Автор Тема: MOC: Бял скален катерач  (Прочетена 2938 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
MOC: Бял скален катерач
« -: 04, Май, 2016, 07:41:13 pm »
Последното нещо, което сглобих - Rock Crawler.
Дизайнът е от Dalafik. В неговата джипка липсват диференциали. Сглобих го, но задвижване без дифове се оказа пълен абсурд. За сметка на това, цялото шаси и купе изглеждат супер, здрави са, същевременно и леки - конструкцията е сполучлива.

Затова сглобих мостове с диференциали. Получиха се много добре. Разликата е единствено в дължината на моста - една пъпка/дупка в повече. Останалите размери са същите. В прикачка съм сложил ldd файл на моста.

Ето и цялостната визия.




Основният плюс спрямо 9398 е по-голямото между-осово разстояние и по-големият пътен просвет.




Джипката си има и богат интериор. Интересен е начинът, по който се скриват всички кабели под конзолата в средата между седалките.


Лостът до волана е функционална част - с него се включва и изключва кутията за батериите. А кутията е поместена на идеалното място - под предния капак.


Поглед отгоре - голяма плътна клетка.


Поглед отдолу (гумите изглеждат криви, но всъщност са абсолютно успоредни и стабилни, нещо от снимката идва измамата).


Окачване - чудесни ходове, лека и гладка работа.




Окачването и цялата идея на джипката е взета от култовия 9398. Освен между-осовото разстояние, ширината на моста е с 2 пъпки по-голяма.
Ето каква е разликата между 2-та модела.








Видео:


Видео 2:


Галерия: ВРЪЗКА

П.П. 2 L мотора, свързани към един и същ канал на IR приемник v.1 = Много Лоша Идея!
« Последна редакция: 08, Май, 2016, 11:40:44 am от vladoniki »

Неактивен vasilam

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 565
  • Пол: Мъж
    • Васил Маджаров
  • Набор: 1976
Re: MOC: Бял скален катерач
« Отговор #1 -: 04, Май, 2016, 08:03:19 pm »
Браво Влади, много е яка джипката. Голямо чудовище. Това нещо със сигурност ще е много проходимо. На мен леко ми бие на Вранглер. Може би предното стъкло ако беше под ъгъл щеше съвсем да го наподоби. Особено ми харесва предницата. В какво си сложил предните светлини? Много интересно се е получило. А какво имаш в предвид с моторите?

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: MOC: Бял скален катерач
« Отговор #2 -: 04, Май, 2016, 08:22:39 pm »
Браво Влади, много е яка джипката. Голямо чудовище. Това нещо със сигурност ще е много проходимо. На мен леко ми бие на Вранглер. Може би предното стъкло ако беше под ъгъл щеше съвсем да го наподоби. Особено ми харесва предницата. В какво си сложил предните светлини? Много интересно се е получило. А какво имаш в предвид с моторите?

Предните светлини са в Technic, Steering Ball Joint Large Receptacle:


Оригинално предната част на клетката е под ъгъл, ама частите не пасват и стоят под напрежение, а това не трябва да е така. Затова направих клетката права и отпред - отдалечи се от визията на Вранглер, но някак по-страшна изглежда така отсечена. Даже, ако гледаш само клетката, понаприличва на Хамър, с повече фантазия де, не съвсем.

Моторите - при леко препятствие спират, за разлика от другия приемник - при v.2 има нормална мощност и моторите не изключват.

Неактивен vasilam

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 565
  • Пол: Мъж
    • Васил Маджаров
  • Набор: 1976
Re: MOC: Бял скален катерач
« Отговор #3 -: 05, Май, 2016, 03:14:36 am »
Това с фаровете е много хитро. А за Хамъра си прав. Предния капак и стъклото са като на Хъмви. Единствено ме дразни това завиване на задния мост, взаимствано от оригиналния катерач. Поради това не си го и купих.

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: MOC: Бял скален катерач
« Отговор #4 -: 05, Май, 2016, 07:17:43 am »
Това с фаровете е много хитро. А за Хамъра си прав. Предния капак и стъклото са като на Хъмви. Единствено ме дразни това завиване на задния мост, взаимствано от оригиналния катерач. Поради това не си го и купих.

Да, точно завиването и на задния мост е дразнещо и хич не ми допада. В случая лесно може да бъде премахнато, а предният мост е достатъчно маневрен, за да поеме цялото управление. Това е и следващата промяна, която ще направя.

При Дефендъра точно така направих - само предния мост завива. А 9398 не го пипам, за да имам един почти оригинален сет, като изключим цвета. Оригиналният е мнооооого шарен...

Неактивен vasilam

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 565
  • Пол: Мъж
    • Васил Маджаров
  • Набор: 1976
Re: MOC: Бял скален катерач
« Отговор #5 -: 05, Май, 2016, 04:49:30 pm »
Да и шаренията е кофти. На мен не ми харесва и limited edition-а на 9398, но това си е мое мнение. Някои може да ги изпълва.

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: MOC: Бял скален катерач
« Отговор #5 -: 05, Май, 2016, 04:49:30 pm »