Автор Тема: MOC: FSC-Zuk  (Прочетена 3440 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен vasilam

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 565
  • Пол: Мъж
    • Васил Маджаров
  • Набор: 1976
MOC: FSC-Zuk
« -: 03, Май, 2016, 06:21:09 pm »
Здравейте,

Скоро поради липса на време и бих казал вдъхновение не бях качвал нищо ново, но преди около месец и половина попаднах на един МОК, който както се казва ми напълни душата и реших и аз да го направя. Става въпрос за един стар модел полски лекотоварни автомобили под марката Жук. От полски се превежда бръмбар. Вероятно болшинството от вас сте го виждали и по нашите пътища, но поради напредналата възраст на екземплярите бих казал, че вече е на изчезване, а тези, които все още се движат са в окаяно състояние. Точната модификация е Жук А11В. Както казах в началото попаднах на този МОК ровейки се из разни форуми. Оригинала е направен от един поляк. Модела съм го правил само по негови снимки, които за съжаление не бяха много. Инструкции нямаше. На много места съм импровизирал. Точно съм спазил кабината и каросерията. Пича го е направил да се движи с дистанционно. При мен модела се врътка на ръка. Така или иначе го борих месец, ако трябваше да добавям и мотори щеше да ми побелее косата. На някои места се изтормозих докато го направя точно по снимките, но в крайна сметка се получи. Жукчето си има окачване, отварящи се врати с огледала, седалки и волан в кабината. Окачването отпред е независимо, отзад е мост. Много интересно е направена имитацията на листовете от мека ос. Брезента над каросерията го умувах доста, нямах нищо подходящо. В един момент се светнах на идеята да купя зелен целофан от цветарски магазин и в крайна сметка свърши работа. Играчка беше докато го оразмеря точно и пробия дупките с перфоратор. Но стига приказки, ето и снимките. Първата е на реалния Жук, нататък съм аз.
Надявам се да ви хареса.



































ПП В каросерията вероятно сте забелязали леката шарения от Connector for Axle and Pin, Angled Size #5, но този чарк се оказа доста рядък в инвентара ми.

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: MOC: FSC-Zuk
« Отговор #1 -: 03, Май, 2016, 07:03:44 pm »
Много, много як Жук! :) Браво!

Искам снимка и отдолу, ако може. Мостът на ресори работи ли добре? Гледал съм подобно окачване, но никога не съм пробвал да сглобя.

П.П. Току-що сглобих Тойотата FJ 40 в червено. Следващите дни ще я снимам и публикувам.
П.П. 2 Преди малко досглобих и един мок джип, там нещата са трагични. Сглобявам го доста време (поне толкова събирах частите), изглежда супер, но функционално... оле-мале. Иде ми да го метна през терасата...  :D

Неактивен bbeettaa00

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 307
    • Наско Стоянов
  • Набор: 1981
Re: MOC: FSC-Zuk
« Отговор #2 -: 03, Май, 2016, 07:31:12 pm »
Може ли инструкции? Моля...

Неактивен Shifta

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 234
  • Пол: Мъж
    • Стефан Граматиков
  • Набор: 1983
Re: MOC: FSC-Zuk
« Отговор #3 -: 03, Май, 2016, 09:32:01 pm »
 Много готин Жук,харесва ми дори че има и резервна гума като реалния,ама както е написал Владо давай още снимков материал :) движи ли се,в каросерията отзад могат всички неща за радиоконтрол да влязат или МОС-а не е предвиден

Неактивен vasilam

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 565
  • Пол: Мъж
    • Васил Маджаров
  • Набор: 1976
Re: MOC: FSC-Zuk
« Отговор #4 -: 04, Май, 2016, 12:40:47 pm »
Ходовете на окачването са малки, все пак не е оф-роуд. Ето снимка отдолу.





Предния мост си е почти мое дело. Пробвах го със сивите амортисьори уж за по-меко, но...... в крайна сметка минах на жълтите. Поляка е дал само една снимка отдолу. Започнах да копирам 1:1 местата, които се виждаха, там където не се виждаше импровизирах. В крайна сметка предния мост се оказа пълна катастрофа. Идеше ми да го захвърля, но реших да го направя както аз си знам и се получи.
Ето задният мост. Рамката на моста съм я свързал към съседната пред нея само с един конектор по средата за може да се движи свободно.



Ходовете на завиването не са големи, но няма как да се получи тъй като предните гуми влизат леко в кабината. В каросерията на оригинала е поставена кутията за батерии.

ПП Влади Тойотката е много манияшка, а за джипката не се отказвай. Поблъскай си главата още малко и ще се получи. Мен Жука ме изтормози. Прати да я видя. Любопитен съм. И без това Техно раздела е замрял.

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: MOC: FSC-Zuk
« Отговор #5 -: 04, Май, 2016, 01:35:31 pm »
И без това Техно раздела е замрял.

Ще го поразбудим с общи усилия, я виж какъв як модел. Аз последно време се запалих по мокове правени по реални модели, а този тук е уникален.
По едно време мислех да сглобявам Ситроена, виждал си го. Но сглобих шасито и се оказа много кекаво, отказах се. За сметка на това захванах една офроуд джипка, за която писах вчера. Снощи успях да измисля сполучливи и компактни мостове, така че и нея ще я бъде, ще показвам скоро.

:)

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: MOC: FSC-Zuk
« Отговор #6 -: 27, Януари, 2017, 07:45:42 am »
Ето нещо интересно от Damjan's Lego Technic Garage по темата:



...и Снимки.


Неактивен vasilam

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 565
  • Пол: Мъж
    • Васил Маджаров
  • Набор: 1976
Re: MOC: FSC-Zuk
« Отговор #7 -: 27, Януари, 2017, 11:53:33 am »
Това е оригинала, от който го изкопирах.

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: MOC: FSC-Zuk
« Отговор #7 -: 27, Януари, 2017, 11:53:33 am »