място, но какво да се прави, все пак има 4 пневматични цилиндъра. Има и нови и интересни части. Лепенки не поставям. Хубавото е, че емблемата на Мерцедес не е лепенка, а е нарисувана върху частта. Единственото, което не ми харесва е нереално големият волан в кабината. Б-модела изглежда супер. Някой ден ще дойде и неговият ред. Та това е.

Поздрави!

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: REVIEW: 42043 - Mercedes-Benz Arocs 3245
« Отговор #1 -: 06, Август, 2015, 05:06:44 pm »
Уау, честито!!! :) Браво!

Аз сега сглобявам с частите от торбички с номер 1. От къде го взе, от аутлета ли?

Неактивен vasilam

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 565
  • Пол: Мъж
    • Васил Маджаров
  • Набор: 1976
Re: REVIEW: 42043 - Mercedes-Benz Arocs 3245
« Отговор #2 -: 06, Август, 2015, 05:23:33 pm »
Да, от там. Интересно в Бохобито може да се вземе само с поръчка от интернет. Много странно. Сега като го разцъках не ми харесва това, че ъгъла на завиване е малък и това управление от бурканите..... трябваше да поставят някакво по-голямо колело. Камиона си е тежък и малко трудно се въртят предните 2 оси.

Неактивен Stormfury

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 605
  • Пол: Мъж
    • Деан Драганов
  • Набор: 1986
Re: REVIEW: 42043 - Mercedes-Benz Arocs 3245
« Отговор #3 -: 06, Август, 2015, 05:38:10 pm »
Само на мен ли ми се струва, или гумите някак си малеят ?

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: REVIEW: 42043 - Mercedes-Benz Arocs 3245
« Отговор #4 -: 06, Август, 2015, 06:09:32 pm »
Само на мен ли ми се струва, или гумите някак си малеят ?

И според мен е така, усещането за малки гуми се изостря от вдигнатото окачване - шасито е издигнато високо над гумите, за да функционира окачването.

Сглобих предното окачване - голямо разочарование! Ходът на окачването разчита единствено на хлабините в частите...

Трудното завиване първоначално идва от зъбаците зад кабината - размести ги нагоре-надуло.

П.П. Позволих си да разделя темата - ще има доста да си говорим за този сета. Сигурен съм, че ще остане, ако не един от най-добрите, то поне един от знаковите. :)

П.П. 2. Преди малко се появи инструкцията на Б-модела.
« Последна редакция: 06, Август, 2015, 06:16:21 pm от vladoniki »

Неактивен vasilam

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 565
  • Пол: Мъж
    • Васил Маджаров
  • Набор: 1976
Re: REVIEW: 42043 - Mercedes-Benz Arocs 3245
« Отговор #5 -: 06, Август, 2015, 09:04:14 pm »
Ако се поставят от сивите амортисьори и на предните два моста, може да се подобрят нещата. Но това вероятно е изпробвано и явно с жълтите е по-удачно. Наистина предното окачване е дървено и твърдо. При задните два моста като че ли нещата са малко по-добре. Там мостовете могат да направят шпагат.
А за размера на гумите Влади е прав. По-силно бие отпред. Всичко е заради окачването. На мен това са ми любимите гуми. Тук има цели 12.
Като цяло сета ще остане в историята. Постарали са се хората. Като гледам как с всяка година вдигат летвата, какво ли ще се появи догодина или след пет........? Този камион се комбинира много добре с Волво-то. Може би добре ще седи до тях и 8258
Замислих се и за кутията. Дебела е като на Волво-то, но там причината бе ясна. Вече е късно и няма как да пробвам да събера торбите в кутията на Унимога например. Начина на отваряне на самата кутия също е променен - само отстрани.

Неактивен vasilam

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 565
  • Пол: Мъж
    • Васил Маджаров
  • Набор: 1976
Re: REVIEW: 42043 - Mercedes-Benz Arocs 3245
« Отговор #6 -: 06, Август, 2015, 09:15:21 pm »
Ха, много интересно. Сега влезнах в сайта на Лего и написах в търсачката 42043. Препрати ме към магазина и какво пише - Out of stock, expected ship date Aug 17 2015

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: REVIEW: 42043 - Mercedes-Benz Arocs 3245
« Отговор #7 -: 06, Август, 2015, 09:25:04 pm »
Ха, много интересно. Сега влезнах в сайта на Лего и написах в търсачката 42043. Препрати ме към магазина и какво пише - Out of stock, expected ship date Aug 17 2015

Аз така чаках къщата на Симсън от Австрия Лего стор. :) Появи се ден-два и докато успея да я забърша - свърши.

Ако се поставят от сивите амортисьори и на предните два моста, може да се подобрят нещата.

