Автор Тема: Различни марки имитации на Лего  (Прочетена 18951 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен vaseto_lego

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 60
  • Пол: Мъж
    • Васил Дечков
  • Набор: 2001
Re: Различни марки имитации на Лего
« Отговор #15 -: 02, Ноември, 2013, 10:28:40 pm »
Ще съм благодарен да ми изброите различните марки имитации на Лего, които познавате.

Благодаря!

Аз съм спец по тая работа:
Cobi, Kazi, Enlighten, Mega Blocks (не мисля, че е точно имитация),  Lele, Helo, Decool, Ligao, Eggo Toys.  :)

Неактивен Иван

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 52
  • Пол: Мъж
    • Иван Йорданов
  • Набор: 1999
Re: Различни марки имитации на Лего
« Отговор #16 -: 27, Април, 2014, 12:12:41 am »
Аз съм спец по тая работа:
Cobi, Kazi, Enlighten, Mega Blocks (не мисля, че е точно имитация),  Lele, Helo, Decool, Ligao, Eggo Toys.  :)
Случайно да знаеш къде мога да открия конструкторите DeCool?  :D

Неактивен vaseto_lego

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 60
  • Пол: Мъж
    • Васил Дечков
  • Набор: 2001
Re: Различни марки имитации на Лего
« Отговор #17 -: 27, Април, 2014, 04:55:32 pm »
Случайно да знаеш къде мога да открия конструкторите DeCool?  :D

За България не съм сигурен, но eBay винаги върши работа :D

http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p2050601.m570.l1313.TR11.TRC1.A0.H0.XDeCool&_nkw=DeCool&_sacat=0&_from=R40

Неактивен Иван

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 52
  • Пол: Мъж
    • Иван Йорданов
  • Набор: 1999
Re: Различни марки имитации на Лего
« Отговор #18 -: 27, Април, 2014, 06:21:12 pm »

Неактивен svetlyo

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 16
    • Светльо Пловдив
  • Набор: 1990
Re: Различни марки имитации на Лего
« Отговор #19 -: 31, Май, 2014, 01:39:11 am »
вчера реших да експериментирам с един enlighten сет от тук, оказа се, че имат и отстъпка:
http://rayatoys.com/BRICK-81-%D1%82%D1%8A%D1%80%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B0_%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%BA%D0%B0

за символичната сума, която платих, съм доволен  :D


имаше и некви сетове с костенурки нинджа.. 1 към 1 с оригиналите на Lego

Неактивен vladoniki

  • Администратор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 4911
  • Пол: Мъж
    • Владо Никифоров
    • Светът на Владо
  • Набор: '82
  • Телефон: 0888897207
Re: Различни марки имитации на Лего
« Отговор #20 -: 11, Юни, 2014, 07:36:51 am »
Ако на някой му се четат 100-тина страници по темата - ЛИНК...

Източник - линк.

Неактивен Morpheus

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 139
Re: Различни марки имитации на Лего
« Отговор #21 -: 15, Октомври, 2016, 05:24:34 pm »
Да се включа с едно въпросче, някой има ли преки наблюдения над марката Lepin, че за Коледа мисля да направя едно градче за радост на дечурлигата във фамилията? Цената от около 50-60$ с DHL е доста примамлива за клонинг на модулна къща.

Както и да е, поръчах за проба "Fire Brigade" и "Green Grocer". За справка, най-евтините, намиращи се Европа оригинални сетове в бриклинк са съответно 543лв. и 1359лв.
« Последна редакция: 17, Октомври, 2016, 08:14:41 pm от Morpheus »

Активен mamun

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 963
  • Пол: Мъж
    • Васил Шулев
  • Набор: 1976
Re: Различни марки имитации на Лего
« Отговор #22 -: 18, Октомври, 2016, 11:06:10 pm »
Да се включа с едно въпросче, някой има ли преки наблюдения над марката Lepin, че за Коледа мисля да направя едно градче за радост на дечурлигата във фамилията? Цената от около 50-60$ с DHL е доста примамлива за клонинг на модулна къща.

Както и да е, поръчах за проба "Fire Brigade" и "Green Grocer". За справка, най-евтините, намиращи се Европа оригинални сетове в бриклинк са съответно 543лв. и 1359лв.

Задължително сподели за качеството като дойдат !

Неактивен Shifta

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 234
  • Пол: Мъж
    • Стефан Граматиков
  • Набор: 1983
Re: Различни марки имитации на Лего
« Отговор #23 -: 19, Октомври, 2016, 08:27:43 am »
 Единствената качествена имитация която съм виждал лично аз е Star,това пише на всяко бобче и качеството дори цветът са като на Лего,търсих в нета нещо за тази марка но не ми излиза нищо,частите които ми попаднаха бяха от обява в ОЛХ и бяха умесени с Лего,виждал съм от другите марки наистина сравнени с Лего убиват кефа на един фен и всеки знае за какво говоря,но могат да заместят скъпия конструктор за едно дете примерно,обаче като тези Star които гледам в темата никой не ги е споменал без да ги прехвалвам наистина са една добра имитация,ще пробвам по късно да приложа снимки.

