Автор Тема: Купувам Лего техник  (Прочетена 5772 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kikoleppard

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 192
  • Пол: Мъж
    • Кирил Неделчев
  • Набор: 1978
Re: Купувам Лего техник
« Отговор #15 -: 14, Юли, 2017, 11:06:16 am »
Здравей,

не е по темата чак толкова, но като я прочетох преди 10на дена се чудих дали да не драсна някой коментар, ей така колкото да си почеша езика. :) :) :)

Благодаря, но имам определен бюджет и не мога да излизам много от него.
Търся за хлапето модели втора ръка, нови мога да си закупя от магазина.
И понеже разчитам на вълшебства около Коледа, реших да пусна този пост.
Колкото до моделите, аз не съм колекционер, търся занимавка за едно 5 годишно хлапе.

Лично аз нищо не печеля от това, само радост в очите на едно дете - за което плащам дстатъчно. Не вярвам да има друг родител, който да купува всяка седмица Лего на детето си.

Бъдете здрави и усмихнати, повече късмет и не захвърляйте с лека ръка детското в себе си.

Ееее, аз съм поне другият родител, който прави абсолютно същото като теб, но събирам основно серията City. Technic ми се струва прекалено сложно за моите 5 годишно момче и 9 годишно момиче, а City го виждам като класичеко и непреходно във времето.

Няма да конкретизирам все още колко съм събрал и колко пари ми е струвало, но е МНОГО. Не съжалявам изобщо, защото целта е през следващите 3-5 години децата да се занимават с Града.

Ще те подкрепя за твоето разбиране относно търсените цени.

Ще напиша за себе си, че първоначално бях доста неориентиран ценово, но вече ми се изясниха нещата. Не мога да разбера как някои хора прекалено много залитат по колекционерските стойности? Редица сетове съм ги купувал на базови или по-високи цени, но не бих бил склонен да платя двойна, че и тройна цена за употребяван сет. Подчертавам, че съм пълен профан за цените на серията Техник, която изкупуваш, но подкрепям, че не е уместно прекалено много да се харчат парите за някви играчки, било то и от колекционерски характер.

Принципно съм съгласен с колекционерите-продавачи, но ако пазарът им е насочен навън. При нашия стандарт много трудно ще успеят да постигнат съществен успех. При нас върви евтиното, промоциите и добрите оферти.

Хайде със здраве!


Неактивен nikola76

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 19
  • Пол: Мъж
    • Георги
    • колекция Техник
  • Набор: 2011
Re: Купувам Лего техник
« Отговор #16 -: 14, Юли, 2017, 01:32:41 pm »
Благодаря ти за разбирането, малко са тези, които осмислят думите ми. Затова си мълча, защото, който не разбира мълчанието ми, няма да разбере и думите ми.
Не съм фен на Лего, просто купувам за малкия да си играе. И както става обикновенно, покрай него се заигравам и аз.

Иначе истината е проста, всичко е части - имаш ли достатъчно и най вече правилните, правиш всички сетове. Затова купувам сетовете предимно за части, не като колекционерска стойност.

Имам Пежо 406, сравнително запазено, но ми се повреди двигателя. Поискаха ми голяма сума за ремонт. С по малко пари си купих по ново Пежо 406 с всички екстри. Сега се опитвам да продам старата за старо желязо. Сумата, която ми предлагат е 250лв. за тон и половина тегло. За пример ще дам сет 42043 - продават го срещу 350лв. - дали има и 2кг.

Коментарите са излишни, пластмасата се оказва по скъпа, а дефакто е по чуплива и става само за час/два игра.

Неактивен kikoleppard

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 192
  • Пол: Мъж
    • Кирил Неделчев
  • Набор: 1978
Re: Купувам Лего техник
« Отговор #17 -: 14, Юли, 2017, 11:00:55 pm »
Здравей отново,

Благодаря ти за разбирането, малко са тези, които осмислят думите ми. Затова си мълча, защото, който не разбира мълчанието ми, няма да разбере и думите ми.

готин отговор! :)

И защото някои хора едва ли не се почувстваха засегнати от търсеното от теб реших да ти драсна.

Така е устроен светът - едно нещо струва толкова за колкото успееш да го продадеш.



Имам Пежо 406, сравнително запазено, но ми се повреди двигателя. Поискаха ми голяма сума за ремонт. С по малко пари си купих по ново Пежо 406 с всички екстри. Сега се опитвам да продам старата за старо желязо. Сумата, която ми предлагат е 250лв. за тон и половина тегло. За пример ще дам сет 42043 - продават го срещу 350лв. - дали има и 2кг.

