Автор Тема: Хилядолетния Сокол не е това, което е :D  (Прочетена 2188 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен danny

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 330
  • Пол: Мъж
    • Йордан
  • Набор: 1985
Хилядолетния Сокол не е това, което е :D
« -: 12, Декември, 2017, 02:56:15 pm »
Здравейте,

преди няколко дни гледах Valerian and the city of a thousand planets и кораба на главните герои ми заприлича доста на добрия стар Millennium Falcon. Първата ми мисъл беше, че е нормално, все пак Стар Уорс е изключително популярен и вероятно създателите на Valerian са искали леко да взаимстват дизайна, за да е по-симпатичен на зрителите.

Викам си, ето нещо интересно на което може да се направи MOC-че. Отварям чичко Гугъл да потърся кораба и виждам, че доста хора са направили същото сравнение. Така от страница на страница попадам на една изключително интересна статия, в която разбирам, че комикса Valerian е създаден 1967 година, разбирайте 10 години преди първия филм от Стар Уорс сагата.

Не само това, но и в по-късни броеве на комикса (отново преди първия филм от SW) главните герои попадат в различни ситуации, които поразително приличат на познати от SW филмите сцени:

- главната героиня в комикса е попаднала в робство, а облеклото и е точно каквото носи принцеса Лея като робиня;
- Valerian е затворен в течна пластмаса, точно както Хан е затворен в карбон.

Разбира се има сравнения с Дарт Вейдър и други персонажи от Стар Уорс. На който му е интересно може да прочете статията. Аз се почувствах много излъган особено за фалкончето :D :D
За пореден път се потвърждава фразата "Добрият артист копира, великият краде!".

Все пак филмът не беше лош, но макар и тези прилики със Стар Уорс, честно да си кажа, ни можи да му сa намажи на малкия пръс' :D

Статия: https://nothingbutcomics.net/2015/12/14/valerian/

Неактивен texis

  • Младши маниак
  • *
  • Публикации: 33
Re: Хилядолетния Сокол не е това, което е :D
« Отговор #1 -: 26, Януари, 2018, 05:35:41 pm »
Само на мен ли кораба не ми прилича на ,,Сокола"?! Иначе да - SW има прилики с комикса, но... Както каза - Валериан не може да се сравнява с добрите стари/нови ,,Междузвездни войни".

Неактивен danny

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 330
  • Пол: Мъж
    • Йордан
  • Набор: 1985
Re: Хилядолетния Сокол не е това, което е :D
« Отговор #2 -: 26, Януари, 2018, 08:34:59 pm »
Само на мен ли кораба не ми прилича на ,,Сокола"?! Иначе да - SW има прилики с комикса, но... Както каза - Валериан не може да се сравнява с добрите стари/нови ,,Междузвездни войни".

Със сигурност не е същия кораб, но някак си като видях и това ми беше първата асоциация. А то се оказа, че има туй онуй :D

Неактивен mnachevg

  • Супер маниак
  • *****
  • Публикации: 366
  • Пол: Мъж
Re: Хилядолетния Сокол не е това, което е :D
« Отговор #3 -: 27, Януари, 2018, 02:37:51 pm »
Само на мен ли кораба не ми прилича на ,,Сокола"?! Иначе да - SW има прилики с комикса, но... Както каза - Валериан не може да се сравнява с добрите стари/нови ,,Междузвездни войни".

Да и аз не успявам да намеря приликата...

БрикМания БГ - Лего обществото на България

Re: Хилядолетния Сокол не е това, което е :D
« Отговор #3 -: 27, Януари, 2018, 02:37:51 pm »