Проблемът не е в амовете, а в страничните щанги, които трябва да имат ходи и настрани, а не само надолу-нагоре. Този ход в случая идва от "Тан" пиновете - седят хлабаво и позволяват минимално движение настрани. Но това е крайно ограничено, недостатъчно и в крайна сметка неправилно - напрежението се понася от тези пинчета. Тъпо, но факт. :)
« Последна редакция: 13, Октомври, 2015, 10:51:58 am от vladoniki »

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: REVIEW: 42043 - Mercedes-Benz Arocs 3245
« Отговор #8 -: 07, Август, 2015, 08:02:42 am »
Вчера успях да сглобя цялото шаси. Остана ми - кранът, кабината и огромния леген (или както се казва товарното отделение на камиона).

Първите ми впечатления от шасито:

Положителни:
- шасито е масивно, стабилно и здраво
- предните два моста завиват благодарение на много интерес, хитър и добре работещ механизъм
- задното окачване е изключително сложно и сравнително добре работещо, с бих казал огромни ходове, има си дори и 2 Панхард щанги. Това е първият сет, в който са използвани гумени тампони по окачването.
- цялата механика и измислена добре и се движи съвсем гладко

Отрицателни:
- предното окачване работи лошо - твърдо е, а липсата на страничен ход е огромен минус, крайно нереално е
- камионът не е много маневрен
- мащабът - реално камионът е в доста умален мащаб, на снимката изглежда значително по-голям. По тази точка мисля да направя сравнение на мащаба с други от ключовите Техник сетове, но това ще стане, когато сглобя целия камион, ще има снимки.


Неактивен iorun

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 521
  • Пол: Мъж
    • Ивайло Дамянов
Re: REVIEW: 42043 - Mercedes-Benz Arocs 3245
« Отговор #9 -: 07, Август, 2015, 05:38:12 pm »
Готин, но височината ме спира да го пазарувам.
Поне с пин и половина, трябваше калникът да е по-нисък спрямо гумата.
Офроуд камион и аз мога да си построя.
Трябва си тест за механиката - ще пробвам първо.

Неактивен vasilam

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 565
  • Пол: Мъж
    • Васил Маджаров
  • Набор: 1976
Re: REVIEW: 42043 - Mercedes-Benz Arocs 3245
« Отговор #10 -: 07, Август, 2015, 06:14:00 pm »
Иво е прав, калника на предните оси е вдигнат в повече от необходимото. Поне осите да правеха голям шпагат та да изпълват празното разтояние. Отзад нещата са по-добре. Като цяло предното окачване си е дърво. Не става и за оффроуд.

Неактивен roro_901

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 58
  • Пол: Мъж
    • Росен Къдрев
  • Набор: 91
Re: REVIEW: 42043 - Mercedes-Benz Arocs 3245
« Отговор #11 -: 07, Август, 2015, 11:22:53 pm »
Аз лично очаквах повече, можело е да се постарят още малко.  :)

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: REVIEW: 42043 - Mercedes-Benz Arocs 3245
« Отговор #12 -: 07, Август, 2015, 11:32:27 pm »
Аз лично очаквах повече, можело е да се постарят още малко.  :)

Съгласен съм с мнението ти.

Днес сглобих кабината и легена, но не и крана - не ме кефи кранът. Обаче кабината е изключително красива и детайлна. Гледах я на снимките - супер, но на живо е много по-добра.

Всъщност, така като гледам, май ще посъбера части, за да сглобя Б-модела и евентуално на него ще направя някой мод. Излишно е да губя време с модване на основния модел - само кабината трябва да остане... Предните 2-моста има прекалено голямо разстояние един от друг, както е голямо и разстоянието между предните и задните оси. Ако искаш камион с много мостове - 42009 е точният сет, но тук ми идва прекалено. Интересен вариант би бил Б моделът с 2 моста отзад.

:)

Неактивен iorun

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 521
  • Пол: Мъж
    • Ивайло Дамянов
Re: REVIEW: 42043 - Mercedes-Benz Arocs 3245
« Отговор #13 -: 08, Август, 2015, 08:12:50 am »
42009 - имах идея да махна последният мост и крана. и да ди го преправя на друг вид камион.
Б модела на мерцедеса си е задължителен с две оси отзад, но без да се удължава базата!
« Последна редакция: 08, Август, 2015, 08:18:46 am от iorun »

Неактивен roro_901

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 58
  • Пол: Мъж
    • Росен Къдрев
  • Набор: 91
Re: REVIEW: 42043 - Mercedes-Benz Arocs 3245
« Отговор #14 -: 08, Август, 2015, 06:50:51 pm »
Аз, за съжаление се наложи да се разделя с моя 42009, имах нужда от средства за един проект, който се надявам до няколко месеца да мога да представя частично. Но при първа възможност ще си го набавя отново.

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: REVIEW: 42043 - Mercedes-Benz Arocs 3245
« Отговор #14 -: 08, Август, 2015, 06:50:51 pm »