Неактивен Morpheus

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 139
Re: Различни марки имитации на Лего
« Отговор #24 -: 24, Октомври, 2016, 10:14:05 pm »
Не знам по какво се квалифицира добратa имитация на Лего, предполагам по прецизните части и здрава, и плътна сглобка. Дали ще има някакви надписи по пъпките или не е все тая, пак си е имитация/копие.

Да споделя за поръчката, за която споменах в по-горно мнение. Понеже редовно поръчвал от различни магазини по света се бях приготвил с нужните, разпечатани документи и настроен психически за освобождаване на пратката от митницата, на летището (обемни, по-тежки пратки или такива със стойност над 50-60 долара обикновено отиват там за начисляване на ДДС и МИТО, отнася се за пратки от DHL, FedEx, USPS, обикновена поща и EMS се освобождават от митницата на ул. Веслец, поне от моя опит е това), което в повечето случай е голямо изживяване и тестване на нервите.
Тук идва и похвалата към DHL или в частност към куриера, доставил ми пратката. Човека ми звънна на врата да ми връчи пратката (не си бях чул телефона), а живея на 5-ти етаж, вратата на входа и асансьора са с чип. Та горното ме изненада понеже пакета е с размери 350х280х250мм. и тегло 5.5 кг. Поръчката е направена и платена на 17.10, демек 7 дни от плащането до озоваването на пратката в ръцете ми. Придружаващият пратката "Invoice" е на стойност 15 долара и описание "building blocks".

Та на кратко за поръчаните неща. Поръчах си Lepin 15004 Fire Brigade, 2313 части и Lepin 15008 Green Grocer, 2462 части. Общо двата сета излезнаха 118.95 долра или 212.82 лв. по курс на Фибанк.
Подробности за пратката, нещата бяха разпределени в 4 плика, в един бяха основните плочки, по две за всеки сет и иструкцийте за сглобяване, във вторият бяха пликове с части за пожарната, а частите за другият сет бяха сложени в два плика, един в друг.



Снимки на предната и задната страна, на инструкцийте и снимка на последната страница от сглобяването:



Две снимки за големината на пликовете с частите:



Ето съдържанието на големите пликове, съответно на Fire Brigadе и Green Grocer:




При бързата проверка не установих деформирани части, основните плочи не са огънати, частите са с отпечатани шарки, а не са стикери. В процеса на сглобяване ще стане ясно дали има липсващи части. Едните, основни плочи са със стандартна дебелина, другите са с дебелината на пътните такива от Lego, ще е интересно хващането им една за друга. При интерес мога отворя теми за всеки сет от процеса на сглобяване.

Неактивен Боби

  • Глобален модератор
  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 653
  • Пол: Мъж
    • Борислав Николов
  • Набор: 1975
Re: Различни марки имитации на Лего
« Отговор #25 -: 25, Октомври, 2016, 05:59:06 pm »
По снимките ми е трудно да разбера че не е Лего, игнорирайки студовете естествено

Пиши , ще бъде интересно ;)

Неактивен Morpheus

  • Утвърден маниак
  • ***
  • Публикации: 139
Re: Различни марки имитации на Лего
« Отговор #26 -: 25, Октомври, 2016, 08:40:04 pm »
Забавата със сортиране на частите е голям, но съм доволен, вече построих 1-вият етаж на единият сет, една деформирана част и една липсваща до момента, пликчетата за запечатани, та проблем с липсващите части идва от завода, но се ядва. Качеството е учудващо, частите се захващат перфектно и здраво. Да спомена, че са копирали всички модулни сгради на Lego, включително няколко мок-а на AFOL, в предлаганите сетове от Lepin са още Тадж Махал, Голямата въртележка, Виенското колело, базата от ловци на духове, Emerald night, Биг Бен, замъка на Дисни, къщата с духовете, малкият и големият Хилядолетен сокол от Star Wars, под голям имам предвид 10179 на Lego, като цената на копието е 200-230 долара с безплатна доставка при цена на оригинала от над 3000 лв. и още доста сетове. Чудесна, бюджетна възможност за любителите на сглобяването, които нямат торби с пари.

По принцип не съм фен на имитациите, но възможността да се сдобиеш със сетове за 500-600$, чийто оригинали биха стрували хиляди долари е много изкушаваща, а и при мен 80% от кефа е сглобяването. В крайна сметка имитациите ми излезнаха 213 лв. при стойност около 2000 лв. за оригиналите.

Като гледам няма интерес към имитациите, та може да прескоча ревютата на двата сета.

Неактивен ender

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 338
  • Пол: Мъж
    • Владимир Йосифов
    • brickset
  • Набор: 86
Re: Различни марки имитации на Лего
« Отговор #27 -: 26, Октомври, 2016, 04:51:14 pm »
има интерес, но се спотайваме в сенките!
никак не ми се плаща за green grocer :D

лично аз благодаря много за инфото до момента!

интересен въпрос - ако ги съчетаеш с лего, как стоят? понеже сама по себе си сградата ще е ОК, но може да не е толкова пасваща като цвят/текстура/друго, наредена до останалите?...
или в твоя случай - колко си личи, като сложиш оригинална лего част на мястото на деформираната?

поздрави!

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: Различни марки имитации на Лего
« Отговор #27 -: 26, Октомври, 2016, 04:51:14 pm »