Автор Тема: На Владунов градчето  (Прочетена 21148 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен vladunov

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 235
  • Пол: Мъж
    • Владимир Николов
  • Набор: 1987
Re: На Владунов градчето
« Отговор #120 -: 03, Септември, 2020, 12:48:58 pm »
Ехее, тази във ваше село, доста по пищно изглежда. И благодаря, това съчетание на тъмно червено и пясъчен цвят определено се откроява и ме радва и мен.  :) Скоро се надявам да имам възможност и да направя някакъв ъпдейт, но в момента съм основно на пресортиране и реорганизиране на инвентара по по оптимален за мокърстване начин, което си е яко гърч и много повече време от това което си мислех ще отнеме.

Неактивен vladunov

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 235
  • Пол: Мъж
    • Владимир Николов
  • Набор: 1987
Re: На Владунов градчето
« Отговор #121 -: 06, Септември, 2020, 03:40:27 pm »
Понеже нямам особено времеви ресурс в последно време, за да не губя форма, докато дойде време за големите проекти, реших да модна една каравана от сити сет 60258.

https://images.app.goo.gl/T9vNtNB5k1itdQW76

И от там като се почна...

Първо харесва ми идеята и общата форма, от там обаче какво не ми харесаааа....

1. Малко простовата като конструкция все пак си е сити сет...
2. Отварянето на цялата стена - да супер за достъп но някак си не еднакво от всички страни
3. Височината - на снимката на книжката с инструкцията са си поиграли с размерите и не изглежда толкова брутално, но като сложих минифигурката до караваната като е сглобена и... нееее... (лудостите с пропорциите знаете си вече)
4. Простия интериор.

1. Първо започнах с намаляване на височината колкото е възможно от покрива... Малко направих компромис с общата заоблена форма но...
След това малко и дължината на прицепа намалих, стори ми се прекалено дълъг.
Това не беше достатъчно... Сметнах, че трябва да я сваля още надолу, за да стане това, беше нужно гумите да влезнат под калници, това наложи да сменя и цвета от оранжев на червен - първо се връзва с колата дето определих да я тегли тази каравана и второ отговаря на наличните ми части за калниците, нямам ги в оранжево някои от чарковете.

2. Премахнах отварящата се стена и си я изградих от тухли и панели, смених прозорците с такива по-заоблени, дето ми се връзват повече с овалната форма на караваната като цяло... обаче все пак трябва да има достъп до интериора и това доведе до направата на отворяем покрив. Първо използвах цял покрив от плейт, после за да намаля височината с още един плейт преминах на старите покриви за коли от едно време...
3. Барнах малко и по външните детайли и ... дойде и време за едно от любимите ми предизвикателства, а именно интериора....
Както обикновено в мои проекти, имам малко място, а искам много неща да направя. Караваната я оборудвах с каквото успях да събера.

Има легло/диван с място за съхранение под него и шкафчета над него, телевизор на отсрещната страна мини кухненски бокс с мивка и печка, дори вместих и тоалетна, тесничко е ама е каравана все пак.

Ето и снимките...
Интериора:






Отвън:



Общ изглед:


И понеже не исках да добавям разни неща по покрива, че да се отваря за да може да се отвори е нужно да се отвори вратата на караваната за минифигурките, така едната част от покрива се повдига леко и вече може да бъде отворен, ето как изглежда...





До следващия път, а до тогава... весело създаване на всички.



« Последна редакция: 06, Септември, 2020, 03:47:11 pm от vladunov »

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: На Владунов градчето
« Отговор #121 -: 06, Септември, 2020, 03:40:27 pm »