Коментарите са излишни, пластмасата се оказва по скъпа, а дефакто е по чуплива и става само за час/два игра.

Сравнението ти определено е точно на място!!!  :D :D :D :D

Неактивен nikola76

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 19
  • Пол: Мъж
    • Георги
    • колекция Техник
  • Набор: 2011
Re: Купувам Лего техник
« Отговор #18 -: 15, Юли, 2017, 08:50:27 am »
Може би сравнението не беше коректно, все пак модела е с марка Мерцедес. А мойто Пежо е къде по нисък клас, но.....

В неделя се връщах от морето, влязох в София след 7 часа път. Бях достатъчно изморен, както и колата. На светофара на Опълченска до мен застана бял Мерцедес V12 Biturbo - шофьора, младо момче нервно натискаше газта, сякаш ми казваше - ще те скъсам. Дъщеря ми само ме погледна и без да се хваля на другия светофар бях първи, V12 Biturbo нервно подскачаше зад мен.
Последва още един светофар и отново същото, чувах как звяра ми диша във врата, но зад мен. Звукът от мощния му двигател огласяше тихата улица. На третия светофар, явно обиден той зави, за да не бере още срам от минувачите.

Няма никога да си купя Мерцедес, не е моята кола. Колкото и турбо да му слагат само цената му се вдига. Видях колко струва, но от Лего са заложили на марката - за да е висока цената.

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Купувам Лего техник
« Отговор #19 -: 15, Юли, 2017, 09:02:02 am »
Не че нещо, ама нерде "Купувам Лего техник", нерде Мерцедес и Пежо.
... А и за 3-ти път - много анонимно, задължително трябва да фигурират имената ти, както е при всички останали потребители.

Неактивен hooky

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 324
  • Пол: Мъж
    • Николай Алексиев
  • Набор: 88
Re: Купувам Лего техник
« Отговор #20 -: 15, Юли, 2017, 09:42:38 am »
Няма да взимам отношение по написаното за лего-то, но това със състезанието между светофарите не го разбирам. Тези "уроци" мястото им не е в града между светофарите, нито извън града, а на пистата. Чудя се къде ли е бил възпитателния ефект в цялата тази ситуация - за шофьора на мерцедес, за дететето ти, за пешеходците и останалите шофьори, свидетели на тази случка. Въпросът е риоричен, не очаквам отговор.
Николай Алексиев
Brickset колекция

Неактивен Боби

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 653
  • Пол: Мъж
    • Борислав Николов
  • Набор: 1975
Re: Купувам Лего техник
« Отговор #21 -: 15, Юли, 2017, 11:28:02 am »
Може би сравнението не беше коректно, все пак модела е с марка Мерцедес. А мойто Пежо е къде по нисък клас, но.....

В неделя се връщах от морето, влязох в София след 7 часа път. Бях достатъчно изморен, както и колата. На светофара на Опълченска до мен застана бял Мерцедес V12 Biturbo - шофьора, младо момче нервно натискаше газта, сякаш ми казваше - ще те скъсам. Дъщеря ми само ме погледна и без да се хваля на другия светофар бях първи, V12 Biturbo нервно подскачаше зад мен.
Последва още един светофар и отново същото, чувах как звяра ми диша във врата, но зад мен. Звукът от мощния му двигател огласяше тихата улица. На третия светофар, явно обиден той зави, за да не бере още срам от минувачите.

Няма никога да си купя Мерцедес, не е моята кола. Колкото и турбо да му слагат само цената му се вдига. Видях колко струва, но от Лего са заложили на марката - за да е висока цената.

 :-X :-X :-X

Неактивен kikoleppard

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 192
  • Пол: Мъж
    • Кирил Неделчев
  • Набор: 1978
Re: Купувам Лего техник
« Отговор #22 -: 15, Юли, 2017, 12:49:35 pm »
Не че нещо, ама нерде "Купувам Лего техник", нерде Мерцедес и Пежо.
... А и за 3-ти път - много анонимно, задължително трябва да фигурират имената ти, както е при всички останали потребители.

Тук съм съгласен!

Правилата са, за да се спазват от всички!


БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: Купувам Лего техник
« Отговор #22 -: 15, Юли, 2017, 12:49:35 pm »